Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: nina1611 »

bichette pisze::P Złośliwiec jeden, ja na kwitnienie swojej pewnie jeszcze z rok poczekam jak nie lepiej. Niech jak najpiekniej zakwinie, będe miała co oglądać ;)

hehe dziękuje ;) ja swoją mam od .. 9 miesięcy, więc nareszcie coś zaczęło się rodzić .. ale jeszcze aż tak się nie ciesze, bo z tymi pochewkami, pędami, pączkami u cattleyek zawsze może być różnie ;)


Ewelina G pisze::D to parishii będzie niedługo XXXL parishii :gwizdać:

Ja się właśnie zastanawiam czy wpisywać go sobie na listę chciejstw. Jedno jest pewne, moja kolekcja musi być zróżnicowana, bo miejsca malutko. Pokoje mam 2 metry na 2... I do tej wygranej w lotto i kupna pałacu muszę się powstrzymywać :P .
Podoba mi się w nim to, że kilkuletnie roślinki mają kwiatostany zebrane w takie śliczne bukiety. Jednak większość kwitnących roślin mam w kolorze białym i różowym. I hibiskusa, i cantadeskę i fuksje, begonie, petunie,pelargonie, grudniki, połowę fiołków juziuziowych, azalie, phalki też. Znowuż dendrobium nobile mam biale, onmcidium, ktore niedlugo wykluje paczki chyba tez, oczywiście fala tez mam bialego... Eh więc marzy mi się jakaś żółć, pomarańcz, zielony, niebieski... A najlepiej wielokolorowy, byle nie róż i biel :D.
Ewelinko, dziękuje za odwiedzinki :*

tak, Phal. parishii to jedna z moich ulubionych sadzonek, bo jakoś z nim jest najmniej kłopotów ( obym tylko czegoś nie wykrakała tfu tfu ;) ) a mam go głównie dlatego że kwiaty ma malutkie a ja jestem miłośnikiem wszystkich miniaturowych kwiatów :D
a jeśli chciałabyś coś żółtego to może jakąś Promenee? są niewielkie, zajmują mało miejsca, spokojnie kwitną na parapecie no i kwiatuszki są śliczne ;)
albo np. jakieś Kingidium :D też są niewielkich rozmiarów, kwiaty są wielkości 1 grosza, a i kolorki są różne ;)
np. Kingidium deliciosum var. orange, albo może coś z Equestrisów, kwitną długo, raczej bezproblemowo np. Equestris aurea- połączenie bieli i zółtego ;)
a może jakąś Masdevallie? tutaj to już w ogóle jest szał kolorów i oczopląsu można dostać :D :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Ewelina G

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: Ewelina G »

Z Gośką śliniłyśmy się na czerwoną Masdevallię na wystawie.. Ale cena... 120 zł... No i nie wiem czy sobie z nią poradzę. Kiedyś na pewno :D sobie taką sprawię. Obecnie ćwiczę na bulwiastych :))) , szkoda tylko, że jedynie sałatą obrastają... :(. Może się uda do Warszawy pojechać za tydzień, jeśli nie będę w pracy... Fala mini jeszcze nie mam, mam tylko standardy i średnie.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: -Maroka- »

Masdevallia przepiękna :D moja coś nie chce kwitnąc pełno nowych przysrostów ale jakies takie karłowate :0
Gratuluję Potinary widzę że dobrze jej u ciebie :P
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
karell

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: karell »

gratulacje dla Potinary, trzymam kciuki za piękne kwitnienie :*
lidka

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: lidka »

Gosia ja Ciebie zamorduję Obrazek Toż to normalnie wykończyć mnie chcesz !!!!!!!1 Takie cudeńka .... Lecę po kartonik !!!!!!! :D A i dawaj tego sprzedawcę Obrazek już ja mu wyjaśnię co znaczy nabierać ludzi !!!!!!
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: lucyna »

Kwitnienie Potinary to sama roskosz :D kolory i zapach rewelacja :D
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: eva »

Wygląda na to Małgosiu że pierwsza z nas masz kwitnącą Philadelphie :D ;)
Moja wypuściła malutki pęd, ale stanął w miejscu, już zaczyna brakować mi cierpliwości do niej.
Oczywiście współczuje Ci zakupu na All, mam nadzieję że wszystko dobrze się ułoży, i jeszcze będziemy go oglądać u Ciebie kwitnącego :D
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: nina1611 »

Ewelinko, 120zł?? to o dużo za dużo ;)
a ja już bulwiastych nie kupuję .. no chyba że miniaturki do orchidarium, ale żadne duże Brassie, Oncidium u mnie nie moga być ;) nie dogadujemy się :gwizdać:


Karolinko, dziękuje :*
a może Masdevallia ma za niską wilgotnośc?
czasami od tego też i przyrosty się "kręcą" ;)


Asiu, bardzo dziękuje :*


Lidzia, :* :* sprawa ze sprzedawcą powoli się wyjaśnia .. i to bez przemocy hahaha


Lucynko, dziękuje :* no właśnie tak czekam i czekam, jest jeszcze druga pochewka ale tam narazie nic nie ma, pewnie się okażę że w ogóle nic nie bedzie hehe narazie się nie cieszę .. jak będą kwiaty to wtedy będę skakać :D

Eva, dziękuje :* hehe
Tak jest i kwitnąca Philadelphia.. a moja ta niekwitnąca jeszcze pędu nie ma, w sumie to nie zaglądałam do niej przez 3 dni, więc może się coś w tym czasie wykluło, ale .. wątpie ;)
nie mam tyle miejsca aby zatrzymać je obie, więc jedna pojedzie w świat ;)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Kasik

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: Kasik »

No i co ja mam CI napisać? Ze robisz piękne zdjęcia to wiesz, że kwiaty masz piękne to też , no i zaraz kolejny wątek pędzisz oj pędzisz, a ja nie nadążam :P
Ewelina G

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część V

Post autor: Ewelina G »

Wiecie co dziewczynki? I chlopcy? :) Te philadelie nawet podrobki sa wrednawe. Ja mam farbowanego na takie wlasnie kropeczki i... Ped rosnie ok 6 -10 miesiecy, storczyk zrzuca paki notorycznie i uwielbia oblazic robakami wszelakiej masci... Ale jak juz jest mu mega dobrze... To kwitnie ten lobuz mega dluuuuugo i obficie. Cierpliwosci Malgosiu!
Nie wiem co z moja brassia, bo w tym roku juz nie zakwitnie, ale reszta bulwiastych u mnie jest grzeczna :). Ja mam ciepelko w domku :).
Zablokowany