Storczyki Henryka II

Awatar użytkownika
bo1rek
Znawca
Znawca
Posty: 484
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: RUDA - Łódź

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: bo1rek »

ludisia piękna. będzie piękne kwitnienie. czekam na zdjęcia.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Kasia_Ra »

Ludisia zapowiada się bardzo ciekawie, tyle kwiecia :klaszcze:
Dendrobium w tym kolorze, to jeden z piękniejszych kwiatów, których jestem wielbicielką. Gratuluję, że udało Ci się doprowadzić go do kwitnienia. Zdjęcia, jak zwykle prześliczne, oddające urodę kwiatu :)
Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: ajania »

Henryku, Ludisia powala na kolana nie tylko kwitnieniem ale też całym pokrojem. Jest pięknie rozrośnięta, zdrowiutka i przepięknie wybarwiona :klaszcze: . Po prostu cudo.
Dendrobium w przepięknym kolorze, też udało mi się takie upolować w ub. r. na wyprzedaży - trochę zdechlaczek, cały czas próbuję go wyprowadzić na prostą i czekam na jego kwitnienie. Do tego czasu nacieszę się widokiem Twojego. Przy tak pięknych ujęciach jest czym oko cieszyć. Bardzo lubię Twoje zdjęcia.
Przeczytałam jakiś czas temu cały Twój wątek, jeszcze ten na FO. Z wielkim smutkiem czytałam o chorobie Twoich podopiecznych, z którą się borykasz. Po tych informacjach Twój wątek stał mi się szczególnie bliski. Ukazuje bowiem nie tylko spektakularne kwitnienia ale również porażki (w każdą pasję należy je wliczyć, niestety :( ).
Mocno trzymam kciuki za to, aby nadchodząca wiosna była szczególnie szczodra dla Ciebie i Twoich podopiecznych.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: kasia74 »

Henryku przybiegłam i ja zobaczyć co u Ciebie słychać, czytam ze choróbsko nie ustępuje :( przykra to wiadomość, na pocieszenie a może i nie dodam ze ja też walczę o kilka phalaenopsisów :(
Ludisia, przyznaję bez bicia że nigdy mi się nie podobała ale Twoja jest tak piękne rozrośnięta ze aż zaczyna mi sie coraz bardziej podobać ten kwiat i do tego tyle pędów, ja widzę 6 choć mam 2 pary oczu. Pomału żałuje ze jej nie kupiłam, bo ostatnio u nas były w markecie.
Dendrobium to widać ze ma mocne parcie na kwiecie skoro z takiego badyla Ci zakwitło, a może ono chciało Ci wynagrodzić smutki i zapełnić lukę która powstała podczas choroby innych storczyków.
Idzie wiosna a to dobry okres aby coś nowego kupić, wiec szukaj intensywnie a na pewno juz niedługo będziemy mogli podziwiać w Twoim wątku kolorowe kwiaty, piękne zdjęcia i fajne opisy :*
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Efka »

Henryku, na temat Ludisji już wszystko powiedziano - wspaniała roślina, czekam na rozkwit kwiatuszków. Dendrobium zachwycające, niesamowite, że na takiej pseudobulwie pojawiły się kwiaty, moim zdaniem dowód na to, że jest to silny storczyk i ma u Ciebie dobre warunki :super: . Myślę, że po kwitnieniu obok cudaczka pojawi się nowy, ulistniony przyrost, a to była taka wisienka bez tortu ;) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: dorotka_kk »

fajny ten pokraczek, tylko taki mroczny ;) wygląda tak, jakby pęd nie mógł się zdecydować i chciał być keikiem na początku lol
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Henryk »

Bożenkowitam u mnie i dzięki za pochwałę moich "badylków".Faktycznie,ogólny widok nie robi wrażenia. :)

bo1reczku,fajnie widzieć kolejnego przedstawiciela płci pięknej ;) Dobrze,że coraz nas więcej. :super: Zapraszam na pełne kwitnienie.

Andziu,dziękuję.Za życzenia i za kciuki.
Powtórzę to co już kiedyś pisałem:w takim przypadku jak mój trzeba chyba działać radykalnie czyli wyrzucać.Może gdybym zareagował natychmiast,nie zbagatelizował pierwszych symptomów. . .Jedyny sukces to zahamowanie choroby,w leczeniu efektów raczej nie będzie żadnych. :( Szkoda pieniędzy,szkoda innych kwiatów.

Kasiu,witaj.Liczyłaś?! :) Dzisiaj podlewałem m.inn.Ludisię.Ma widocznych już :D 12 pędzików.

Milenko,
Myślę, że po kwitnieniu obok cudaczka pojawi się nowy, ulistniony przyrost, a to była taka wisienka bez tortu
Jakbyś była u mnie,zobacz co widać na czubku: :)

Obrazek

Dorciu,cześć. :*
No i co to będzie tym razem?Pędokeik czy keikopęd. :D Bo na pewno nie listek.
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Efka »

Pewnie, że byłam, Henryku przy Twoim dendrobium - całym sercem i duszą :D .
To dopiero gagatek z niego O_O :ok: :serce: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: nina1611 »

opłacało się czekać na takie zdjęcia :* :padam: :padam:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: katarzynka575 »

Henryczku buraczek pokraczek- wspaniały bym go nazwała . Fajnie wygląda ,bo właściwie to nawet wygląda jakby to pęd miał korzenie :0 U mnie bulwa jak się patrzy gruba dorodna a jednym kwiatuszkiem kwitnie a Twoje łłłłałłł .

To bordowe dendrobium jest tak urodziwe że możesz zdjęcia wstawiać często i czekam na zdjęcia kwitnącej ludisi . Pięknie Ci się rozrosła :ok:
Pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ