Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: izzy »

Tomeczku czy ja moge sie zapisac na liste jesli chodzi o Promenee? Takie slodziaki malutkie i to chciejstwo jest moje, ta roslinka :D

A w ogole to kapitalna doniczka z kokosa, chyba zrobie plagiat i tez takowa wykonam :)

I jestem pelna podziwu dla Twoich umiejetnosci rozmnazania storczykow, wyzsza szkola jzdy ma sie rozumiec :D
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
Kasia_B
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2012, o 10:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Kasia_B »

jej, ale fajny żłobek :) Liczyłeś ile roślinek z tego wyrośnie?
neire

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: neire »

O_O Jestem pod wrażeniem umiejętności. Widać, że jest to miłość z wzajemnością, a Twoje rośliny wspaniale odwzajemniają się pięknym kwitnieniem.

Storczykowy żłobek jest niesamowity - pozytywnie zazdroszczę możliwości obserwowania jak roślinki rosną. :uśmiech:
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: kasialb1 »

Gratuluje następnej części wątku, trzymam kciuki za dalsze eksperymenty :)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tom_mix »

Tomku, Michale, Małgosiu, Mariuszu, Jagodo, Aga (bichette), Katarzynko, Rysiu, Moniko(Mogra), Asiu, Adamie, Karolko, Elu, Sylwuś, Justynko, Kasiu (kasia74 ), Kamilu, Lucynko, Dorotko, Kasiu (ZUZANNA 250 ), Izuś, Kasiu (Kasia_B), Gosiu(neire), Kasiu (kasialb1), witam was serdecznie i dziękuję za tyle ciepłych słów. Proszę czuć się jak u siebie w wątku :D

nina1611 pisze:a jak tam mały pęd na Restrepi? rośnie? :D
Małgosiu, rośnie jak szalony. Chyba mu się śpieszy lol

katarzynka575 pisze:Kwitnienie może jedno ale jakie śliczne :) a czemuż to restrepia tak się zatrzymała zmieniłeś jej warunki ?
Kasiu, kupiłem ją niedawno i przyszła z 3 pączkami, które niestety odpadły :(

-Maroka- pisze: też mam taką fioletową półminiaturkę jak już zacznie kwitnąc to przestać nie może :D

Oby u mnie też była taka chętna do kwitnienia, mam ją dopiero od wakacji więc zobaczymy.


Elżbieta pisze:
A realnie to możesz założyć sobie sklep internetowy.Pomyśl o tym. :myśl: Sam rozmnażasz.To też z pewnością są koszty,ale ja bym się zastanowiła. :gwizdać:
Elu, już o tym myślałem ;) na razie jeszcze muszę dużo rzeczy dopracować.
Chcę teraz zamówić z OG kilka innych storczyków w pudełkach i na nich popróbować, tylko że ich sklep z powodu minionej wystawy pusty :/

dorotka_kk pisze: maluszki świetnie się rozwijają, jak już pomyślisz o sklepie, to ja zamawiam każdego po jednym ;-)
Dorotko Ty tak czy siak dostaniesz maluszka :P Z Twoich nasionek chyba nic nie będzie :( do dzisiaj w żadnym pudełku nic się nie dziej ;(

ZUZANNA 250 pisze: Tomek ja też już szykuje się do tych eksperymentów :ok:
Kasiu, super że i Ty spróbujesz swoich sił. Oby tylko Ci poszło sprawnie. W razie czego pytaj, chętnie pomogę :ok:

izzy pisze:Tomeczku czy ja moge sie zapisac na liste jesli chodzi o Promenee? Takie slodziaki malutkie i to chciejstwo jest moje, ta roslinka :D
Izuś,oczywiście że możesz :hyhy: liczę na to że w końcu zaczną produkować listki. Przeniosłem je już na pożywki z dodatkiem hormonów, bo nie chciały dalej rosnąć.
izzy pisze:A w ogole to kapitalna doniczka z kokosa, chyba zrobie plagiat i tez takowa wykonam :)
Proszę bardzo kopiować, ja też skopiowałem ten pomysł ;) "Doniczka" jest nie tylko super ozdobą, ale i roślinka się w niej doskonale czuje. Korzonki już dołem wychodzą lol
Kasia_B pisze:jej, ale fajny żłobek :) Liczyłeś ile roślinek z tego wyrośnie?

Kasiu, tego się nie da zliczyć, mam jeszcze kilka ( 4-5?) pudełek w których protokormy są mniejsze :D Tak na oko będzie tego z 1000 :gwizdać: Tylko problem jest taki że połowa do tej pory po drodze umarła. Chyba po prostu były za słabe :( Teraz są w najbardziej krytycznym czasie. Wszystkie swoje zapasy ( bardzo skromne) wyczerpane i muszą się zadowolić tym co mają w pożywce. Jak już pojawią się pierwsze listki wtedy będzie już z górki.


Na dworze nocami coraz chłodniej, więc schowałem Sabotki. Na 3 odkryłem takie coś :moe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze zapowiedź MM

Obrazek

Pomiędzy listkami, obok starego pędu wypatrzyłem rosnący cośik, trzymajcie kciuki żeby to był pęd


Otwarł się też 2 kwiatek fioletowego w kokosie, od samego początku miał wystawiony "języczek" z pączka, aż dziwne że nie odpadł

Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: nina1611 »

a mówiłam że pęd będzie rósł jak szalony :P :super: :klaszcze:
piękne pączuchy na MM!!!
na Sabotkach się nie znam .. ale już gratuluję! hehe :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: izzy »

Yeah! Sabotek zakwieci i juz sie nie moge doczekac :D :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: tomkoc »

U Sabotków, to to o czym myślę ??? ;) Piękny pędzik na MM ;)
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: bichette »

Gratuluję sabotkowych znalezisk, czy tylko moje są takie uparte jak te osły???
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki - moja druga miłość cz. 2

Post autor: Sylwia3 »

Tomeczku cudne Sabotki!
Ciekawa jestem czy wszystkie te "cosie" to pochewki kwiatowe czy Sabotki robią psikus i wypuściły złączone listki - trzymam kciuki żeby to były pączuszki!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Zablokowany