Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Kaktus »

:0 Tomeczek ,ale wszystkich fotek to Ty mi wczoraj nie przyslales ,fuj! Niedobry!!!!
Ja chyba mam ta druga czesc ,ktorej jeszcze nie wkleiles :D
Wspaniale kwitnienia ,niebieska wanda i zygo :serce: :serce: .Czy to takiego zygusia mam od Ciebie?
Masdevallia tez piekna,jeszcze zadnej nie mam ,korcilo mnie kupic jedna chlodnolubna ,ale nie wiem ,czy to nie bedzie wywalona bez sensu kasa.
Widze ,ze jeszcze sie kurz po katach tu wala ,wiec jak Pati mowi ,trzeba jeszcze raz przejechac sciereczka ,zeby Ci sie znowu odkurzacz nie popsul :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: bichette »

Ale masz kolorowo, pięknie kwitnie Ci masdevallia, zyguś cudny :serce: Czy to jest taki 100% czysty Zygopetalum louisendorf , gdzie go zdobyłeś. Czy nie stwarza problemów???
Ta różowa Vamda jest śliczna, szkoda że się nie polubiliście.
Psychol na 2 pędy :super: :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

Callanthe pisze:Ta co za dużo to nie zdrowo :padam_z_wrazenia: Odkurzacz naprawiony ale chyba ci się zapchał na nowo taki kurz tu był :młotek: Więcej zdjęć :krzesło: Nie ma innego terminu bo inny termin będzie za pół roku :D
Ej ja też chce taki odświeżacz do wc :u1: Taki ładny :D
I tą fioletowa wande bym ci zakosiła :u1: A ten kawałeczek tej Masdevalli co dostałam od ciebie to tak średnio, ma nowy przyrost ale rośnie mega wolno ;( Może to przez brak słoneczka? :(
Patrycjusz Ty mi tutaj nie pyskuj :D termin będzie jutro jak dostanę resztą zdjęć :)
Odświeżaczem mogę się podzielić przy następnej okazji, roślina chyba chce być Vandą, każdy nowy przyrost idzie rośnie coraz wyżej..

Masdevallią bym się nie przejmował, u mnie nowe przyrosty w ciągu miesiąca przyrosły może z 2 cm. Jakby padła to się znów podzielę ;)


actus pisze::0 Tomeczek ,ale wszystkich fotek to Ty mi wczoraj nie przyslales ,fuj! Niedobry!!!!
Ja chyba mam ta druga czesc ,ktorej jeszcze nie wkleiles :D
Wspaniale kwitnienia ,niebieska wanda i zygo :serce: :serce: .Czy to takiego zygusia mam od Ciebie?
Masdevallia tez piekna,jeszcze zadnej nie mam ,korcilo mnie kupic jedna chlodnolubna ,ale nie wiem ,czy to nie bedzie wywalona bez sensu kasa.
Widze ,ze jeszcze sie kurz po katach tu wala ,wiec jak Pati mowi ,trzeba jeszcze raz przejechac sciereczka ,zeby Ci sie znowu odkurzacz nie popsul :D
Oj Kasiu, chciałem żebyś miała też co dzisiaj oglądać :)
Zygusia masz innego, tego nie chciałaś 8)
Masdevalli mogę Ci sadzonkę przygotować jak chcesz?


bichette pisze:Ale masz kolorowo, pięknie kwitnie Ci masdevallia, zyguś cudny :serce: Czy to jest taki 100% czysty Zygopetalum louisendorf , gdzie go zdobyłeś. Czy nie stwarza problemów???
Ta różowa Vamda jest śliczna, szkoda że się nie polubiliście.
Psychol na 2 pędy :super: :klaszcze:
Aga, nie mam pojęcia czy to całkowicie czysty Zygo. lousendorf, kupiłem go pod taką nazwą dawno temu, od pewnej Pani. Miałem kilka Zygopetalum i ten jako jedyny nie stwarza żadnych problemów, inne gubiły liście, traciły korzenie, a ten ciągle puszcza nowe psb i z każdej kwitnie.
Vanda gdyby zajmowała mniej miejsca to by u mnie została, ale mam jeszcze 2 kolosy nn, które zajmują sporo miejsca. Parapet jest mały, a Vand dużo.



Zapomniałem wkleić zdjęcie mojego "bobasa". Mam go od siewki, po 2 latach doczekałem się jego kwitnienia
Phalaenopsis java sunshine

Obrazek

Jak widać na załączonym obrazku kwiat aż obcieka woskiem :D no i niestety zapach odziedziczył po matce czyli Phalaenopsis venosa 8) aczkolwiek przez pierwszą godzinę ładnie pachnie, dopiero później zapach nabiera nieprzyjemnej woni
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Bober »

Kocham czytać jak ktoś pisze, że miał roślinkę od siewki i to pierwsze kwitnienie :serce: Bo Patrycjusz kocha wsyyyyyyyyyyyyyyyyskie pyrtusie :hura1:
Dla mnie to jest o niebo lepsze niż czytanie czy oglądanie sklepowych kwitnień czy kupionych już kwitnień :)
Pięknie zakwitł ten maluszek :padam_z_wrazenia: Jaką jest dużą roślinką teraz? :) Oj gdyby moje tak zakwitły :padam_z_wrazenia:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Kaktus »

Ale cudny ten Java !!!!!!!!! Mialam go kiedys ale kwitl jak wyplosz ,jakis taki blady byl ,wiec sie pozbylam.
Sadzoneczke Masde bardzo chetnie przygarne,moze akurat jej sie spodoba :*
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

Patrycja, Phal java sunshine jest wielkości półminiatury, mam młodą venosę i javanicę i obie są mniej więcej takiego rozmiaru jak dziecko, tak więc polecam, nie zajmuje dużo miejsca :)

Dziękuję wszystkim za odwiedzanie mnie w tym wątku, miłe wpisy, pytania, porady. Czas części 2 dobiegł końca, zapraszam do części 3 http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =10&t=1189" onclick="window.open(this.href);return false;


:bye:
Zablokowany