Storczyki NomiMalone

Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Karolkaaa »

ooo jakie keiki na pędzie, gratuluję kwitnienia na nim :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: katarzynka575 »

Świetny widok keika i jeszcze kwitnie SUPER :ok:
Aniu spokojnie keika wcale nie jest oznaką końca storczyka matecznego ale faktycznie zaczekaj jak keika obrośnie w korzenie wtedy ją oddzielisz od mamy .
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: ajania »

nic dodać nic ująć - dorodne keiki a o mamusię się nie martw, dbaj i będzie dobrze :klaszcze: .
NomiMalone

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: NomiMalone »

W storczykowym świecie NomiMalone lekkie zmiany.
Zacznijmy od przeszłości.
Pisałam wcześniej , że jednego storczyka nie znam koloru (nie pamiętam jak był) i jak puścił pędzik to go przypadkowo złamałam , ale wypuszczało z bocznego oczka.
Poniżej zdjęcie (średniej jakości niestety ) jak kwitł. Poza tym teraz puszcza znów pędzik także foto
Obrazek
Obrazek

Poza ty wstawiam jeszcze jedną foteczke mojego pastelowego , bardzo mi się podoba , kwitnie i kwitnie

Obrazek

Obrazek

Białasek , który dośc długo mi kwitł puszcza pędzik , poniżej foto , przy okazji zauważyłam dzisiaj , że głęboko w kąciku nowej bulwy Oncidium jest zaczątek pędu kwiatowego :D , jak by było miło jakby zakwitł z innymi

Obrazek

Dzis kupiłam sobie znaną wszystkim "krówkę" , wiem oklepana ale zawsze chciałam ją mieć :P ;)

Obrazek
Obrazek


Poza tym , na dzień matki dostałam od córci także białaska. Kupował mężuś , a że on się zupełnie na kwiatkach nie zna i mimo, że mu wszystkie storczyki pokazuje opowiadam to nie pamiętał , że ja już białaska mam . No ale od przybytku storczyków głowa nie boli, będzie do pokoju Justynki. Jest tylko mały problem (mężuś na takie rzeczy nie zwraca uwagi mnie rzuciło sie od razu) na płatkach sa takie kropeczki. Czy to jakaś choroba grzybowa ? zostawić tak czy co? Wiem , że na pewno tutaj na stronce jest gdzieś odpowiedź na moje pytanie ale z małym dzieckiem to i mało czasu na grzebanie po necie .

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 cze 2013, o 13:49 przez NomiMalone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: marwes63 »

Aniu jest to grzyb spowodowany niekorzystnymi warunkami wokół rośliny.
Jedną z przyczyn może być to, że będąc w foli w sklepie miał za dużą wilgoć i brak powietrza. Często po spryskaniu kwiatów powstają takie plamy.
I niestety tych plamek nie można się pozbyć, aż do następnego kwitnienia.Po drodze nie zawadziłby oprysk grzybobójczy, BIOSEPT lub coś podobnego- środek biologiczny.
W domu chemia do oprysków jest raczej u Ciebie nie możliwa tym bardziej że masz takie piękne maleńkie kilku miesięczne słoneczko w domu.
Można też wybrać bardzo radykalne posunięcie ucięcie pędu , spryskanie rośliny Topsinenem i wystawienie na balkon dla karencji.
Uważaj aby roślina chora nie stykała się ze zdrowymi bo zarodniki grzyba bardzo szybko się przenoszą.

Bardzo ładne zaczątki kolekcji , super zdjęcia gratuluję i witam w gronie storczykowo zakręconych..
NomiMalone

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: NomiMalone »

Aj dziękuję za szybką odpowiedź , cieszy mnie fakt, że to taka choroba, która aż tak bardzo nie rujnuje rośliny i jak później zakwitnie to przy dobrej pielęgnacji tych kropek nie będzie :)
No faktycznie z maleństwem w domu to opryski chemią ograniczone toteż poczekam jak kwiatuszek przekwitnie i wtedy może cosik pokąpiemy w chemii.

Poniżej moja gwiazda już główkę trzyma i zabawki ciućka
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: nina1611 »

przepiękna najmlodsza pociecha :D dużo zdrówka! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: eva »

Piękne kwitnienia, pastelowy po prostu zachwycający :V
Maluszek słodziutki,niech się zdrowo chowa :serce: :róża:
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: bichette »

Gwiazdka najpiękniejsza :* niech zdrowo rośnie
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Elżbieta »

Aniu,Marek dobrze mówi :ok: ,ale jak masz maluszka to spróbuj tego grzyba zniszczyć orzechami piorącymi.Nie powinny słodziakowi zaszkodzić.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
ODPOWIEDZ