Wśród Vandowatych i nie tylko

Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Znowu czerwona Vanda ^^:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: dorotka_kk »

Piękna, to kwitnienie było Twoje ?
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Niestety nie. To było kwitnienie kupne. Vandę mam dopiero od kwietnia 2011, a więc dość niedługo i jeszcze nie zdążyła zakwitnąc, może zrobi to w tym roku. U mnie zawsze wysyp pędzików u Vand przypada gdzieś na kwiecień-maj, kwitną zwykle gdzieś w czercu, lipcu. Niebieska jeszcze powtarza kwitnienie na jesieni.
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: dorotka_kk »

To w takim razie życzę żeby Twoje kwitnienie było jeszcze obfitsze, kolor ma zniewalający :klaszcze: :serce:
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Moje na pewno będzie dużo skromniejsze, ale oby w ogóle było ;). A kolor rzeczywiście miała super, tylko ciężko go uchwycić na zdjęciach, bo zawsze wychodziła bardziej rózowa niż czerwona.
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Parę dni temu znalazłam pączek na Phal. Lueddemaniana. Mam go już prawie trzy lata, nigdy jeszcze u mnie nie kwitł, choć parę razy brał się do puszczania pędzików. Teraz ma trzy ładne, jasne pędziki i na jednym jest pączuś. Oby tylko go nie zrzucił od tego zimna... Stoi w kącie, między dwoma Vandami, akurat przy szparze w oknie, ale go nie ruszam, aby mu nie zaszkodzić.
Zauważyłam, że storczyki mają się o wiele lepiej, odkąd przestałam nad nimi tak skakać. Po odejściu z forum straciłam motywację i nie oglądałam ich już tak bez przerwy. jednak mimo, ze rozpleniły się wełnowce i często przegapiam terminy podlewania, to rośliny mają się bardzo dobrze. Sztywne liścia, dużo korzeni... Chyba coś w tym jest, że jak się ich nie dogląda bez przerwy, to lepiej rosną.
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: nieinna »

Witaj Dario! Też się stęskniłam za widokiem Twoich kwiatów, jak zwykle zachwycasz! Twoje Vandowate są przecudne, Mój absolutny faworyt to ta jasnofioletowa kropkowana. Oj będe tu wracać!
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

O, to fajnie, wracaj kiedy chcesz ;).
Dzisiaj znowu powstawiam jakieś fotki, tylko troszkę później. Niestety nic aktualnego nie mam, bo w sierpniu zapełniłam aparat i nie chciało mi się wybierać zdjęć do wywołania, bo to bardzo mozolne zajęcie, skoro każdego storczyka mam po kilkadziesiąt zdjęć i bardzo ciężko coś wybrać. Jednak mam jeszcze tysiące starszych zdjęc, więc będzie co pokazywać ^^.
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Teraz pokażę moje cudne maleństwo, Phal. violacea, z którym parę miesięcy temu pożegnałam się z powodu przędziorków :(( :

cz. 1:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: dorotka_kk »

Uwielbiam Twoje zdjęcia, bo oglądając je mam wrażenie że to tak jak bym sama go miała, jest z każdej strony obejrzany lol
Czyli mogę Twoje moimi nazywać ?
ODPOWIEDZ