Storczyki Elżbiety

Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Kochani, dziękuję Wam za takie piękne życzenia :* :* :*

To,że Marek pisze wiersze to można się było domyślać,bo to taki "TYP".
Ale Marku nie zrozumiałam,co dla Ciebie znaczy diana nr1.

Wiecie,u nas przeszła burza z gradem jakiej jeszcze w tym roku nie było :0 .Na szczęście nic strasznego mi nie wyrządziła,bo u ludzi pozrywało dachy,ściany,poprzewracało drzewa z korzeniami.Gdy zobaczyłam,że mój orzech jest wygięty prawie do ziemi,pomyślałam już po nim,a tu nagle wstaje.Masdevallie mi tylko powpadały do kuwet z wodą,ale za to nie musiałam ich podlewać.Niektóre dostały,niestety.Np. barleana ma takie srebrne plamki po uderzeniu kulką gradową.Drakule były całe mokre.Już się bałam,że zmienią kolor liści na brąz.W sumie chimerze przybyło kilka plamek z tego powodu,ale spryskałam ją wywarem z orzechów piorących.Dobrze,kończę,bo Was zanudzę. :nuda:

W sumie chcę napisać,co u moich drakulek,bo że diana kwitnie to już wiecie.
Najciekawszym jest to ,że wszystkie[a mam ich 4] wypuściły po 7 przyrostów,zmówiły się,czy co,a siódemka jest ponoć szczęśliwa no i ja lubię tę cyfrę.Rosną szybciej niż przedtem. Wszystkie mają pędy kwiatowe.
Obrazek
To zaznaczone na czerwono też wskazuje na rosnący pączek nad kwiatem.
Obrazek
To są pędy Drakula diana.Przecież latem jest gorąco,a ona i rośnie,i kwitnie, i nie chimeryzuje jak np. chłodnolubne masdevallie,chociaż sama jest chłodnolubem.To wśród moich najbardziej chłodnolubna drakula .I jak jej za to nie :serce: ?

Obrazek
Pierwszy u mnie pęd Dracula severa.Mam nadzieję,że doprowadzę go do zakwitnięcia.Ona jest z tych większych drakuli.

Obrazek
A tu pędy Dracula benedicti var hubeini,którą ja nazywam sobie "Benką".Dwa zaznaczone wyszły nad podłoże,ale kilka rośnie pod spodem.

No i kolej na delikatną chimerę.Obcięłam jej 2 pędy kwiatowe po zimie,bo widać było po niej osłabienie.Odwdzięczyła się 7 przyrostami - jak nigdy :D ,bo dotąd wypuszczała po 2 - 4 .Uszczęśliwiła mnie tym :szczęśliwe: bardzo,bo i liście zmieniły kolor na ciemniejszy. Nie za długo czekałam na pędy kwiatowe.Ma już chyba ze 3,tylko jeszcze krótkie.
Obrazek

Jaki wniosek?
Chyba taki,że to bardzo lubiące kwitnąć storczyki. Tolerują wysokie temperatury aż dziw bierze,bo z tego powodu,ani nie chorują,ani nie wstrzymują wzrostu czy kwitnień.Oj muszę ja skrobnąć coś na ten temat na Orchidarium.
Na koniec jeszcze dianka
Obrazek
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Mariusz3357 »

Jestem zachwycony :0 :V :D Śliczne te Twoje Dracule Elu :) Widać że im u Ciebie dobrze :D Marzy i mnie się też jakaś łatwa Dracula,jaką byś mi poleciła na pierwszy raz ? ;)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Mariuszku Cieszę się,że podobają Ci się te straszydełka.Z tych co mam to polecałabym Ci severa,albo dianę.Fajna jest lotax,można ją uprawiać w wyższych temp. Chimera jest delikatna,ma cienkie,delikatne korzonki,po zimnym deszczu dostaje kropek,więc trzeba uważać.Zresztą,każda drakula dostaje po jakimś czasie kropek na liściach,no prawie każda.Może to ich taka uroda :pyt: Czasem mi się wydaje,że to twardzielki :niepewny:
Severa zaczęła mi od razu ładnie rosnąć,już od przyjazdu.Wypuściła listki,a teraz na wiosnę pędy kwiatowe.Ma grube korzenie,nie takie jak chimera.Diana na początku była niepewna,delikatna.Po aklimatyzacji wydaje się,że nic nie dobije tej rośliny.Przyjechała z poobcinanymi końcami wszystkich liści.Ale ona ma mniejsze kwiaty niż severa,a chimera ma przecudne.Nawet bella się do niej nie umywa.
W moich poradach zamieściłam podstawy do uprawy drakuli.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Mariusz3357 »

Jeszcze się wpisze przed zamknięciem. :) Dziękuje Elu za obszerną wypowiedź :* Przeczytałem twoją poradę o draculach i mam nadzieje że sobie poradzę,z tego co wywnioskowałem to nie są takie trudne a piękne z nich "małpeczki" :D Zauroczyła mnie twoja D.Diana i już takiej zacząłem szukać ale poszukiwania na razie nie przyniosły rezultatu.. Mam nadzieje że kiedyś i mi zakwitną te "małpeczki" przynajmniej w jakiś procencie tak ładnie jak Tobie.. :*
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: kasia74 »

Elu to ja też jeszcze się wpiszę przed nową częścią, dracule masz śliczne :serce: ich kwiatki zawsze mi się podobały, nawet kiedyś marzyły mi się takie u siebie, jednak teraz moja kolekcja poszła innymi torami więc ciesze się ze ich małpeczkowate buźki będę mogła u Ciebie oglądać :D
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: bichette »

Pięknie Ci rosną Dracule, no i tyle pędów :klaszcze: , moja Gigas jak na razie tylko rośnie, jeszcze o kwitnieniu nie myśli.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: felekkartofelek »

Elu gratuluję tylu pędów na draculach. :super:
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Ewelina G

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Ewelina G »

Spoznione zyczenia imieninowe, ale szczere :). Chodzilomi o amarantowa masdevallie o duzych dolnych platkach.
Co do plamek na brassi moja ma od czasu kupna. Ale sie nie powiekszaja. Kilka jest moja zasluga. Na przyrostach z tego roku jeszcze ich nie ma. Postawilam na sloncu.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: Elżbieta »

Dziękuję Wszystkim,nie będę się rozpisywać,bo to już 60 strona.Pora zakończyć.Ewelinko Brassia "tak ma" jakmówił Emanuel - poprzedni właściciel Orchid Sklepiku.
Do spotkania w nowym wątku,pa :*
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Elżbiety

Post autor: marwes63 »

Elu ostatnio przedstawione kwiatuchy przez Ciebie są cudowne takie małe a dracule(mam nadzieję że tylko z nazwy ;)).
Wątek nie zamknięty nowego jeszcze nie ma więc ja wtrąciłem swoje" trzy grosze"- :super: muszę coś pomyśleć o jakiś wampirkach :D
ODPOWIEDZ