Wśród Vandowatych i nie tylko

Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

W LM zdarzają się Vandy, ale dawno już tam nie byłam ;). Niestety zwykle są drogie, ok. 160 zł, ale wtedy udało mi się kupić po 90 za sztukę. Bardzo przyzwoita cena jak za kwitnące. Ale musisz się rozglądać. W listopadzie zawsze były Vandy. W inne miesiące też się zdarzają, aczkolwiek trzeba mieć szczeście, żeby trafić. Na wystawach storczyków też zawsze jakieś są, ale też ceny zwykle powyżej 100 zł. Zaczynam powoli tęsknić za czasami, kiedy normą była cena 80-90 zł, bo teraz niestety jakby drożeją.
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: dorotka_kk »

O kurcze, no to zbieraj mnie z podłogi po takich zdjęciach Obrazek
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Phal. Lea Marie Salazar, niestety już go nie mam, zostały tylko zdjęcia po nim :(( :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki, że tak dużo, ale nie mogłam się powstrzymać ;). Zresztą jeszcze kilka tysięcy ich mam, więc... ^^
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Adamon »

Takich pięknych zdjęć im więcej, tym lepiej.
Obrazek

. . .
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: dorotka_kk »

Piękny, szkoda że historia ...
A planujesz ponowny jego zakup ?
karell

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: karell »

Śliczny i jak się błyszczy :-)
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

Dzięki za miłe słowa ;).

Tak, jak tylko spotkam takiego znowu, z pewnością go kupię. Był piękny, ale niestety miał słaby system korzeniowy i w końcu usechł. Jeden z cudniejszych okazów, jakie widziałam, więc będę takiego szukać, aż znajdę.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: lucyna »

Daria, jak patrzę na Twoje piękne zdjęcia to nie wiem czy się nimi cieszyć czy płakać :-(
Tyle wspaniałych okazów już niema :beksa:
Jesteś strasznie silna, podziwiam :padam: Ja chyba nie dałabym rady :-(
Jesteś pewna, że wygrałaś już ze szkodnikami ?
Darya

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: Darya »

lucyna pisze:Daria, jak patrzę na Twoje piękne zdjęcia to nie wiem czy się nimi cieszyć czy płakać :-(
Tyle wspaniałych okazów już niema :beksa:
Jesteś strasznie silna, podziwiam :padam: Ja chyba nie dałabym rady :-(
Jesteś pewna, że wygrałaś już ze szkodnikami ?
Prawdę mówiąc, w swoim życiu straciłam już ze 150 storczyków. Ale trudno, nieraz straty muszą być :(. Ta pasja jest dla mnie zbyt ważna, aby z niej zrezygnowac całkiem. Zresztą, nie potrafiłabym chyba. Praktycznie w każdym sklepie są jakieś storczyki i nie da się przejść obok nich obojętnie, więc nawet jakbym wszystkie straciła i postanowiła to rzucić, i tak zaraz bym kupiła następne.
Co do szkodników, pewności nigdy nie ma. Najbardziej się obawiam przędziorków, bo wełnowce w sumie nie wyrządziły wielkich szkód. tylko łaziły po liściach, ale od nich żaden nie padł. Za to przędziory powyżerały trzony moim botanikom :(. I niebieskiej Vandzi, ale mam nadzieję, że uda mi się ją uratować. Tym botanikom, które przetrwały oraz tej Vandzi pousuwałam mnóstwo liści, bo szkodniki je nadgryzały przy nasadzie i żółkły.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Wśród Vandowatych i nie tylko

Post autor: katarzynka575 »

Daria mogę mówić do Ciebie Dareczka Vandeczka ?

Normalnie dobrze że siedzę bo bym upadła jak zobaczyłam Twoje piękności No kolekcja powalająca marzenie większości . Hybrydka biała w cętki ta to spokojnie można powiedzieć że ćmówka wygląda jak ćma .
Czytam i właśnie czemu u nich dostaje się coś w gratisie i to taki niechciany gratis :niepewny:

Daria pokazuj jak najwięcej te ślicznoty . Zdjęcia tak realistyczne że normalnie można by dotknąć storczyki
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ