storczyki szymki

Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: storczyki szymki

Post autor: Sylwia3 »

Kasiu przeczytałam że chcesz maluchom zmienić podłoże.
Powiem Ci że u mnie to był najgorszy krok. Mój David Lim jak już dorósł został przesadzony właśnie w taka drobniejszą korę, sphagnum i na spód keramzyt- korzenie zmarniały mu i to bardzo nie wspomnę już o tym że przestał rosnąć! Dopiero gdy znów włożyłam go w samo sphagnum odżył i zaczął wypuszczać nowego listka :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
szymka

Re: storczyki szymki

Post autor: szymka »

Karolkaaa pisze:Więcej więcej :D
mua :*
Hihihi wkróce ;)
Sylwia3 pisze:Kasiu przeczytałam że chcesz maluchom zmienić podłoże.
Powiem Ci że u mnie to był najgorszy krok. Mój David Lim jak już dorósł został przesadzony właśnie w taka drobniejszą korę, sphagnum i na spód keramzyt- korzenie zmarniały mu i to bardzo nie wspomnę już o tym że przestał rosnąć! Dopiero gdy znów włożyłam go w samo sphagnum odżył i zaczął wypuszczać nowego listka :)
Sylwia dzięki za radę, to może ja faktycznie zrezygnuję z tej całkowitej zmiany, zmienię im tylko sphagnum na nowe.
Bo gdyby mi miały przestać rosnąć, to załamka. I tak przystopowały swój wzrost przez tę wodę z solą w ubiegłym roku.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: storczyki szymki

Post autor: nina1611 »

bardzo ładne maluchy! :) moje od małego, były przyzwyczajone do mieszanki sphagnum z drobną korą i dobrze w takiej mieszance rosły :) teraz obecnie maluchom dodaje jeszcze odrobinę seramisu ;)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
szymka

Re: storczyki szymki

Post autor: szymka »

Dziękuję Małgosiu :* Seramisu nie mam, ale dodam im odrobinę vermiculitu na spód i kilka kawałków drobnej kory.
Reszta to będzie sphagnum. W zasadzie to nawet dla mnie lepiej, bo już wyczułam to podłoże i wiem mniej więcej,
jak i kiedy podlewać.
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: storczyki szymki

Post autor: felekkartofelek »

Kasiu ładne maluszki, choć to już są starszaki. :D David Lim ma bardzo ładne listki. takie zdrowe, lubię takie. :D Moje siewki z agaru są na podkładce i widze, że nawet rosną. :)
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: storczyki szymki

Post autor: dorotka_kk »

maluszki już chyba nie powinny być nazywane maluszkami, bo tak nie wyglądają ;)
pięknie przyrastają :klaszcze: i powiem Ci że muszą być silne, skoro ich 'ta woda' nie zabiła i przetrwały ;)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: storczyki szymki

Post autor: tom_mix »

Powiem Ci że z maluchów u mnie najbardziej wrażliwy jest właśnie phal. Tetrasambo, więc nie dziwię się że najbardziej ucierpiał. Co do podłoża to ja części zmieniłem na mech z odrobiną chipsów kokosowych i seramisu. Widać że wszystkim pasuje, bo zaczęły puszczać nowe korzonki a stare rosną jak gdyby nigdy nic.
Sajgonka

Re: storczyki szymki

Post autor: Sajgonka »

Uprawiaj Sis, następnym razem będę się częstowała Twoimi storczykami :)
lidka

Re: storczyki szymki

Post autor: lidka »

Kasia toz jak to wszystko Ci zakwitnie to ja ekran zaślinę !! Toż same perełki u Ciebie !!! Ale to nic jak mnie prędzej te kuszące larwy tu nie wykończą to jak nic z kartonikiem i u Ciebie zląduję :D
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: storczyki szymki

Post autor: Joane »

Kasiu zawitałam do Ciebie. :)
Jak przeczytałam o wodzie z ogórków to sobie skojarzyłam tą historię z FO. Muszę przyznać, że ładnie się pozbierały te roślinki.
Sadzonki też ładnie rosną. Oby tak dalej. :super:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
ODPOWIEDZ