Storczykowa pasja Andzi !

Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: ajania »

Kasiu i Kasiu,miło wiedzieć, że ktoś pamięta i zagląda :) .
Pomieszczenie się sprawdza, roślinki ładnie tam rosną, trochę ich przybyło. Choć powiem Ci, że pojawiły się tam też inne rośliny niż storczyki ale muszę Ci powiedzieć, że czas chyba przystopować bo zabraknie mi miejsca dla tych najważniejszych. Mam ostatnio bardzo mało czasu, więc wpadam tam tylko "na wizytację" :D . Tak to wygląda w moim małym "roślinnym królestwie" :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównując z poprzednimi zdjęciami fajnie widać jak roślinki podrosły :) . To cieszy, oby zimę przetrwały w dobrym zdrowiu.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2013, o 10:32 przez ajania, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Kasia_Ra »

Stworzyłaś im, Aniu, doskonałe warunki, dodając inne 'zielone'. Mają teraz dużo większą wilgotność i swój mikroklimat - nic dziwnego, że rosną :ok: .
Pewnie, że pamiętamy i zaglądamy. Czasu każdy ma teraz mniej i doskonale to rozumiemy, ale fajnie, że wstawiłaś fotki, żebyśmy mogli zobaczyć co słychać u Twoich roślin :*
Kurkuma

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Kurkuma »

Śliczne to Twoje małe królestwo :) Widać, że roślinkom się tam podoba. Trochę miejsca jeszcze jest ;)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Elżbieta »

Aaaale wystawa :0 - rozdziawiłam gębę.No tak,miejsce jest nie to co u mnie :( .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: katarzynka575 »

Aniu małe królestwo roślinne to ja mam na parapecie ;) a Ty to już oranżerię . Świetnie to wygląda ja to bym chyba tam siedziała w każdej wolnej chwili :D

Widzę że u Ciebie też już kwitną grudniki i gratuluję kwitnienia Miltoni u mnie ta właśnie nie chciała kwitnąć
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Bożena »

Następna co zrobiła ogród botaniczny ze swojego mieszkania ;). Pięknie masz i cudowne roślinki :klaszcze:
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: tom_mix »

:0 pięknie wygląda pomieszczenie z storczykami. Widzę tam jeszcze sporo miejsca, tak więc chyba czas na ostatnie zakupy przed zimą :D
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Karolkaaa »

Na ostatnim zdjęcie jest hmm cambria którą kiedyś miałam ale mi się zmarnowała bo deszczyk ja zalał i żałuję!! uwielbiała u mnie kwitnąć i zapach miała świetny i naprawde mocny..
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: ajania »

Sporo czasu minęło, wiele spraw w międzyczasie zajmowało mnie bardziej niż rośliny :( . Nie mniej jednak wiele z nich nadal gości na parapetach, część znalazła nowe domy. Nie będę w jakiś szczególny sposób podsumowywac tego czasu... Storczyki są ze mną cały czas, kolekcja nieco się zmieniła, ale moja pasja się rozwija, cieszy i jest odskocznia od problemów dnia codziennego.

Uprawiana od malutkiej sadzonki, osiągnęła spory rozmiar i zakwitła - catt. Minerva
Obrazek

Laeliocattleya, kwitnie niezawodnie z każdego nowego przyrostu :

Obrazek

Pierwszy raz zakwitło u mnie Rossioglossum grande x Rawdon Jester. Uwielbiam te roślinę
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowa pasja Andzi !

Post autor: Iwona1905 »

Witaj Aniu po długiej przerwie :D nie miałam okazji pozostawienia posta w Twoim wątku, ponieważ jak ja dołączyłam do forum Ty przestałaś na nim działać :( a szkoda bo masz czym się pochwalić :) Masz piękne katleje, gratuluję kwitnienia :klaska: :klaska: :klaska, dodam że ten gatunek orchidei jest jednym z moich ulubionych: Rossioglossum coraz bardziej przypada mi do gustu, kto wie może kiedyś się na niego skuszę ;) Aniu pewnie masz fotki swoich podopiecznych z tego okresu trzyletniej przerwy, więc śmiało je wrzucaj na forum chętnie popatrzymy :D
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ