Storczyki Joasi

Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Joasi

Post autor: nina1611 »

Tunja piękna! :serce: sama chętnie bym taką przygarnęła :hyhy: :P
a reszta kwitnień baaaardzo obfita :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Kurkuma

Re: Storczyki Joasi

Post autor: Kurkuma »

Piękne kolory :serce: i jakie obfite kwitnienia :super:
Awatar użytkownika
JoasiaM
VIP
VIP
Posty: 28
Rejestracja: 23 lip 2012, o 18:19
Status: Aktywny
Lokalizacja: podlasie

Re: Storczyki Joasi

Post autor: JoasiaM »

Oj długo mnie nie było, ale miałam jakieś problemy z wklejaniem zdjęć. Ciągle mi pokazywało za duży rozmiar :(

Kasiu dziękuję. Ja również dziwię się, że to zwykła hybryda, choć jakieś tam znaczki są na doniczce, ale nie wiem jak szukać i gdzie tych opisów :(

Lucynko dziękuję :) Strasznie mi było żal tego brązowego, bo to taki mój ulubieniec był. Kwitł bardzo obficie i każdy kto do mnie przychodził, to się nim zachwycał. Normalnie serce mnie bolało jak go wyrzucałam, ale strach przed epidemią był jednak większy.
Jak patrzę na Twoje falki to zawsze mi się moje przypominają, mamy podobny gust :D

Pati wielkie dzięki :*

Ewelinko i Kasiu witajcie i dziękuję ślicznie za miłe słowa, cóż kocham storczyki a one mnie ;)

Dziękuję Małgosiu, długo polowałam na Tunję, więc jak pojawiła się na All to ją prawie zjadłam przez monitor :D

Kurkuma bardzo dziękuję :) (wybacz nie znam jeszcze wszystkich imion)

Dziś kolejne fotki moich ulubieńców:

Jedna z ulubionych, mam ją od kilku lat i zawsze mnie uszczęśliwia obfitym kwitnieniem. Tak ładnie rozgałęziła się po raz pierwszy, zawsze tylko przedłużała pędy. Po przekwitnięciu znów się przedłużyła, a po kolejnym opadnięciu kwiatów obecnie ponownie przedłuża pędy. W ubiegłym roku martwiłam się, że ją stracę, bo miała wodniste plamy na liściach po lecie, ale liście ucięłam, roślinę opryskałam kilkukrotnie Bioseptem i jest już ok. Nowe liście rosną bez zmian chorobowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądała moja pierwsza katjejka. Teraz ma dwa nowe przyrosty, ale kwiatów brak.

Obrazek

Hybrydka w typie Elegant Debora. To trzeci egzemplarz tej odmiany u mnie. Jeden mi padł zaraz po zakupie, ale był przemrożony i sprzedająca zwróciła mi pieniążki. Drugi egzemplarz musiałam reanimować i udało się, ale cały system korzeniowy wyrósł praktycznie od zera. Obecnie jest u mojej Mamy i wygląda jak keiki, a nie dorosła roślina. A mam trzeci egzemplarz, ale niestety również system korzeniowy nie jest najlepszy. Ścięłam jej pęd kwiatowy, bo nie miała sił rozwijać kolejnych pąków a było ich mnóstwo. Teraz jest wiosna, więc mam nadzieję, że się wzmocni :)

Obrazek

Piccolo Red :serce:

Obrazek

Pastelowa hybrydka, jest jeszcze młoda i ma na razie 4 kwiatki i dwa pąki

Obrazek

Magical, uwielbiam jego zapach :) To poprzednie kwitnienie, ale nie zgubił jeszcze wszystkich kwiatów.

Obrazek



To na razie tyle :)
Pozdrawiam Asia :)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Joasi

Post autor: nina1611 »

śliczna cattleya :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki Joasi

Post autor: lucyna »

Tak, tak z tym gustem to całkowicie się zgadzam :D Znów się potwierdził :D Ty masz jednak lepsze warunki i kwitnienia obfitsze, ale ja już się przyzwyczaiłam, że u mnie skromnie z ilością kwiatów :gwizdać:
Takiego jak Debora też kiedyś miałam i był to chyba pierwszy Falenopsis jaki u mnie padł :( Doszliśmy kiedyś z kilkoma osobami do wniosku, że to słaba hybryda :(
Takiej pięknej Katlei to ja nie mam ;) Nie zniechęcaj się do nich, bo nieraz czeka się na kwitnienie parę lat, ale mówię Ci, warto :D
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Joasi

Post autor: Iwona1905 »

Witaj Asiu!
Masz piękne phal. jest co podziwiać , do tego obficie kwitną gratuluję :super: Katlejka ma cudowny kolor, czekam na następne fotki :D
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Joasi

Post autor: bichette »

Wspaniałe kwitnienia, zakochana jestem w Cattleya, magical i piccolo :serce: .
Phal. Doborah też miałam 2 sztuki i oba padły od korzeni. Mam nadzieję że Tonie się z nią uda, choć ja stwierdziłam że takie kiepskie ma geny i więcej go nie kupiłam.
Jedne phalki u "wszystkich" pięknie kwitną, inne u ''wszystkich" padają jak Fantasy Music ...
Oczywiście od reguły są wyjątki i życzę Ci by Twój phal właśnie takim wyjątkiem był.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Joasi

Post autor: tom_mix »

Coś za obfite te kwitnienia lol jakiś fotomontaż ? :D a tak na serio to jestem pod wrażeniem ilości kwiatów :0 muszą mieć u Ciebie jak w niebie skoro tak obficie im się kwitnie.
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Joasi

Post autor: Kaktus »

Hej Asienko :) .Piekne sa wszystkie ,zadnego dzis nie wyroznie ,chociaz tak mi serduszko do Piccolo biej mocniej ,ale nie bede go faworyzowala :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
paul1941

Re: Storczyki Joasi

Post autor: paul1941 »

Piękne i zupełnie nie rozumiem jak można powiedzieć że ten jest piekny a ten jeszcze ,lub mniej kolorystyka jest cudowna i ja zachwycam sie wszystkimi beż wyjatku
Powtórzę się - storczyki jak kobiety każdy jest inny i ma swój charakter ale kochać trzeba wszystkie
Pozdrawiam Cię i życzę dalszego miłego szaleństwa
Paweł
ODPOWIEDZ