Storczykowe okna Tomka

Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: tomkoc »

bichette pisze:Jestem bardzo ciekawa jak sakwitnie to dendrobium, te plamki na liściach sa dość dziwne, ciekawe.
Sporo razem przeszliście, powinien Ci sowicie wynagrodzić ten czas jaki mu poświęciłeś
Agnieszko, co do koloru to poczekamy, zobaczymy ;) Plamki na liściach początkowo wydawały się niepokojące ale jak roślina rośnie...

jus222 pisze:Tomku - no to czekamy na kwiaty.
Podoba mi się Twoja enc. cochleatum - - miałam ją kiedyś, ale nie sprawdziłam u niej podłoża i niestety mi "speleśniała". Tym bardziej będę czekać na jej pachnące kwiatuszki .

Wielkie gratulacje dla Twojej cierpliwości. 4 lata reanimacji storczyka? To "szmat czasu". Podziwiam - naprawdę.
Zwłaszcza, że ja nie mam tyle cierpliwości i przeważnie po około roku "pozbywam" się takich roślin - rozdaję lub sprzedaję za "grosze".
Justynko, czekamy ;) Co do reanimacji, to wielu z nas nie daje za wygraną i walczy...
U Encyclii pękła pochewka, niedługo pokażą się pączki :D

arlet3 pisze:Tomku najpierw napiszę, że miło było Cię poznać osobiście i Twoją żonę również. :)
Kolekcja przepiękna, equestrisy piękne :inlove: mam do nich słabość, tylko szkoda, że one mnie nie lubią i nie chcą kwitnąć. :(
Arletko, nam również miło było Cię poznać :) Equestrisy..., cóż fajnie byłoby zobaczyć wszystkie naraz kwitnące ;) Takie maluszki a mają coś w sobie :)

Efka pisze:Witaj, Tomku!

Zdążyłam jeszcze, zanim zaczniesz drugą część :pot: .

Piękne masz dendrobia :serce: (które zresztą mnie tu przygnały :D , bo też lubię, choć mam niewiele), ale również katleje, botaniczne falenopsisy, encyklia (gratuluję!), inne, których nie spamiętam - wszystko ciekawe i widzę, że świetnie u Ciebie rośnie i kwitnie :ok: .
Czekam niecierpliwie na kwiaty botaników Phal. i encyklii, a w przyszłym roku życzę Ci wysypu kwitnień nowych dendrobiów i nie tylko.

Umiejętności reanimowania - :super: , jestem pod wrażeniem.

Przy okazji pochwalę się, że mój equestrisek var. rosea też chyba należy do rodzeństwa, bardzo jestem z niego zadowolona. Odziedziczył zdecydowanie dobre cechy. Zapach trzeba sprawdzać w godzinach południowych i raczej w ciepły, słoneczny dzień, całkiem mocno pachnie. A liście robią się czerwone od dużej ilości słońca, mój miał tak latem.
Trzymam kciuki za szybki rozwój kolekcji equestrisów, już masz fajną, a co będzie za jakiś czas :gwizdać:

Milenko, dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej ;)


rysia13 pisze:Tomku , Ty czekałeś cztery lata , to już tą chwilkę poczekam razem z Tobą na pęd na Dendrobium :D
Tylko już nie ubijaj tam żadnego owada ;)
Rysiu, sezon na latające na szczęście już się skończył ;)
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: dorotka_kk »

ja chce te zdjęcia z fb :serce: :D
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: tomkoc »

Dorotko, trochę cierpliwości ;)
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: tomkoc »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze w moim wątku. Zapraszam do śledzenia losów moich storczyków w kolejnej części >>> viewtopic.php?f=10&t=663" onclick="window.open(this.href);return false; <<<
Zablokowany