Storczykowe M2

kaliah

Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Witajcie :)
Podziwiam Wasze skarby już od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam dołączyć do tego pozytywnie zakręconego storczykowego grona :D
Mam sporo roślin, przewaga phalków, vand, paphiopedilum i parę innych gatunków. Jak tylko coś zakwitnie będę się dzielić swoim kwieciem, bo tak na raz przedstawienie wszystkich moich mieszkańców zajęłoby mi wieki ;)

Na początek Phal. (Crimson Cherub x Penang Girl) x Phal. Jeniffer Palermo Red - mam tą roślinkę od małej siewki - to jej pierwsze kwitnienie. Pięknie pachnie :D

Obrazek

oraz niezawodna Lc. Tropical pointer, kwitnie co rok. Uwielbiam :)
Początek kwitnienia z końca sierpnia

Obrazek

I obecny stan:

Obrazek

To tyle na dzień dobry :*
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe M2

Post autor: Iwona1905 »

Witaj na forum! Piękne zapowiedzi :) Lc. Tropical Pointer super :super: w moim typie :D widziałam kiedyś na żywo, jeśli jest bezproblemowa, to muszę się za nią rozejrzeć ;) wrzucaj nowe fotki, Twoja kolekcja zapowiada się ciekawie.Szkoda tylko, że tak mało osób zagląda na forum :( może wrócą jeszcze stare dobre czasy :) i forum będzie tętniło życiem. Fajnie byłoby jak byś podała swoje imię,wygodniej byłoby się do Ciebie zwracać :D
Pozdrawiam Iwona
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Iwonko, dziękuję za ciepłe powitanie :* . Mam na imię Ania. Fakt na forach coraz mniejszy ruch ale mam nadzieję, że to się jednak zmieni.

Oto moje kolejne kwitnienia:
Dtps. Purple Martin. Na razie kwitnie na jednym pędzie ale już pojawił się kolejny więc mam nadzieję, że w te szare dni długo nacieszy oczy :D

Obrazek

Po raz drugi zakwitł w tym roku kokosek - Maxillariella tenuifolia - prawie przegapiłam to kwitnienie :( z racji nadmiaru pracy, nawet nie wiem kiedy kwiat się pojawił, masakra...

Obrazek

Przekwitająca powoli Rhctm. Lillac Blossum

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz przekwitająca Vanda Brightons Gold

Obrazek

Po raz drugi zakwitnie w tym roku celebensis x mannii. Jak tylko otworzy kwiatuchy pochwalę się. Czekam też na kwiatuchy phal. Equestris rosea bo pęd już całkiem pokaźny. To tyle na ten moment.

Pozdrawiam wszystkich storczykomaniaków :*
Ostatnio zmieniony 3 paź 2017, o 19:00 przez kaliah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowe M2

Post autor: Basia »

Witaj Aniu! Kolekcja prezentuje się znakomicie! Super gdy można takie cuda pooglądać! :) Widzę, że nie tylko u mnie Purple Martin kwitnie i do tego też zawsze na dwa pędy :) Ten 'chwast' w Twojej tenuifolii - miałam kiedyś dokładnie to samo w mojej Brassavolii David Sander - strasznie mi się podobał! Muszę w końcu znaleźć co to jest.
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Storczykowe M2

Post autor: kasinek77 »

Witaj na forum Aniu. Piekne okazy. Tropical Pointer cudny, wlasnie znalazl sie na mojej liscie chciejstw :D
Rhctm.Lilac Blossom pieknie Ci zakwitlo. Mam je w wersji jasno fioletowej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe M2

Post autor: Iwona1905 »

Śliczne Rhctm. Lillac Blossum :*
Pozdrawiam Iwona
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Dziękuję za odwiedziny Basiu, Kasiu i Iwonko :*

Basiu, jak znajdziesz nazwę tego mojego „chwastu” to daj znać koniecznie, też mi się podoba i nawet zakwitnąć potrafi ale moje poszukiwania nazwy skończyły się fiaskiem :/
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Moja Lillac Blossum już zakończyła kwitnienie na jednym pędzie i już pokazuje ostatnie chwile kwitnienia na drugim :(

Obrazek

Obrazek

Zakwitł p. celebensis x mannii po raz drugi w tym roku :D (na nowym pędzie i zauważyłam, że ta roślina nie ma tendencji do jego przedłużania, po przekwitnięciu tenże pęd zamiera, szkoda :( ). Roślinka jeszcze mała a jakże chętna do współpracy, jeden z moich ulubieńców :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, Ania :*
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowe M2

Post autor: Basia »

Piękne kwitnienia Aniu! :D
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe M2

Post autor: Iwona1905 »

Fajny kształt kwiatów ma ten phalaenopsis :) gratuluję ponownego kwitnienia :klaszcze: czy pachnie?
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ