Storczyki ze wsi podwarszawskiej

stah

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: stah »

Dziękuje za ciepłe przywitanie Michałowi Kozłowskiemu, Adze, Adamonowi, dorotce_kk, ninie1611, hogacie, Sylwii3, rysii13, SYLJED i karell. :padam:

Postaram się pokazać co tam jeszcze posiadam - będą 2 jednopędowce, storczyk Żony (co to zacząłem się nim zajmować, bo jakoś stwierdziłem, że głupio by mój prezent nie kwitł - co nie znaczy, iż cokolwiek sensownego udało mi się uzyskać w kwestii kwitnienia, ale coś tam z wiosną się ruszyło...) oraz falka Teściowej, którego Teść tak przelewał i trzymał na południowej wystawie, iż nie wiem czy go odratuje).

Bzika dostałem niedawno, bo 2-3 miesiące temu, ale ostre objawy ujawniły się od kilku tygodni O_o ^_^

Co do pączków - też podejrzewam (w oparciu o to co widziałem i to co wyczytałem), iż małe szanse by się rozwinęły, a nie opadły. Na pocieszenie (dla mnie) tak jak pokazuje 4 zdjęcie rozwinął się pączek po zakupie (pewnie siłą rozpędu - w sensie użytych przy produkcji "dopalaczy"). Zobaczymy co będzie dalej.

Kontener - a przegrzebałem :wstyd: lol Tak serio udałem się "na kierunek" Kaufland Jabłonna i te małe, w donicach (co to kusiły - tylko że mnie aż do skutku ;-) ) jakoś przetrwały. Jednak 2-pędowe rzeczywiście poszły w ... (pomińmy), a na 2-3 sztuki promocja 14,99 zł. Niestety ciężko zmarnowane. W Kauflandzie na Modlińskiej (W-wa) trzymały cenę 36 zł, ale i zdecydowanie lepiej wyglądały.

Aktualizacja sprzed południa:
Niestety skusiło mnie w Obi na następny okaz wyprzedażowy (po 10 zł), ale za nim co, pokażę Żółtego Słonika (również market budowlany i także wyprzedaż - 3 tygodnie temu).
Obrazek
Coś nam rośnie, więc chyba nie jest tak źle z tym storczykiem.
Obrazek
Słoniowe uszy:
Obrazek
Obrazek
Pędzik czyli zdjęcie od tyłu:
Obrazek
A tutaj nowy nabytek, w dość słabej kondycji (ale też model wyprzedażowy) - Ciapek:
Obrazek
Obrazek
Pączek i zakończenie pędu:
Obrazek
Obrazek
Mimo, że producent VanGell chwali się certyfikatami, widać gąbkę i (może to wina marketu) wytrząśnięte podłoże.
Obrazek
W całej okazałości:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 maja 2012, o 10:26 przez stah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: rysia13 »

Stahu my tu mamy kilka sprawdzonych metod na ratowanie tego co wydaje się ,że już jest nie do odratowania.
Musisz tylko tego biedaka pokazać a dostaniesz na pewno kilka rad.
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: nina1611 »

śliczne oba Phalaenopsis! :)
ale ten żółtasek .. :serce: w moim ulubionym kolorze :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Aga

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: Aga »

Oba piękne, jak na wyprzedażowe to wcale nie takie zmarnowane.
Dobrze byłoby zrobić z nimi porządek, ten żółty widać ma trochę starych, suchych korzeni - do wycięcia. Ale to chyba nie ma pośpiechu, niech sobie spokojnie przekwitną. I ta gąbka... wiesz, mnie akurat też wkurza (względy wizualne), ale to nie takie straszne jakby się mogło wydawać ;-)
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: dorotka_kk »

no pięknie :klaszcze:
skoro już się tu pojawiłeś to wpadłeś po uszy, lepiej parapety zmień na gumowe :ok:

mam gorącą prośbę :oczy: skoro wklejasz przez fotosik, to wstawiaj proszę zdjęcia 500x, bo ciężko się tak ogląda :niepewny:
stah

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: stah »

Dziękuję za przychylne komentarze. Taaa, wpadłem... :młotek: i to nie tylko po uszy.
Co do:
dorotka_kk pisze:mam gorącą prośbę :oczy: skoro wklejasz przez fotosik, to wstawiaj proszę zdjęcia 500x, bo ciężko się tak ogląda :niepewny:
też tak myślę, jednak Forum nie przyjmuje wyższych (wysokość) niż 640 px, a takie niestety daje Fotosik przy wielkości (szerokości) 500 px. Dziś przez przypadek znalazłem rozwiązanie co widoczne jest na 2 pierwszych zdjęciach - zmiana rozmiaru zdjęcia do 90% przed wrzuceniem na Fotosika (wymuszona przed rozpoczęciem pisania na Forum, gdyż Fotosik nie chciał przyjąć zdjęcia pow. 5 Mb). Na przyszłość będę tak robił. Dziś i wczoraj nie mogłem dokonać zmian w trakcie pisania posta (musiałem korzystać z tego co już miałem na serwerze), ze względu na asystę Szkodników ( -> dzieci) :beksa:
Aczkolwiek dzięki za zwrócenie uwagi - każda będzie dla mnie cenna i przydatna - zwłaszcza te dotyczące pielęgnacji kwiatów będą jeszcze bardziej cenne, gdyż dopiero jestem (miejmy nadzieję) na początku drogi.
Co do korzeni napowietrznych i ratowania zaniedbanych - będę z uwagą wsłuchiwał się we wszelkie porady i starał się sprawdzić je w praktyce.
Dawno nie byłem w takim sympatycznym miejscu i towarzystwie. :piwo:
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: goskle »

I ja przybiegłam się przywitać :klaszcze: fajnie, że dołączyłeś do naszego grona :ok:
A widzę, że storczyki śliczne..no i wpadłeś po uszy.. masz dużo miejsca na parapetach.. ? :język:
karell

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: karell »

Śliczne nowości, pierwszy ma świetny kolor :serce: :serce: :serce:
Są w bardzo dobrej kondycji jak na wyprzedaże :-)
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: rysia13 »

stah pisze: Dawno nie byłem w takim sympatycznym miejscu i towarzystwie. :piwo:
..bo to jest jedyne takie miejsce na świecie :myśl:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki ze wsi podwarszawskiej

Post autor: dorotka_kk »

rysia13 pisze:
..bo to jest jedyne takie miejsce na świecie :myśl:
oj TAK :ok:

z tymi zdjęciami to nie żadna rada, tylko gorąca pośba ;-) :ok:
wszyscy służymy pomocą i dobrą radą :ok:
dasz sobie świetnie radę, na początku zawsze jest pod górkę, ale już niedługo wiedza wejdzie do malutkiego palca :ok:
ODPOWIEDZ