Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: rysia13 »

Szkoda Gongorki , ale takie to już uroki naszego hobby. Raz coś zakwitnie , innym razem uschnie nim się kwiaty rozwiną :/

Ja czekam na Bulbophylum Obrazek

Eli epifilum do złudzenia przypomina kwiaty Cattlei :gwizdać:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

katpio pisze:To żeś Tomek poszalał :D Może ktoś z forum się zakradał i podskubywał pączki ;) :D

Kasiu, to nikt z forum na szczęście :P choć przy tym pędzie nie jestem taki tego pewien, rano jest 5 pączków wieczorem 4, a dzisiaj rano zostały 2 ;( chyba nici z kolejnego kwitnienia tej Gongory, ale za to szykuje się do kwitnienia G. gratulabunda :D

actus pisze:Tomeczku jakiego masz pieknego sabocia :hypnod: ,niby NN ,a jaki sliczny ,naprawde czesto hybrydy sa ladniejsze od "rasowcow".Gongora piekna ,ale ta wczesniejsza o wiele bardziej mi sie podobala :D
Widze ,ze i u Ciebie szal na paczki ,pedziki itp.To czekam na kwiatki z niecierpliwoscia i faktycznie ,moglbys czesciej tu wpadac! :)

Kasiu, masz całkowitą rację, hybrydy niejednokrotnie są piękniejsze od rodziców.
Ta wcześniejsza to Stanhopea :P i owszem była o wiele bardziej ładna.

bichette pisze:Gongora piękna i kapryśna, Sabotek cudowny, czy on te pąki ma wszystkie na jednym pędzie ??? :super: Pamiętaj o mnie jakbyś dzielił :hyhy:
Czy to ta Cattleya której kawałeczek mi wysłałeś kiedyś??? Niestety moja padła, więc nacieszę oczka Twoją białą damą :serce:
Aguś, Sabotek ma wszystkie pączki na jednym pędzie ;) na razie nie ma z czego dzielić, ma jedną rozetę z której kwitnie plus malucha dopiero rosnącego.
Cattleyka to właśnie ta sama którą dostałaś kiedyś, szkoda że nie dała rady, no ale jakoś specjalnie mnie to nie dziwi :gwizdać:

Mariusz3357 pisze:Przepięknej urody jest ta Gongora. :serce: :serce:
Pamiątka bardzo ładna,zawsze znajdzie się wytłumaczenie na nowego lokatora. :D
Już się nie moge doczekać Bulbo. :0 Sam będę miał tą roślinkę z tego samego źródła. :super:
Co zrobiłeś że zakwitnie ?
Mariusz, z Bulbo nic specjalnego nie robiłem, podlewałem jak wszystkie inne rośliny, nawoziłem też bez specjalnych udogodnień i sama z siebie puściła pęd.

iwka2 pisze:Witaj Tomku :)
bardzo dziękuję za dedykację :*
pędzik na bulbo jest imponujący i chyba będzie więcej jak jeden pączek,super,widać dobrze się opiekujesz rośliną :)
kwiatuszki na Gongorze ciekawe,rzadko spotykane,
cattleyka zaszalała,czekam na zdjęcie w rozkwicie.
Nowy Sabotek śliczny,udany zakup :)
pozdrawiam

Iwonko, niestety pączek odpadł ;( ale już się kolejny szykuje :D one mogą kwitnąć nawet kilka lat na jednym pędzie.
goskle pisze:

Gongora śliczna - szkoda, że pączusie opadły
A sabotek to po prostu cudny jest :D
Gosiu, tyle zachodu żeby pączusiom było dobrze a na samym końcu i tak odpadły. Może za rok będzie lepiej.
Kasia_Ra pisze:No, ja myślę, że byś nie używał nabłyszczacza do swoich ukochanych roślin :P :D , wprawdzie to druga miłość, ale zawsze miłość ;) .
Sama się sobie dziwię, temu co teraz napiszę, ale najbardziej będę czekać na kwiaty białej Cattleyi - wyjątkowo zapadły mi w pamięć, dzięki swej klasycznej subtelnej urodzie. A przy tej ilości :0
Sabotek trafił Ci się naprawdę ładny, a pąków na Gongorze szkoda :załamany: , dobrze przynajmniej, że w ogóle zobaczyłeś kwiaty :ok: .

Kasiu, u mnie w domu nigdy się nie używało żadnych nabłyszczaczy i tego typu rzeczy ;) szkoda roślinek.
Cattleykę za chwilę pokażę. Pięknie kwitła w tym roku, choć bardzo krótko ;(

Bożena pisze:Szkoda pączków Gongory, ale nosek do góry, to nie było jej ostatnie kwitnienie, jeszcze nas kiedyś zaszokujesz ;)
Sabotek bajkowy, chciałabym mieć takie śliczności :)
:klaszcze: dla wszystkich nowych pędzików i pączuszków , czekam na śliczne kwiatuszki :)
Bożenko, nie ta Gongora to kolejna :D G. Gratulabunda też ma pędzik, muszę ją tylko gdzieś podwiesić bo stoi na ziemi jak na razie.

lucyna pisze:No wiesz co ? :0 Za wełnowce nie chciałeś zapłacić ? lol
Sabotek przepięknej urody :D
Tomku, zapowiedzi i kwitnienia :super:
Z Gongorami to już powinieneś się przyzwyczaić, że nie masz łatwo, ale nie odpuszczaj :)
Lucynko, lol gdyby można było same wełnowce kupić to bym wziął :D ale razem z roślinką nie
Gongorek na pewno nie odpuszczę, choć kwiaty bardzo nietrwałe, to opłaca się czekać cały rok żeby zobaczy je przez jeden dzień

Karolkaaa pisze:Gongora faktycznie malutka ale za to jaka boska :)
Wkońcu doczekałam się zdjęcia pędu Echinolabium..zazdroszczę pędu ale nie zazdroszcze zapachu :P tworzy się ładnie tworzy :)

Karolka, pączek odpadł niestety, ale widać jak u szczytu pędu coś rośnie więc będzie kolejny niebawem. Trochę mnie to zdziwiło bo pąk był ładny zielony nawet jak odpadł, całkowicie jakby coś od odgryzło :znudzony:

Magdzia pisze:Witaj Tomku :)
Sabotek n/n jest prześliczny :V :serce:
Wspaniałe zapowiedzi kwitnień :ok: Czekam niecierpliwie na kwiatuchy :oczy:

Madziu, ciesze się że Ci się podoba Sabotek, a kwitnienia za chwilkę :)

Callanthe pisze:Jaki piękny sabotek ! O_O Wspaniały :super: Ładna ta Gongora, taka słodka kruszynka :)
Pati, miło że Ci się spodobały kwitnienia :)

Elżbieta pisze:I mnie się ten ciemny sabotek bardzo podoba :super: .Gongora też jest " inna niż wszystkie",no i tak trzymać :ok: .
Cattleya pewnie powali na kolana.Czekam na jej fotki,a kaktusa mam.Takiego samego :P .To epifilum - tak zwany storczykowy kaktus,bo tego to nie,ale mam i różowy,to kwiat do złudzenia przypomina kwiat katlei :D .

Elu, widzę że Sabotek wywołał furorę :D jak go zobaczyłem to od razu się w nim zakochałem :anioł:
W sprawie Epi odezwę się na PW skoro masz różowe :hyhy: a kwiaty faktycznie łudząco podobne do storczyków

rysia13 pisze:Szkoda Gongorki , ale takie to już uroki naszego hobby. Raz coś zakwitnie , innym razem uschnie nim się kwiaty rozwiną :/

Ja czekam na Bulbophylum Obrazek

Eli epifilum do złudzenia przypomina kwiaty Cattlei :gwizdać:
Rysiu, tak jak mówisz nasze hobby nie zawsze jest idealne, ale przez to kwiaty stają się bardziej atrakcyjne.


Jak zawsze na koniec czas na zdjęcia :D

Cattleyka n/n niestety już przekwitła, chyba zaszkodziło jej przestawienie w cieplejsze miejsce :( za to ładnie pachniała przez ten czas, choć inaczej niż rok temu


Obrazek

prawa psb - 3 kwiaty

Obrazek

lewa psb - 2 kwiaty


Obrazek


A tutaj taka mini zbioróweczka dużych kwiatów

Obrazek


Sabotek hybryda, pierwszy dzień po otwarciu

Obrazek

drugi kwiat, też na początku miał proste rączki, a teraz ma ładnie pofałdowane

Obrazek

Obrazek

żeby nie było że u mnie same rasowce dawno nie pokazywana, ciągle kwitnąca hybryda Phal ( to ten "potwór " korzeniowy)

Obrazek

W końcu rozkwita Phal schilleriana od Sylwii :* jest to jej pierwsze kwitnienie choć duża z niej roślina. Na pierwszy raz ma 13 pąków z czego jeden już odpadł a 2 kolejne raczej też odpadną z powodu braku światła

Obrazek

I na koniec moja nowość z LM, choć to nie moja bajka, nie mogłem się oprzeć neonowemu kolorowi kwiatów, skoro Restrepia u mnie zakwitła to może i Masdevallia przeżyje?


Obrazek

Obrazek


teraz idę nadrobić choć trochę zaległości w waszych watkach :*
kinga_232
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 15 sty 2012, o 23:17

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: kinga_232 »

Tomeczek ale Ty szalejesz :V nowości pierwsza klasa :klaszcze: , zwłaszcza Paphini herrerae Ci zazdroszczę :rumieni:
Kwitnienia niesamowite :D , a biała cattleya zwaliła mnie z nóg , przepiękne ma kwiaty :D :inlove:
A jak tam pędzik na cycnodesie ?
Pozdrawiam Kinga.
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Bober »

Biała Cattleya nieziemsko piękna :serce:
Zszokowała mnie nowość z LM O_O Nie dość, że piękna to jeszcze z LM, szkoda, że u nas nigdy nie widziałam żadnych Masdevalli :(
Śliczna Schillerianka :D Uroczy maluszek ;) Hybrydka Sabotka bardzo ładna, nawet się chwile na niej zatrzymałam, żeby dłużej pooglądać ;)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Kasia_Ra »

No i sama nie wiem co mam chwalić, tyle tego, i wszystko piękne :D .
Catleya jest tak piękna, że jeśli kiedyś mi się przestawi na ten gatunek, to chciałabym mieć taką ( a drugą - różową, która kwitła u Darka) - ale na razie jestem daleka od tego, tylko podziwiam ;) .
Sabocie miodzio :oczka: , Phal żółty z ciapkami zupełnie w moim guście.
Neonek fantastyczny, dlaczego ja nie spotykam takich w LM ?
Phal schilleriana już wygląda ślicznie, ale chętnie zobaczę jego pełny rozkwit :) .
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Kaktus »

Pieknie Tomuniu :super: .Sabocio ,moja milosc ,jest wspanialy i zastanawiam sie czy Tranlienianum nie jest jednym z rodzicow?
Catteya kwitla nieziemsko ,ja zaczynam dopiero z nimi przygode ,przyznam ,ze troche sie balam ale Kasia74 i Darek dodali mi odwagi i mam kilka egzemplarzy i moze nawet jednym kwitnieniem bede mogla sie pochwalic za jakis czas.
Schillerianka sliczna ,tez uwielbiam te wszystkie stuartiany i schilleriany itp :D
Az sie dziwie ,ze u Was mozna w LM Masdevallie kupic ,ja tu we Fr jeszcze nigdy nie widzialam.
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: kasialb1 »

Piękne kwitnienia, cattleya bardzo obficie zakwitła. Żółtą hybrydę pamiętam jeszcze z FO, ja też mam taką samą już długo, a nawet obecnie ma 6 pędów, pamiętam, że Twoja też kwitła non stop prawie. Trzymam kciuki za Masd., jak bym taka spotkała też pewnie, bym się skusiła :)
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Sylwia3 »

Tomeczek już Ci mówiłam że Cattleyka cudowna!

Sabotki w zbiorowym zdjęciu wyglądają uroczo :serce: Ten którego kupiłeś z białymi "przyjaciółmi" nieziemski!

A Schillerianka- no w końcu pokazała na co ją stać! Ale w sumie to i tak dość długo trzeba było czekać aż się namyśli ;)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: bichette »

Ale pięknie zakwitła biała dama, fantastyczny widok. Tomku czemu piszesz że się nie dziwisz że mi padła cattleya od Ciebie ??? :(
Sabotki na grupowym zdjęciu wyglądają na jakieś wielkokwiatowe :) , piękne są.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: katarzynka575 »

Tomeczku Twoja catleyka obłędna jest -była kwiatuszki

A czy Twój sabotek hybryda to nie jest lemianum ?coś mi jego kwiat wygląda na niego właśnie . Zbiorówka świetna :ok: I u Ciebie kwitnie masdev. ja coś nie umiem ich zmusić do kwitnienia :( dobrze że chociaż w liście idą .
Pozdrawiam Kasia
Zablokowany