Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: tom_mix »

Podstawa jest chyba przelana :gwizdać: ale za to keiki ( "mała" roślina) jest w doskonałym stanie a korzenie ma że ho ho Możesz oderwać od starej psb keiki lub wsadzić do doniczki tak jak jest teraz. Zobacz też czy nie ma przędziorków/wciornastków bo na jednym listku widziałem srebrzysty nalot :ok:
eltoro3

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: eltoro3 »

tom_mix pisze: Możesz oderwać od starej psb keiki lub wsadzić do doniczki tak jak jest teraz.
Ale jak to właśnie wsadzić do doniczki. Czy te korzenie powietrznemam dać do substratu? No i jeśli nie oderwę keiki, to jak to wszystko umieścić w doniczce. Wybaczcie te błahe pytania, ale nigdy nie miałem do czynienia z takim problemem :P
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: tom_mix »

Daj ją do podłoża tak jak na tym zdjęciu
eltoro3 pisze: i od spodu:

Obrazek
Korzenie wcześniej namocz żeby się nie połamały. Spróbuj dać do doniczki ich jak najwięcej, ale nic na siłę. Pa początku będzie zajmować dużo miejsca ale z czasem psb się wyprostują lekko, możesz też je spróbować sam wyprostować :ok:
eltoro3

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: eltoro3 »

Mam rozumieć, że to co zaznaczone na zdjęciu okręgim wsadzić do doniczki wraz z pozostałymi korzeniami (w miarę możliwości oczywiście) aż do miejsca gdzie pokazuje strzałka ?

Obrazek
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: tom_mix »

Nie, zrób tak jak pokazałem na zdjęciu :P
IMG_4553.jpg
eltoro3

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: eltoro3 »

OK, czyli wszystkie korzenie powietrzne do doniczki i podlewać przez zanurzenie całej doniczki w wodzie ?
eltoro3

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: eltoro3 »

Czy dobrym pomysłem byłoby odciąć te zielone łodygi w miejscu gdzie są dwie czerwone linie i pozostawienie tylko tej części, która jest objęta fioletową pętlą wraz ze wszystkimi korzeniami ? W tej sytuacji po wsadzeniu do doniczki roślina byłaby w pionie, w przeciwnym wypadku wszystko byłoby poziomo :/

Obrazek
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: tom_mix »

Możesz odciąć tak jak zaznaczyłeś, ale po co. To tylko osłabi roślinę, stare psb też magazynują wodę i składniki odżywcze.
eltoro3

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: eltoro3 »

No tylko po to, żeby roślina była pionowo w doniczce, bo inaczej będzie rosła na boki. Cel czysto estetyczny :)
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Piotra - pytania i wątpliwości

Post autor: jus222 »

A nie lepiej zostawić roślinę w stanie "nienaruszonym". Będzie mieć więcej siły na przetrwanie zimy (trudny okres dla roślin).
Poza tym "naturalne" ułożenie psb też jest ładne i estetyczne. W tym przypadku bardziej liczy się zdrowie storczyka, niż estetyka.
Oczywiście to jest moje zdanie, Zrobisz, jak Uważasz ;)
ODPOWIEDZ