Parapetowce

Kasiek

Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Storczykami zarazila mnie moja Siostra, ktorej jestem za to ogromnie wdzieczna. Moze nie daloby sie mnie tak od razu zarazic, gdyby nie fakt ze jej rady i wskazowki pomogly mi poradzic sobie z najbardziej wkurzajacym etapem w posiadaniu storczykow. No i wsiaklam...
Moja kolekcja zaczela sie od trzech roslin kupionych rok temu na wyprzedazy w centrum ogrodniczym. Jedna wielkokwiatowa hybryda i dwie miniaturki. Jedna z miniatur polegla. Mozliwe ze przez moje nieumiejetne postepowanie. Zostaly dwie hybrydki, duza i mala, ktore mam do tej pory. Nastepne dolaczylo Dendrobium Phalenopsis, ktore akurat teraz znowu pieknie kwitnie. Kolejno Oncidium Dancing Lady, Zygopetalum, dwa Phalenopsisy ktore urzekly mnie kolorami, Oncidium Sharry Baby, Paphiopedilum hybryda. No i wreszcie zaczelam orientowac moje parapety na rosliny gatunkowe, ale poki co moje rasowce to zupelne przedszkole. Zaczelam od kupna keiki Dendrobium Kingianum, nastepnie moje marzenie czyli Vanda, pierwszorzedowa hybryda Bangyikhan/Doctor Anek, ktora zakwitnie za jakichs kilka lat, bo ma dopiero 15 cm wzrostu;). No i keiki Dendrobium Nobile. Poza tym moj ostatni nabytek to Cymbidium, ktorego pochodzenia nie znam i nie wiem nawet jaki to bedzie dokladnie kolor. Postaram sie jutro dolaczyc zdjecia Dendrobium i dwoch kwitnacych Phalenopsisow. Sporo tego juz, a moich storczykowych marzen wiecej i wiecej;)
Mam nadzieje ze z czasem wstawie wszystkie moje zdobycze na zdjeciach, oby to byly zdjecia kwitnien;)
Zapraszam do mojego storczykowego kata.

Poki co kwitnienie mojego Dendrobium Phalenopsis. Nie lubilam go na poczatku, ale jakos sie dogadalismy.

Obrazek

Obrazek

A tak mieszkaja moje orchidalki:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 mar 2013, o 17:25 przez Kasiek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Parapetowce

Post autor: nina1611 »

Witam się u Ciebie :)
piękny poczatek :)
już czekam na więcej zdjęć :super:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Parapetowce

Post autor: Adamon »

Witam się w kolejnym, pięknym wątku.
Widać, że kolekcja rozwijająca się.
Piękne dendrobium phalaenopsis :-)
Obrazek

. . .
Kasiek

Re: Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Witam witam, kolekcja sie rozwija, bo tak naprawde to wdepnelam w storczyki w czerwcu 2011. Mam nadzieje ze juz mi tak zostanie;)
Awatar użytkownika
Cytryna24
VIP
VIP
Posty: 314
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 08:29

Re: Parapetowce

Post autor: Cytryna24 »

Witaj Kasiu. Piękne masz to Dendrobium. Też planuję zakup ale Dendrobium polar fire. Bardzo mi się ono podoba ale na razie poczekam na rozwój wypadków z tymi roślinami które mam :) A na razie mało się dzieje. Oczywiście jeśli chodzi o kwiaty bo korzonki pięknie rosną i pojawiają się listki :)
Kasiu czekam na więcej zdjęć. A szczególnie jestem ciekawa Vandy.
Evelina
Kasiek

Re: Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Ewelinko, miniVanda stoi na srodkowej polce tego regalu, bodajze druga od prawej. Ale na dniach ma przyjechac duza kuzynka z Bangkoku - Ascocenda, zrobimy sesje porownawcza;) Chyba ze ten okaz ktory ma byc duzy okaze sie tez mikro. To chyba odesle :/
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Parapetowce

Post autor: bichette »

Witam Cię i czekam na więcej.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Parapetowce

Post autor: izzy »

Nie ma to jak wdepnac w storczyki :D witam i podziwiam :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Parapetowce

Post autor: Sylwia3 »

Witam kolejną maniaczkę storczykową.
Widzę choroba storczykowa postępuje w dość szybkim tempie.
Kolekcja piękna i bardzo różnorodna.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Parapetowce

Post autor: tom_mix »

Witam kolejna maniaczkę :D kolekcja zapowiada się bardzo ciekawie. Widzę że regalik jest już zajęty, ale spokojnie zmieści się tam jeszcze duuuuużo storczyków :hyhy:
ODPOWIEDZ