Storczykowe M2

kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Basiu, Iwonko, dziękuję za odwiedziny :* . Celebensis x mannii niestety nie pachnie ale i tak to jeden z moich ulubieńców.

U mnie dużo nowych pędzików ale nie wiem czy doczekam się kwiatów w te pochmurne dni :( Jak coś tylko zakwitnie to nie omieszkam się pochwalić :D .

Obecnie nadal kwitnie Purple Martin

Obrazek

I zakańcza już niestety swoje kwitnienie celebensis x manni - dosłownie ostatni kwiatek został, szkoda :(

Obrazek

Z nowych kwitnień to p. Luddemanniana tiger x tetraspis spot - roślina co jakiś czas od dwóch lat przedłuża jeden z dwóch pędów i zaszczyca mnie kwiatami z włochatą warżką.

Obrazek

Ostatnie na dziś, a moje pierwsze kwitnienie dtps. Anna Larati wg fiszki, kwiaty delikatnie pachną, jestem nimi zauroczona :D Nazwa okazuje się błędna lub jak kto woli niezbyt doprecyzowana. Po przejrzeniu netu znalazłam chyba właściwą nazwę, przedstawiam Wam dtps. Sogo Chabstic (Phalaenopsis Golden Peoker x Doritaenopsis Anna-Larati Soekardi) :D Jakby ktoś miał inne sugestie, będę wdzięczna za takowe :*

Obrazek

Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe M2

Post autor: Iwona1905 »

Dtps jest piekny :* jakiej wielkości są kwiaty?
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Storczykowe M2

Post autor: kasinek77 »

Aniu Dtps bardzo ciekawy. Nigdy wczesniej sie nie spotkalam z ta krzyzowka.
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Iwonko, kwiaty mają ok. 3.5 cm średnicy :D
Pozdrawiam, Ania
JoAnna
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 18 lut 2016, o 16:22

Re: Storczykowe M2

Post autor: JoAnna »

Witaj Aniu, piękną kolekcję posiadasz. mnie osobiście zachwyciły Maxillariella tenuifolia oraz P. Luddemanniana tiger x tetraspis spot. Chętnie pozaglądam do Ciebie czasem :)
Pozdrawiam JoAnna
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowe M2

Post autor: Kasia Kazam »

Ciekawe storczyki, ja też z chęcią pooglądam :)
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa. Oto co teraz u mnie kwitnie:

Dtps. Sogo Chabstic w pełnym rozkwicie choć jakieś odbicia z pędów głównych się pojawiajà więc może jeszcze nacieszę się nim trochę.

Obrazek

Obrazek

Miltonia sugar sweet

Obrazek

Zakwitła też drugi raz w tym roku Vanda - niebieska Princesska, co roku ma dwukrotne kwitnienia, choć te zimowe słabsze. Inne vandzie śpią zimą, oby do wiosny...

Obrazek

Dwa kwiatki na Luddemanniana tiger x tetraspis spot

Obrazek

Phal. Flores Summer - chyba przez brak słońca nie otworzył do końca kwiatuchów, kwitnienie już 3 na tym samym pędzie, rok w rok, żeby nie było że mnie rozpieszcza ;) Przepraszam za jakość zdjęć ale w tym mroku nie dało się inaczej.

Obrazek

Obrazek

I na koniec jeden z moich ulubieńców, Liodoro. Jest ze mną już 4 lata i tak obfitego kwitnienia dawno nie miał. Moje pachnidełko

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze kilka storczyków z pędami ale nie wiem czy ta pogoda nie dobije tych kwitnień, trzymajcie kciuki. Jeden z to phal. Sedirea japonica, który wypuścił dwa pędy po dwuletniej przerwie...


Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam Wesołych Świąt.
Ania :*
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowe M2

Post autor: Kasia Kazam »

Piękne zdjęcie Luddemanniana tiger x tetraspis spot. Wiele pięknych kwitnień, śliczna Vanda. :D Gratuluję!
Liodoro to również mój ulubieniec, choć teraz zapowiada tylko 2 kwiaty, a ma 7 pędów... :/
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
kaliah

Re: Storczykowe M2

Post autor: kaliah »

Kasiu, dziękuję za odwiedziny :*
Śpieszę się pochwalić swoimi nowymi nabytkami, roślinki przyjechały tuż przed świętami, ot taki prezent sobie sprawiłam :D . Jestem nimi zauroczona:

Neostylis pinky, pachnie delikatnie. Kwitnie na jednym pędzie ale widać zaczątki drugiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rynchostylis gigantea red, pachnie oszałamiająco, cały pokój jest nasączony zapachem tej ślicznotki. Ma dwa pędy, drugi jeszcze w powijakach. Kolor jak dla mnie bardziej w bakłażan wpada, jest naprawdę ciemny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, Ania :*
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe M2

Post autor: Iwona1905 »

Aniu piękne nowości :) Rhynchostylis gigantea red podobna do mojej Rhynchostylis gigantea Cartoon ma ciemniejszy kolor kwiatów :D gratuluję udanych zakupów, można wiedzieć gdzie kupiłaś te piękne okazy.
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ