Storczykowe okna Tomka

Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: bichette »

Equestrisy razem wyglądają super, brawa dla encycli, moje są uparte i nie chcą kwitnąć. Ty wiesz jak im dogodzić, a moje pochewki wciaż puste lub ich brak, zależy na której.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: jus222 »

Uwielbiam widok pączków... a jeszcze, gdy są w pochewce i próba ich policzenia kończy się fiaskiem... to dopiero emocje "nieziemskie" są... :klaszcze:
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: tomkoc »

Rysiu, Małgosiu, Kamilu, Sylwio, Agnieszko, Justynko dziękuję za odwiedziny i miłe komentarze :)

Dzisiaj pokażę niespodziewankę ;)

W 2008 roku kupiłem w nieistniejącym już sklepie Cattleya.pl Dendrobium z fiszką Rungrog 'Original' - był to import z Tajwanu czy Tajlandii - nie pamiętam.
Roślina rosła w kokosie i koszyku. Nie szło jej u mnie za dobrze, jak tylko pojawił się przyrost, to zamierał. Po czasie wywaliłem ją z kokosa i okazało się, że nie miała żywych korzeni :/ Przeszła skuteczną reanimację, została posadzona do drobnego podłoża i zaczęła odżywać, w ub. roku wypuściła nawet dwa przyrosty. Latem jakaś olbrzymia osa wleciała do mieszkania i tak niefortunnie chciałem ją unicestwić, że oberwało się Dendrobium. Zmasakrowałem trochę młode psb, które zatrzymały wzrost :wściekły: W tym roku wypuściła jednen przyrost, który jest całkiem dorodny. Dzisiaj zauważyłem wychodzący pędzik. Może przy odrobinie szczęścia zobaczymy jak kwitnie. Liście na każdym z pojawiających się przyrostów mają dziwne przebarwienia, coś a'la marmurek na liściach sabotków. Mam oddzielonle kawałek rośliny i na nowym przyroście jest to samo.

Tak prezentuje się cała roślina:
Obrazek

tak ubiegłoroczne uszkodzenia przy próbie zabicia osy:
Obrazek

a tak wyrastający pędzik :)
Obrazek

A jutro Łańcut :D
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: nina1611 »

Tomku, wielkie gratulacje!!!! tak długi czas oczekiwania na pewno zostanie odpowiednio wynagrodzony :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: tomkoc »

Małgosiu, dziękuję :) Oby kolorek tego Dendrobium okazał się ciekawy ;)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: bichette »

Jestem bardzo ciekawa jak sakwitnie to dendrobium, te plamki na liściach sa dość dziwne, ciekawe.
Sporo razem przeszliście, powinien Ci sowicie wynagrodzić ten czas jaki mu poświęciłeś
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: jus222 »

Tomku - no to czekamy na kwiaty.
Podoba mi się Twoja enc. cochleatum - - miałam ją kiedyś, ale nie sprawdziłam u niej podłoża i niestety mi "speleśniała". Tym bardziej będę czekać na jej pachnące kwiatuszki .

Wielkie gratulacje dla Twojej cierpliwości. 4 lata reanimacji storczyka? To "szmat czasu". Podziwiam - naprawdę.
Zwłaszcza, że ja nie mam tyle cierpliwości i przeważnie po około roku "pozbywam" się takich roślin - rozdaję lub sprzedaję za "grosze".
Awatar użytkownika
arlet3
VIP
VIP
Posty: 1076
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: arlet3 »

Tomku najpierw napiszę, że miło było Cię poznać osobiście i Twoją żonę również. :)
Kolekcja przepiękna, equestrisy piękne :inlove: mam do nich słabość, tylko szkoda, że one mnie nie lubią i nie chcą kwitnąć. :(
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: Efka »

Witaj, Tomku!

Zdążyłam jeszcze, zanim zaczniesz drugą część :pot: .

Piękne masz dendrobia :serce: (które zresztą mnie tu przygnały :D , bo też lubię, choć mam niewiele), ale również katleje, botaniczne falenopsisy, encyklia (gratuluję!), inne, których nie spamiętam - wszystko ciekawe i widzę, że świetnie u Ciebie rośnie i kwitnie :ok: .
Czekam niecierpliwie na kwiaty botaników Phal. i encyklii, a w przyszłym roku życzę Ci wysypu kwitnień nowych dendrobiów i nie tylko.

Umiejętności reanimowania - :super: , jestem pod wrażeniem.

Przy okazji pochwalę się, że mój equestrisek var. rosea też chyba należy do rodzeństwa, bardzo jestem z niego zadowolona. Odziedziczył zdecydowanie dobre cechy. Zapach trzeba sprawdzać w godzinach południowych i raczej w ciepły, słoneczny dzień, całkiem mocno pachnie. A liście robią się czerwone od dużej ilości słońca, mój miał tak latem.
Trzymam kciuki za szybki rozwój kolekcji equestrisów, już masz fajną, a co będzie za jakiś czas :gwizdać:
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowe okna Tomka

Post autor: rysia13 »

Tomku , Ty czekałeś cztery lata , to już tą chwilkę poczekam razem z Tobą na pęd na Dendrobium :D
Tylko już nie ubijaj tam żadnego owada ;)
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Zablokowany