Wśród Vandowatych i nie tylko

Darya

Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Witam.
Moja przygoda ze storczykami rozpoczęła się w październiku 2004 roku, a więc już dość dawno. Zaczęło się od Phalaenopsis, później miewałam także inne. Paphiopedilum, Dendrobium, Cattleya... itd. Jednak moimi ulubionymi rodzajami zawsze były Vandy i Phalaenopsis i te rodzaje mam do dziś.
Aktualnie moja kolekcja liczy może z 80-90 okazów, ponieważ z powodu szkodników miałam bardzo duże straty w ostatnim czasie. Mam może z 10 Vand, reszta to Phalaenopsis, głównie hybrydy, a także botaniczne: tetraspis, schilleriana, lueddemaniana, equestris, equestris ilocos alba, philippinensis, amboinensis, oraz hybrydy określone: Penang Girl, Liodoro, tetraspis C1 x amabilis, Mini Mark, siewka bellina x amboinensis. Miałam jeszcze bellinę, violaceę i tetraspis C1, niestety, uschły niedawno z powodu przędziorków.
Tutaj będę wstawiać zdjęcia, a że mam ich kilka tysięcy, to będzie co pokazywać.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: nina1611 »

witaj! :)
już nie mogę się doczekać zdjęć :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: tomkoc »

Witaj na Forum :) Czekamy na zdjęcia :)
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Pierwsze kilka zdjęć. Oczywiście mam ich o wiele więcej, ale nie będę was tak męczyć już pierwszego dnia ;)
Biała Vanda, kupiona lipiec 2010:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę zdjęć mojego białego cudeńka. Aktualnie nie kwitnie, choć jakiś czas temu puściła dwa pędy kwiatowe. Niestety, z powodu niskiej temperatury, oba opadły :(.

Fioletowa Vanda, kupiona maj 2011 r.:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hogata
VIP
VIP
Posty: 155
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:28
Status: Aktywny
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: hogata »

Storczykowa?
Agnieszka
Storczyki
Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody.
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: felekkartofelek »

Witaj! Cudne vandy. :padam: :klaszcze:

Storczykowa pasuje też lubiła vandy. :super:
Ostatnio zmieniony 4 lut 2012, o 10:31 przez felekkartofelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Zgadza się. Trafiłam tu przez przypadek, ciekawe, jak długo się uchowam?
Akurat za 3 dni minie 4 lata od czasu mojej rejestracji na forumogrodnicze, ale od dawna tam nie piszę.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: nina1611 »

wspaniałe kwitnienia! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
hogata
VIP
VIP
Posty: 155
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:28
Status: Aktywny
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: hogata »

Poznałam po zdjęciach :).
Nie zakładaj źle od razu, uchowaj się jak najdłużej.
Vandy piękne. Dalej je tak samo traktujesz? Czy może jakieś zmiany wprowadziłaś?
Agnieszka
Storczyki
Nie zezwalam na kopiowanie,przetwarzanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody.
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Zwykle bardzo szybko się mnie z for pozbywają, ale mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.
Vandy dalej traktuję tak samo. Czyli kąpiele w wiadrze, trzymanie w wazonach lub wiszące. Teraz nie jest dobry czas, bo strasznie zimno, 17 stopni mam w pokoju mimo kaloryfera, ja siedzę w rekawiczkach, a co mają powiedzieć storczyki. Ostatnio wszystkie Phal. wylądowały pod prysznicem z powodu wełnowców, najgorszy czas z możliwych sobie wybrałam na takie zabiegi, no ale cóż poradzić :/. I tak najgorsze te przędziorki, połowę botaników straciłam, a pozostałe musiałam ogołocić z dolnych liści, ponieważ te paskudy lubią siedzieć przy trzonach. Niebieska Vanda też wygląda jak wymemłana, bo też jej sioę wdały przędziorki i musiałam wytargać jej z pół liści, aby jej wyczyścić trzon.
ODPOWIEDZ