Storczykowe perełki Joane

Kama
VIP
VIP
Posty: 207
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:18
Status: Aktywny

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Kama »

ale nowości! super!
Masdevalia pięknie kwitnie :serce:
parapet u Kamy
"Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi "
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: jus222 »

O_O Zakupy godne Joane :D
Sporo tego... Piękne, zdrowe - Stanhopee.
I do tego kilka masdevallii...mogę wiedzieć, jakie odmiany?

Twoja - Butterfly - urocza.
Mam pytanie, czy u Ciebie już obudziły się masdevallie? Bo u mnie pierwsze, wiosenne przyrosty się pojawiają. Chyba gdzieś po świętach wielkanocnych muszę je wywieźć na działkę, żeby miały chłodek i cień. Oczywiście narazie na parapecie będą stać...
dorotakol

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: dorotakol »

Fantastyczne zakupy, a jakie mają idealne listeczki O_O
Już w pracy pokazywałam je mężowi, niech biedaczek wie co go po Dreźnie czeka lol lol lol
Awatar użytkownika
trzynastka
VIP
VIP
Posty: 357
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:24
Status: Aktywny

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: trzynastka »

Zakupy jak marzenie :) a to żółto kwitnące cudo skradnie mi sen na dzisiejszą noc O_o
Pozdrawiam Celina
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Joane »

Sylwia mam też taką nadzieję, że ich nie zniszczę i będę mogła widzieć ich kwitnienie.

Kasiu jak była okazja to kupiłam raz a porządnie. Teraz znowu szlaban. lol

Jagoda czy drogie to chyba pojęcie względne. Cena roślin to 15$ aż po 40$. To taka średnia cen już ze wszystkimi kosztami. Są też droższe ale po te nie sięgam. ;-)

Kama dzięki. :-)

Justynko witaj.
Masdevallie jakie kupiłam to deformis, deckumana, caudata, empusa, hortensis, prodigiosa.

Jeśli chodzi o to czy się obudziły to powiem tak. Te które stały na południowym oknie rosły i kwitły cały czas. Jedynie w styczniu miały trochę przerwę. Jedyne c to te zimowe kwiatki były mniejsze. Niektóre z nich po przekwitnięciu odpoczywają.
Natomiast większa część Masdevalli dopiero teraz ruszyła ze wzrostem.
M. veitchiana ma już ładny pęd kwiatowy.
Zobaczę ile z nich będzie w tym roku kwitło?

Dorota no to już sobie wyobrażam zakupy w Dreźnie. Oj to będzie biedaczek służył za tragaża. lol

Celinko mam nadzieję, że to miałaś miłą noc. A to cudo tworzy jednak dalsze pędy. :hyhy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: darek »

Asiu piękne wejście,wspaniały okaz.Czekamy na resztę Twoich perełek.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: -Maroka- »

Witam się u Ciebie w wątku, ale masz naprawde same perełki lol to Dendrobium wygląda przepieknie mam nadzieje że moje kiedyś też tak zakwitnie, a Masdevallia cudowna, ile ma kwiatów szaleje, szkoda tych strat, ale ja to zawsze mówię-będzie miejsca na nowe chciejstwa :hyhy: tak jak u Ciebie, zakupy świetne - raz a dobrze popieram :klaszcze:
3mam kciuki żeby szybko zakwitły!
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: jus222 »

O Widzisz - nie pomyślałam o tym, żeby zimą postawić masdevallie na południowe okno. Nie poparzyło listków? Hmm...
Już sobie zapiszę Twoje nowości, muszę wygooglować, bo pojęcia nie mam, co to za cuda są :gwizdać:
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: Joane »

Witaj Karolina i dziękuję za miły komentarz.
Dla mnie każdy storczyk to perełka, nawet tak zwane marketowe hybrydy. Ja wszystkie storczyki kocham, ale nie wszystkie chcą u mnie rosnąć.
Ty masz chyba D. farmerii, jak się nie mylę, a one są barszo chętne do kwitnienia tylko trzeba uważać aby nie za dużo podlać w fazie tworzenia wypustek.

No ta Masdevallia wyjątkowo chętna jest do kwitnienia.

Justynko Masdevallie w zimie znoszą południowe słońce, bo nie jest tak silne, jedynie już od lutego trzeba być ostrożnym, ale możesz je postawić jakieś, 10-15 cm. od okna. Są Masdevallie co potrzebują dużo światła jak na przykład M. veitchiana. Ona może stać cały rok na południowym. Lub na zewnątrz tam gdzie jest jaśniej.

A teraz przedstawię wam kolejną moją Masdevallię.
Masdevallia veitchiana. mam ją od lipca 2010 roku. Zaraz po przyjściu oddzieliłam kawałek i poszedł w świat. Niestety roślina to odchorowała i nie kwitła. Zimą też miała problemy. Wiosną zeszłego roku posadzona do świeżego podłoża i większej odniczki odżyła. Tej zimy trzymana na południowym oknie, wypuściła mój pierwszy własny pęd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe perełki Joane

Post autor: tomkoc »

Długo wyczekiwane najlepiej smakuje ;) Gratuluję kwitnienia :ok:
ODPOWIEDZ