Storczyki NomiMalone

Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Bober »

Śliczna Cambria :klaszcze: Prawdopodobnie może to być Odontoglossum Geyser Gold :D
Pozdrawiam, Pati!
NomiMalone

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: NomiMalone »

Powiem szczerze, że nie wiem co to , ale ładne lol :super: Ma delikatny zapach no i podobno Cambria, choć jak czytałam nie ma czegoś takiego ;) Mieszaniec , jak wszystko u mnie na parapecie

Callanthe - dzięki za info dotyczące "co to kto to? " :D i faktycznie wizualnie by pasowało .
Nie wiem tylko czy będę umiała to hodować
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: darek »

Piękny prezent, myślę ze nie powinno być specjalnie kłopotliwe.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Elżbieta »

Aneczko,witaj po przerwie. :* .Dobrze by było,gdybyś wiedziała po jakich rodzicach to masz,bo jak sprawisz mu nieodpowiednie warunki,to szybko się pożegnacie,a szkoda by było tak pięknego prezentu.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Kasia_Ra »

Prześliczne jest :klaszcze: :super:
NomiMalone

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: NomiMalone »

Witam Was po długaśnej przerwie
U mnie storczykowo bez zmian, jeśli chodzi o nowości. Jedyne nowości to nowe listki, korzonki i pędy, na których kiedyś coś tam zakwitnie, wiadomo nie będę wstawiała zdjęć tych samych storczyków kwitnących w różnym czasie , bo to bez sensu.
No chyba, że cosik obrodzi w kwiaty albo wyrośnie dziwnego.

Ja teraz mam inny problem , na który nie mam za wiele czasu. Mogłabym co prawda posiedzieć z jakie 3 godziny wertując neta i szukając odpowiedzi ale każdy kto ma małe dziecko , wie , że 3 godziny w necie to strata czasu i luksus na który pozwolić sobie nie można.
Nurtuje mnie temat mojego Oncidium.
Dostałam go nie pamiętam kiedy ale chyba 2 lata temu. Oncidium ma takie bulwy, na ostatniej puszcza pęd kwiatowy, później kwitnie , po kwitnieniu obcinamy i zaraz przy tej bulwie wyrasta kolejna bulwa, z której wyrasta znów pęd kwiatowy i tak dalej i tak dalej. Mnie teraz taka nowa bulwa wyrasta . Tyle , że już coraz mniej miejsca w tej doniczce,. Czytałam kiedyś, że te bulwy stare to one tylko jako magazyn odżywczy są , że z nich już więcej pęd kwiatowy nie wyrośnie. Więc co ... przy przesadzaniu mam zostawić 3 najmłodsze bulwy a reszte wyrzucić ? I kiedy mam to zrobić ? Teraz jak wyrasta ta bulwa czy poczekać jak zakwitnie ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Isilmeiel
VIP
VIP
Posty: 73
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Isilmeiel »

Kwiatuszki piękne, ale dzidziuś tutaj bije wszystko, co urocze na głowę :ok: Ma szczęście, moja mama nie miała ręki do kwiatów nigdy, trochę żałuję, bo dorastanie wśród orchidei musi być bardzo kolorowe :serce:
Madness - is like gravity. All it takes is a little... Push.

Moje pierwsze kolorki :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Kaktus »

Starych psb sie nie wyrzuca ,sa one magazynem wody i wszelkich skladnikow odzywczych dla mlodych przyrostow :)
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
NomiMalone

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: NomiMalone »

mam problem z keikiem
na liściach są takie plamy z białymi kropkami , jakby rodzaj grzyba , ale pewna nie jestem

no i teraz nie wiem co zrobić
czy go odciąć od rośliny matecznej ?
dodam , że puścił kolejny pęd kwiatowy od istniejącego , puszcza teraz 3-go korzenia a matka właśnie puszcza także pęd kwiatowy

Jeśli mam go odciąć to co dalej ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ewelina G

Re: Storczyki NomiMalone

Post autor: Ewelina G »

A nie jest poparzony ten listek?
ODPOWIEDZ