Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: rysia13 »

Tomek nowości bardzo ładne.To pierwsze Bulbophyllum? Nie wiem dlaczego piszesz ,że Promenaea jest niefotogeniczna :niepewny:
Podkładki i dendrobiowy kącik :klaszcze:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: bichette »

Cudne nowości, bulbo pieknie rozrośniete, a Promenea jest moim zdaniem bardzo fotogeniczna, wyglada uroczo.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Sylwia3 »

Jakie to Bulbo rozrośnięte!!!!!!!! :0
Promenea niech zdrowo rośnie :)

a Kajtuś troszkę wstydliwy i dopiero zagląda i zastanawia się czy już czas na otworzenie pączuszka :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
laura1806

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: laura1806 »

Witaj :)
Widzę, że na Twoich parapetach ciasno się robi ;) Nowości super, oby zdrowo rosły i szybko zakwitły.
Od dłuższego czasu z wielkim zainteresowaniem śledzę Twoje poczynania tutaj i troszkę na blogu. Podziwiam Cię za zapał i wiedzę jaką posiadasz.
Obserwuję rozwój Twojego bloga. Mam nadzieję, że eksperymenty z rozmnażaniem storczyków i tam opiszesz. Byłoby super. Wiele informacji i cennych doświadczeń w jednym miejscu ;)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

goskle pisze:WOW ale dałeś czadu.. nowości piękna a kącik cudny :D
Gosiu, niedługo się tam trochę zwolni miejsca. Wszystkie bulbo pójdą się chłodzić do piwnicy.
rysia13 pisze:Tomek nowości bardzo ładne.To pierwsze Bulbophyllum?
Rysiu, tak właściwie to zapomniałem jeszcze o bulbo frostii od Kasi :rumieni: siedzi sobie maluch na podkładce ;) kiedyś już miałem 3 bulbo i wszystkie zabiłem ;(
bichette pisze:Cudne nowości, bulbo pieknie rozrośniete, a Promenea jest moim zdaniem bardzo fotogeniczna, wyglada uroczo.
Aga, no właśnie Promenaea nie wygląda jak na żywo. Jakoś tak marnie wyszła. Ma 3 nowe przyrosty i 2 stare psb.
Sylwia3 pisze:Jakie to Bulbo rozrośnięte!!!!!!!! :0

a Kajtuś troszkę wstydliwy i dopiero zagląda i zastanawia się czy już czas na otworzenie pączuszka :)
Jak dobrze pamiętam ma 12 starych psb, 1 dorosła ( może zakwitnie?) i 3 nowe przyrosty, a kosztowała tylko 40 zł :D

Kajtuś pewnie już ma kilka kwiatów otwartych :gwizdać: Wrócę do domu to będzie sesja :hyhy:
laura1806 pisze: Widzę, że na Twoich parapetach ciasno się robi ;)
Witaj serdecznie Lauro :) ciasno u mnie już od kilku lat, na szczęście niedawno dostałem malutki pokoik tylko na storczyki :D
Od dłuższego czasu z wielkim zainteresowaniem śledzę Twoje poczynania tutaj i troszkę na blogu. Podziwiam Cię za zapał i wiedzę jaką posiadasz.
Obserwuję rozwój Twojego bloga. Mam nadzieję, że eksperymenty z rozmnażaniem storczyków i tam opiszesz. Byłoby super. Wiele informacji i cennych doświadczeń w jednym miejscu ;)
Chyba mnie z kimś pomyliłaś ;) niestety nie prowadzę żadnego bloga.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: kasia74 »

O rety ale masz pięknie w tym akwarium tyle maluszków na podkładkach.Bulbo tak pięknie rozrośniete i promenea nie wiem czemu piszesz ze nie fotogeniczna mi się podoba
pozdrawiam Kasia
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: jus222 »

:0 wow, to te nowości z Krakowa? Co za pięknoty.
Bulbo - zwłaszcza faaajny. Ale rozrośnięty :klaszcze:

Ja to zazdroszczę Panom, umiejętności poukładania tak roślin, że nie widać, by było ich dużo. Mi się to nie udaje.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

kasia74 pisze:O rety ale masz pięknie w tym akwarium tyle maluszków na podkładkach.
Kasiu, reszta podkładkowych maluchów się kryje w akwarium po drugiej stronie, a jeszcze są 2 wazony z podkładkami :D

jus222 pisze::0 wow, to te nowości z Krakowa? Co za pięknoty.
Justynko, tak, Promenaea rollisonii i Bulbo lobbii są nowościami z wystawy Krakowskiej ;)


Oględziny roślinek przyniosły sporo niespodzianek :hyhy: niektóre udało mi się uwiecznić na zdjęciach, a inne jeszcze zbyt małe. Zacznę od zieleniny

kącik storczykowy po "przestorczykowaniu"
Obrazek

Coelogyne cristata od Eli, nowe psb ładnie podrosły i przytyły. Może zakwitną :gwizdać:


Obrazek

Cattleyka od Sylwii

Obrazek

Przyrost na S. wardii czy może jednak pęd :D na prawdę to cos rośnie w dół a nie w górę jak na zdjęciu :gwizdać:

Obrazek

To teraz to co kwitnie

Kajtuś, już ma 3 kwiaty otwarte a kolejny pączek pęka

Obrazek

półminiatura w kokosie, ciągle przedłuża pędzik
Obrazek

a u podstawy rośnie to :D
Obrazek


MM

Obrazek
cz. II za chwilę
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

Może najpierw ciekawostka, żółty Phalek musiał zostać w końcu przesadzony ( po jakiś 3-4 latach) :anioł: z racji tego że ciągle miał kwiaty nie miałem serca go przesadzić. Teraz jednak musiałem to zrobić, juz się nie mieścił na parapecie. Kilka dni wcześniej wyciąłem mu jeden pęd, a przy przesadzeniu kolejne 2.
Cała operacja odbyła się ok miesiąca temu, dół zostawiłem i już widać basak keika, chyba że będzie z tego pędzik co wcale by mnie nie zdziwiło 8)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

po cięciu
Obrazek

niestety zdjęcie po przesadzeniu gdzieś zaginęło, jest za to inne. Nowe pędziki to nie fotomontaż :D ta hybryda jest po prostu nienormalna lol

Obrazek


Znalazłem tez pędy na białym i bordowym phal, Phal. corningiana x mannii z ostatniego zamówienia z Niemiec ( ma 2 stare pędziki) i na tych 2 ( po ataku grzyba, z którym chyba się rozprawiłem na dobre, nowe liście są ładne bez żadnych zmian)

fioletowa miniaturka
Obrazek

różowy plamek ( taki jak ma Lucynka i Asia/Karell)
Obrazek

Pozwolę sobie przemycić coś dla Krysi :anioł:

Obrazek
Obrazek

Kolejna fotorelacja o ile cos będzie do fotografowania za tydzień ;)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: nina1611 »

nie wiem co chwalić .. tyle pięknych zdjęć :super: :super: :super:
nic tylko gratulować! :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Zablokowany