Storczyki Efki cz.1

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Efka »

Kochani :) , jesteście wszyscy wspaniali :serce: !

Ubogie te moje zimowo-hybrydkowe kwitnienia, ale zawsze można od Was liczyć na miłe słowa i aż się robi cieplej na duszy. Chciałam w podzięce zamieścić jakieś słoneczne fotki, ale - niestety 8) - musiałabym jechać do ciepłych krajów, żeby je zrobić.
Madagaskar, a może Borneo :pyt: - ciężko się zdecydować - wszędzie są piękne storczyki :D .


Agnieszko - bardzo dziękuję :* !

Kasiu(Kasia_Ra) - dzięki :) ! Na pewno znajdziesz takiego tęczusia, jaki Ci się marzy, a może i więcej tęczusiów? :P nie było to nawiązanie do czarnuszków ;) , mam na myśli to, że one występują w kilku odmianach, zapewne są to różne krzyżówki i widać różnice w wielkości kwiatów i wybarwieniu. Trochę podobny do nich kolorystycznie jest Phal.Liodoro, jeśli Ci się podoba, to polecam, bo sama go strasznie lubię.
Zimowy kolor tęczowego jest ekstra, to najładniejszy jego kwiat odkąd go kupiłam :V . Chyba będę go specjalnie trzymać w ciemnościach, byle tylko rozwijał pąki :oczy: .

Henryku - ogromnie się cieszę, że tu zajrzałeś :) !
Dziękuję Ci za tak miłe słowa i zapraszam ponownie :* !

Kasiu (katarzynka575) - dziękuję :* ! Kolor jest taki, jak na przedostatnim zdjęciu, ciemniejszy. Dwa wcześniejsze były robione z konieczności pod świetlówką, gdzie wydawał się nieco bardziej czerwony, niż jest w rzeczywistości. Szkoda, bo b.ładnie mu z tym było ... Korzonki są jego własne, tu je pokazywałam (nie zmienił się od tej pory):
viewtopic.php?f=10&t=528&start=230" onclick="window.open(this.href);return false;
Te dłuższe z czasem robią się mniej kruche i można je zawinąć do osłonki, albo przy przesadzaniu, do większej doniczki, co zamierzam zrobić.


Na koniec chociaż taka mini dla osłody ;-) :

Obrazek


Obrazek


Do zobaczenia w Waszych wątkach ;) .
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: katarzynka575 »

Milenko ja te korzonki już oglądałam u Ciebie właśnie te które pokazałaś mi w linku ale mam wrażenie że są jeszcze większe i jest ich więcej . Niesamowite i w sumie przez te korzenie storczyki wyglądają jeszcze ciekawiej . Mój jeden też się tak rozpędził i miałam te korzenie też jakoś skierować do doniczki ale teraz bardzo mi się podoba w takiej formie . Pić dostają ,bo są moczone w kubeczku ,więc chyba im dobrze .

Twoja mini jest urocza ,ja jeszcze poproszę zdjęcie jak się cały kwiatuszek rozwinie
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Efka »

Specjalnie sprawdziłam, Kasiu, ale na pewno to są te same korzonki, tylko jakoś tak zdjęcie wyszło. Może troszkę urosły na długość, jak będzie trochę słońca, to zrobię jeszcze raz zdjęcie całości. A może na zdjęciu były te, które teraz już dały się schować do osłonki i jest mniejszy (wizualnie) gąszcz.
Fajnie, że też hodujesz "firanki" :D ;) .
Miniaturce zrobię jeszcze zdjęcie, cieszę się , że Ci się podoba :) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: katarzynka575 »

No jakby mógł mi się taki słodziak nie podobać . Ostatnio w OBI i Ikei widziałam miniaturki w róznych odcieniach nawet były krówki :0 śliczne wszystkie miałabym problem na która się zdecydować powstrzymała mnie tylko cena 35 zł. Ja za swoje pierwsze dwie płaciła sporo a każda następna to jużm można powiedzieć że grosze bo na przecenach . Co prawda musiałam się sporo na trudzić żeby je do życia zachęcić (każda była utopiona ,bo zalana to za delikatne stwierdzenie ) ale się udało koło 1,5-2 lat :D niedługo będą kwitły

Czekam na słonko i fotki :D
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Efka »

35zł to rzeczywiście drogo, a też różnie może z nimi być w sensie zdrowia. Moja nie z przeceny, ale też z odzysku, bo wszystkie doszczętnie korzenie były zgnite. I o ile dobrze pamiętam, to właśnie dwa lata to trwało. Właściwie to nie wiem, czy ją nazywać miniaturką, bo liście ma wielkości mojej dłoni, już nie takie mini - ale kwiatki małe. Ja zawsze się za nimi rozglądam w Walentynki, często są tanie w marketach (a później czasem przecenione) :) .
Krówki to jeszcze nie widziałam, musiała być piękna.
Czekam na Twoje uratowane, mają szczęście, że trafiły w dobre ręce ;) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: katarzynka575 »

Ha,ha,ha Milenko bo jak trafiają w nasze rączki to taki wypas mają w tym dogadzaniu że potem o z mini miniatrek rosną na miniatrki, potem na pół miniatrki i już tylko po kwitnieniu malutkimi kwiatuszkami widać żę one z miniaturek są ;)
Zapraszam Cię już hmmm ,myślę że no może właśnie 14 02 :D na obejrzenie moich mini
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Efka »

Dokładnie tak lol .
Dziękuję za zaproszenie, z wielką przyjemnością popatrzę !!!
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczna miniaturka :serce: . Też czekam na więcej zdjęć, bo bardzo lubię takie słodziaki :)
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: Efka »

Kasiu, dziękuję :) - jak tylko będzie trochę słońca, postaram się o zdjęcia.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki Efki cz.1

Post autor: marwes63 »

Milenko ileż tajemnicy kryje się w tych nie do końca rozwiniętych pąkach. Są urocze tak wolniutko wyjawiają całą prawdę o sobie , prawie jak w życiu...bardzo szybko przechodzisz kolejne etapy w fotografii :ok:
Uchwycone piękno zatrzymuje na dłużej przy takich fotografiach!
ODPOWIEDZ