Asia i jej storczyki cz.3

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: Efka »

Ależ u Ciebie kolorowo, Asiu - gratuluję :super: !!!
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: dorotka_kk »

Asiu, nie znam się na oncidiach ... ale gdzieś właśnie czytałam, że zaraz po kwitnieniu należy je przesuszyć, gdzieś dzwoni, dość głośno ale nie wiem gdzie dokładnie ;) zapytaj Milenki - Efki, ona mistrzem oncidiowym, a pewnie nie zauważyła pytania ... daj je może na inny kolor :?:
kwitnące jak zawsze :inlove:
dziękuje za udzielenie rad, jesteś nieoceniona, jestem bardzo zadowolona z zakupy ;) jaram się straszliwie lol a mam go tylko kilka dni :gwizdać:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: Kasia_Ra »

Odontocidium jest śliczne ! Lubię żółty i piegi ;)
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: darek »

Piękne kwitnienia Asiu.Sabotek,Cattlejki :inlove: Tiger też ładny.
stah

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: stah »

Soczyste, mocne barwy, piękne i dorodne kwitnienia i Odontocidium przeurocze z ładnie wkomponowanym lokowaniem produktu ;)
Żarty żartami, ale energetyczna dawka kwitnień, zadbane storcze - coś pięknego na przełom listopada i grudnia :)
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: Efka »

dorotka_kk pisze:Asiu, nie znam się na oncidiach ... ale gdzieś właśnie czytałam, że zaraz po kwitnieniu należy je przesuszyć, gdzieś dzwoni, dość głośno ale nie wiem gdzie dokładnie ;) zapytaj Milenki - Efki, ona mistrzem oncidiowym, a pewnie nie zauważyła pytania ... daj je może na inny kolor :?:

Dorotko kochana :* , zrobiłaś małe przeoczenie,
ale to Cię całkowicie tłumaczy ;) :D :
dorotka_kk pisze: jestem bardzo zadowolona z zakupy ;) jaram się straszliwie lol a mam go tylko kilka dni :gwizdać:

Asia pytała o Cymbidium, więc się nie odzywam, jako że na ten temat to mi nawet nie dzwoni lol lol .

A co do Oncidiów, to też się spotkałam z opinią, że powinno się je przesuszyć, czy też dać odpocząć po kwitnieniu, ale u mnie to się ma nijak do rzeczywistości, bo tuż po kwitnieniu w większości przypadków pojawiają się nowe przyrosty (zwykle w ciągu kilku dni), więc oczywiście nie suszę, bo zaraz by były z nich harmonijki. Jak nic nie rośnie, to owszem, podlewam rzadziej i bez nawozu, ale to 1:10 przypadków i raczej zimą.
Za 'mistrza' się Dorotko nie uważam, za mało ich mam i ciągle raczej się uczę je rozumieć :rumieni: .

Asię przepraszam za ten oncidiowy off topic :* :* :* .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
karell

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: karell »

Dziękuję bardzo :)
dorotka_kk pisze: dziękuje za udzielenie rad, jesteś nieoceniona, jestem bardzo zadowolona z zakupy ;) jaram się straszliwie lol a mam go tylko kilka dni :gwizdać:
bardzo się cieszę, że zakupy udane :)
stah pisze:Soczyste, mocne barwy, piękne i dorodne kwitnienia i Odontocidium przeurocze z ładnie wkomponowanym lokowaniem produktu ;)
dopiero teraz zauważyłam, że coś reklamuję :D

Efko dziękuję za info o oncidiach. Może kiedyś odważę się na zakup, do tej pory dwa mi padły.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: bichette »

Asiu, pierwsze zdjęcie katlejek jest zachwycające, one są piękne, cudowne zwłaszcza czerwona. Znasz może jej nazwę?
Zółte Odontocidium Tiger Barb "Planty" również jest śliczne, takie radosne.
Wszystko :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: dorotka_kk »

oooooo ale ze mnie czub lol no tak, pewna byłam, że o oncidia Asia pytała lol
co do cymb. to mam jedną sztukę i wiem, że ostatnią :/ uparte to to jak nie wiem. Kiedyś Basia pisała o przesadzeniu do ziemi zmieszanej z piaskiem, więc tak też zrobiłam, coś tam nowego wyrosło i nie wiem co to, muszę wstawić na wątek :gwizdać:
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Asia i jej storczyki cz.3

Post autor: jus222 »

Katlejki - pierwsza klasa :super:
Oncidium - też sliczne ;)
ODPOWIEDZ