Storczyki Elżbiety

Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Arleciu sprawdzą się, sprawdzą :młotek: :młotek: :młotek: Dziękuję.Roztocze jest piękne,nie zaprzeczam,tylko biedne.
Ewelinko wiesz,nie wiem w końcu o którą masdevallię Ci chodzi O_o ,a co do Brassia to jak stoi na dworze to ja pryskam.Manuel twierdzi,że Brassia tak ma - tu chodzi o te kropki na liściach,które się lubią pojawiać czy pryskasz,czy nie.
Katarzynko dziękuję Ci pięknie.Wzruszyłaś mnie tym :szczęśliwe: Ona też mi się bardzo podoba.
Kasiu_Ra dziękuję Ci Słońce :* ,ale kwiat w rzeczywistości jest piękniejszy,a kolor głębszy,pełniejszy,chociaż tu się nieźle prezentuje.Jest diabelsko niefotogeniczna :devil: .
Kasiu 74 dziękuję Ci,powiem żarówie,że się Ci podoba.Będzie dumna,no nie? A co do storczyków ogrodowych to posadzisz i one rosną. :) Kukułkę szerokolistną posadziłam pod świerkiem conica.Ten się rozrósł,a kukułka zmarniała.W tym roku przesadziłam ją w inne miejsce z nadzieją,że będzie jej tam lepiej.Natomiast miałam jeszcze tak piękną kukułkę.Była rozrośnięta,no cudo.W ubiegłym roku zobaczyłam tam dołek :załamany: .Nie wiem,czy coś ją zżarło,czy ktoś ukradł O_o .Nie mam odwagi posadzić do ogrodu bletilli,ale chyba coś zrobię.
Małgosiu - dziękuję. :*
Aga nie wiem,czy to kolor oznaczony. ??? Nie wiem o co Ci chodzi :niepewny:
Miałam puścić kilka zdjęć,ale muszę zrobić pauzę.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
dorotakol

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: dorotakol »

Prześliczne masdevallie, nie dziwne, że i mi najbardziej do gustu przypadła coccinea.
Nie wiem czy to normalne, ale ja zawsze zwracam uwagę na liście, a u Ciebie są bez skazy - gratuluje, bo przecież nie jest to łatwe :)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Dorotko liście moich masdevallii nie są bez skazy.Pan Jan Ciepłucha tłumaczy,że liście masdevallii pobierają związki chemiczne [ nie pamiętam jakie - niestety] i z czasem te ich nie można nazwać plamy,ale jakby coś co na tych liściach się znajduje - siatka,narośnięta "skórka" bo to nie jest przebarwienie liści - to jest normalne.To ich uroda.Jest jeszcze coś takiego,że jedne są mniej,inne bardziej podatne na te związki.Z tych ,które kupiłam w ubiegłym roku z takimi liśćmi na jednych liściach to widnieje,te liście jeszcze utrzymują się przy roślinie,ale na nowych tego nie widzę.Z innych liście takie odpadły,nowych też nie widzę.
Jeszcze coś innego.Starzejące się liście żółkną i z czasem odpadają,zwłaszcza pod koniec zimy i tym też nie należy się przejmować.
Nie ukrywam,że u mnie masdevallie mają się dość dobrze,ale też jedne lepiej,inne gorzej.Lubią latem rosnąć na zewnątrz.

No i zdjęcia.
Obrazek
kukułka szerokolistna

Obrazek
Masdevallia coccinea w dedykacji dla jej miłośników - nieco inaczej.Mnie kojarzy się z głową arabskiego konia.

Obrazek
Kolejny kwiat Falcata "Red" - ale podlizuska.Próbuje wytwarzać kwiaty o kształcie podobnym do poprzedniej - pomarańczowej.Zawsze powtarzam,że to inteligentna roślina.
A tak naprawdę.Sama jestem ciekawa,co wpływa na rodzaj kształtu ich kwiatów.
Załączniki
Fotosik nie chciał mi przesłać jej zdjęcia.Złamał ją wiatr,abo deszcz,ale nadal się nie poddaje - kukułka plamista.
Fotosik nie chciał mi przesłać jej zdjęcia.Złamał ją wiatr,abo deszcz,ale nadal się nie poddaje - kukułka plamista.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
nieszka
VIP
VIP
Posty: 1011
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: nieszka »

Elu śliczne massdevalijki pokazujesz :) szkoda , że wszystkie u mnie nie rosną bo przyjechałabym z kartonikiem do ciebie :gwizdać:
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: katarzynka575 »

Elu kukułka pięknie się prezentuje w naturalnych warunkach . A nie kusi Cię spróbowanie uprawy innych ogrodowych storczyków ?

Powiedz mi co mam zrobić swoim masdev. żeby zechciały zakwitnąć . Rosną tylko w zielone ,to też mnie cieszy ,ale było by miło chociaż po jednym kwiatuszku zobaczyć u nich :oczy: .
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: marwes63 »

Elu masdevaliowe cudeńka same w sobie są takimi pięknościami że aż wzroku nie można od nich oderwać , ale coccinea swym kolorem przechodzi samą siebie . Ja też mogę godzinami je podziwiać i zawsze udaje mi się coś nowego w nich zauważyć... . :)
Brawo przepiękne stoplamki one też maja w sobie coś co powoduje zadurzenie się w tych mikrusach(kwiatach ).
Właśnie ta przypadłość mnie dopadła ;)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Agniesiu dziękuję,a co Ty już zaczynasz jak nasza Lidka O_O ???
Katarzynko dziękuję.Oj ,kuszą mnie te inne storczyki,ale zawsze przejdą mi koło nosa.Miałam kiedyś obuwika,ale niestety,nie chciał być ze mną. :(
Pytasz co robić,by masdevallie zakwitły ??? Hmmm Ja nie jestem masdevalliowym geniuszem,ale myślę,że oprócz niższej temp. potrzebują porządnej różnicy temp.między dniem,a nocą.Latem lubią stać na dworze.Zimą my nie palimy gazem,tylko drzewem - z kominka.Jak w dzień jest ponad 20,to nocą 18,nawet mniej,a tam gdzie stoją masd.np.w ganku temp.waha się 5/18 .Czasem może być mniej.Niższa temp. w nocy przymroziła mi młode,ładne listki drakuli diany,więc należy uważać.
I ja też mam kilka takich,które idą tylko w zielone. :oczy:
A reasumując to i tak masdevallie wychodzą mi najlepiej. :D
Marku,ja już dawno odkryłam,że w Tobie jest mnóstwo romantyzmu :zakochany: :zakręcony: .A to,że podobają Ci drobnokwiatowe,to może przerzucisz się na onicidia? :hehe:
Coccinee są piękne,ale nie mogę doczekać się kwiatu Monarch.Ma pęd kwiatowy jeszcze w pochewce.Czy da radę?

Od czego by to zacząć Hmmm :myśl: ???
Może od nowości,która sprawiła mi wielką radochę :D
Obrazek
Masdevallia Redwing od Małgorzatki - Niny.

Teraz pochwalę się Brassadą Mivadą,której kwitnienie godne jest pokazania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A co u mnie chce zakwitnąć?
Obrazek
Pierwszy pączek na Sugar Baby.Wypuszczała małe listki,a przy przesadzaniu okazało się,że ma za ciasną doniczkę.Po przedadzeniu widać pozytywny efekt. ;)
Obrazek
kolejny pączek na Scheila Mix
Obrazek
To było dla mnie zaskoczeniem.Głowa i dziób czczonego ptaka ibisa,a to przecież pączek Dracula diana
Zeby nie było,że u mnie tylko masdevallie, to wypatrzyłam to coś jeszcze
Obrazek
Następny pączek na Paphiopedilum Deperle.

A co u moich storczyków? to następnym rzutem. ;)
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
justyna1

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: justyna1 »

Elu cudowne kwitnienia już nie mogę się doczekać aż diana rozkwitnie w pełni :D
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Sylwia3 »

Elunia Masdevallie rosną u Ciebie wspaniale- naprawdę podziwiam bo mnie nie polubiły a to naprawdę piękne storczyki.
Natomiast czym ja się będę u Ciebie tu najbardziej zachwycać? ^_^ Oczywiście pączkiem Paph. Deperle :D Cudny Eluniu!!!! Przystojniak z niego jak się patrzy!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: katarzynka575 »

Elu masdev. mają właśnie takie warunki jak piszesz . Teraz stoją na balkonie i już nie wiem co jeszcze im zafundować :oczy: Chyba muszę je postraszyć że pójdą do śmieci ,może się wystraszą :oczy:

No niestety nie wszystkie storczyki muszą kwitnąć u wszystkich . Masdev. kwitnące będę podziwiała u Ciebie listki u siebie :D

Piękny pączuszek u sabocia czy kwiat nie będzie taki jak mój żabolek ?
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ