Dorota na straży storczyków cz.III

Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: dorotka_kk »

Małgosiu Obrazek

Aga tak, z warszawskiej :ok: w ostatniej chwili go kupiłam, już właśnie miałam wychodzić ;)
Pąki tak jakby w miejscu stanęły, jeden zżółkł, ale mam nadzieję, że zaraz się ruszy, uparciuch :kwaśny:

Justynko Dziękuje bardzo Obrazek

Tomku Dziękuje serdecznie Obrazek

Darku, obiecałam zwolnić :ok: już teraz na spokojnie będzie ;-)
Samsu

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: Samsu »

Dorotko ,a próbowałaś penan girl podnieść wilgotność .? Myślę , ze wtedy powinien ruszyć .

Tym jednym zżółniętym pąkiem to się nie przejmuj na razie . U mnie I shin salmon cooper star , też odrzucil pierwszego pąka ( też zżółkł) , ale w sumie ma pięć pąków na pierwszym pędzie . Myślę , ze już na dniach pierwy się otworzy . A drugi pęd ma juz zawiązki 3 kwiatów i idzie dalej.

A Ty wiesz ,ze "nasz " warszawski czarnuszek , przedłuza mi na 5 pędach kwitnienie( 2 główne i 3 boczne) Na każdym pędzie będzie miał dodatkowo po 3 kwiaty , czyli w sumie 15 szt. O_O
Mam też 2 takiego samego czarnuszka też z wystawy warszawskiej , kupilam do drugiego pokoju , stoi na tej samej wystawie okiennej , ale 2 metry od okna i już nie przedłuża ani 1 pędu . Z tego wynika , ze ta hybryda phal . lubi kąpać się w słońcu.( mam wystawę zachodnią).
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2012, o 20:56 przez Samsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: lucyna »

Dorotko, jak dobrze, że Liodoro ma nowego, ładnego listka :klaszcze: Cieszy mnie to chyba bardziej niż pęd ;-)
Uwielbiam tego Twojego małego, woskowego pięknisia :oczy:
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: Sylwia3 »

Dorotko witam się i ja w III części Twojego wątku- ależ Ty pędzisz z tymi zdjęciami O_O
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Kasik

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: Kasik »

Juz 3 część O_O Ło rajku ależ Ty pędzisz, witam się w takim razie
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: dorotka_kk »

Agnieś Wilgotność jak jestem w domu to ma sporą, bo stoi zaraz obok nawilżacz powietrza, którego boje się zostawiać jak wychodzę na dłużej :niepewny: myślę, że to wina aklimatyzacji, może zaraz ruszy :ok: Podejrzewam, że jest to jedyny pąk który zasuszy, był on najmniejszy :niepewny: a przynajmniej mam taką nadzieję, już nie mogę się doczekać kiedy się otworzy :ok:
Czarnuszkowi przeczytałam Twój post, żeby się zawstydził i obejrzałam go dokładnie, jeden kwiatek przekwitł już i nic nie widzę z przedłużeń, ale nic nie zasuszył, więc niewykluczone, mam nadzieję, że pójdzie w ślady brata ;) a Tobie serdecznie gratuluje :klaszcze: Mój stoi przed poddaszowym oknem południowym, boję się go postawić na parapet, bo tak gorąco :niepewny:

Lucynko Dziękuje bardzo :padam: Ciężko jeszcze określić czy ten liść będzie normalny, ale wszystko na to wskazuje :hyhy: i masz rację cieszy to bardziej niż pęd, a tym bardziej po tym co pisała Dorota :klaszcze:

Sylwuś Witaj :ok: już teraz obiecałam zwolnić ;-)

Kasiu Witaj serdecznie :ok:

Niby obiecałam zwolnić ze zdjęciami, ale ... muszę Wam coś pokazać :hyhy: MM, który niedawno przekwitł i niestety zasuszył pęd ( a kwitł prawie nieprzerwanie od lipca tamtego roku) ale trafił mi się wyjątkowo płodny okaz, bo już coś tworzy :klaszcze:
Jak myślicie co to ??? Troszkę mi to wygląda na zawinięty pęd, jak u Małgosi, a może basalek ???
popatrzcie jakie ma korzenie O_O a kupiłam go z trzema wyschniętymi prawie na wiór :kwaśny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: nina1611 »

korzeniska ma cudowne!!! i takie zdrowe :super:
obstawiam .. pęd :piwo:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
karell

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: karell »

życzę Ci pędu :-)

ma piękne korzenie, robiłaś coś żeby lepiej rosły?
ja właśnie poszukuję na to sposobu, bo mam dwa reanimki z marnymi korzonkami '_'
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: dorotka_kk »

Małgoś bardzo jestem ciekawa :niepewny: ale aż mi się wierzyć nie chce :gwizdać:
najgorsze jest to , że dwa listki wypuścił już dawno temu, zatrzymał się, bo wypuścił też pęd i te liście tak w miejscu stoją :kwaśny:

Asiu Sama jestem zdziwiona, bo zupełnie nic nie robiłam, bieda z niego straszna była jak przyjechał :niepewny: z wełnowcami w dodatku :kwaśny: wymoczyłam, wymyłam, przesadziłam, dodałam trochę skały wulkanicznej, pryskałam go Asahi chyba i tak sobie rośnie i przestać chyba nie planuje :ok:
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Dorota na straży storczyków cz.III

Post autor: nina1611 »

Dorotko, zapomniałam .. masz Restrepię, prawda? :hyhy: :hyhy: :hyhy:
w jakich warunkach ją trzymasz? i jak podlewasz? :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Zablokowany