Parapetowce

Kasiek

Re: Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Pozegnanie z Zygopetalum, mam nadzieje ze znowu tylko na pol roku;) Pisalam, ze suche kwiaty pachna jak cynamon z gozdzikami? Jak ktos lubi pot-pourri, to polecam ;)
Obrazek
Pierwsza galazka Wiginiae cala w kwieciu
Obrazek
Moje hybrydowe pachnidlo zakwitlo, to tylko jeden ped, drugi sie rozpedza ;)
Obrazek
Mialam juz nie kupowac hybryd...
Obrazek
Prastorczyk na full
Obrazek
Gebacz sie otwiera, wybaczcie brudne szyby, ale przy tej aurze to nie oplaca sie myc do kwietnia ;)
Obrazek
Lucyna32
VIP
VIP
Posty: 96
Rejestracja: 14 sie 2013, o 12:37

Re: Parapetowce

Post autor: Lucyna32 »

Skąd ja to znam nie bedę kupować więcej hybryd... Aż do czasu poki nie odwiedzę hipermaketu :D Jednak hybrydki sprawdzają się szczególnie zimą, na nie zawsze można liczyć. A jeszcze jak do tego pachną to nic więcej do szczęścia storczykomaniakowi zima nie jest chyba potrzebne :)
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą ze spojrzeń ludzkich oczu. K. Przerwa-Tetmajer


Pozdrawiam wszystkich Lucyna
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Parapetowce

Post autor: Kasia_Ra »

Taką hybrydkę sama bym kupiła :ok:
Piękna stiuartiana i Wiginiae, że nie wspomnę o Liodoro.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Parapetowce

Post autor: bichette »

Pięknie phalaenopsisy Ci kwitną, czekam na sabotka, uwielbiam te woskowe kwiaty :serce: :serce: :serce:
Szybami się nie przejmuj :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Parapetowce

Post autor: Kaktus »

W porownaniu z moimi to Ty masz blysk Kasiu :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Kasiek

Re: Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Pare nowosci zakwitlo:
Obrazek
Obrazek
Keiki Dendrobium Firebird postanowilo zakwitnac i sie zagescic, kolor wzmacnia sie wraz z dlugoscia kwitnienia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Liodoro w pewnym momencie kwitlo na 4 pedech. Po ukroceniu dwoch z nich wypuscilo kolejnego liscia.
https://lh3.googleusercontent.com/-2lvW ... 644722.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozowe pachnidlo rozwinelo kwiaty w stylu "co jeden to inny". Ale pachnial cudownie. Tych dwoch pedow juz nie ma, ale po przesadzeniu wypuscil kolejny.
Obrazek
Niesforny Marcinek z nowa ozdoba. Wlasnie jak mialam rozdzielic go od 2 keiki, on sobie wypuscil ped bokiem...
Obrazek
Wiem ze ostatnie niewyrazne, ale niedlugo juz beda kwiaty, wiec wstawie lepsze. Poza tym Cattleya ma nowe pseudobulwy, Laelia tez wreszcie zachowuje sie jak u siebie i Vanilia dorosla do konca podporki. Wlasnie, co zrobic jak juz bedzie dluzsza niz jej oparcie? Zawinac w dol czy kombinowac jak puscic po scianie?
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Parapetowce

Post autor: Iwona1905 »

żółtasek i różowe pachnidełko sliczne :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: dendrobium się nie zachwycam ponieważ podziwiam u siebie ;)
Pozdrawiam Iwona
Paolka33

Re: Parapetowce

Post autor: Paolka33 »

Wiesz może jak ukorzenić vanillię? Mam kawałek z korzeniami powietrznymi. Trzymam w wodzie i nic.
Kasiek

Re: Parapetowce

Post autor: Kasiek »

Iwona - Dzieki za uznaniedla pachnidla, a Dendrobium naleza sie brawa bo takie malutkie, a juz zakwitlo;)
Paulina - wanilia bardzo latwo sie ukorzenia, ale w wodzie tego nie zrobi. Jezelima korzenie powietrzne, potraktuj je jak zwykle korzenie i zanurz w wilgotnym podlozu. Moja sadzoneczka miala 20 cm i wsadzilam ja zgodnie z poleceniem: obcielam najnizej rosnacy listek (delikatnie, zeby nie oberwac korzonka powietrznego obok) i wsadzilam do podloza do storczykow wymieszanego z piachem i kompostem w rownych czesciach, do wysokoci nastepnego liscia. Korzenie powietrzne zachowaja sie jak te normalne w braku tychze ostatnich. Tylko nie przesadz z podlewaniem, wilgotne, ale nie mokre podloze jest bardzo wazne. Jak juz sie ukorzeni, mozna podlewac czesto i duzo, ale poczekaj na wzrost lisci. Radze na poczatek posadzic w przezroczystym pojemniku przy sciance naczynia, bedzie widac jak korzenie :rusza:. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Parapetowce

Post autor: Kasia_Ra »

Takiego żółtaska, jakbym spotkała, sama bym kupiła :D
Fanką Liodoro jestem od kiedy mój własny szaleje na 2,5 pędzie ( pół mu ułamałam) - cudowna roślina :hura1:
ODPOWIEDZ