Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: dorotka_kk »

No tak .... Cisza, cisza a tu nagle bum :)
Wiedziałam że mogę na Ciebie liczyć w tych sprawach :)
Pięknie u Ciebie, pączki niech puchną :) A co do tego perolica to nieźle jest wypolerowany, widać że chuchasz i dmuchasz na niego ;) Co do biedulka to mam nadzieję że się zlituje i coś wypuści a najlepiej basalka przez duże B lol A jak będziesz go podlewać ? tak jak do tej pory, czy ograniczysz ???
MATEUSZ1
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 314
Rejestracja: 15 sty 2012, o 20:50
Status: Aktywny
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: MATEUSZ1 »

Marysiu ten kolorowy jest cudny. A cytrynek to wydaje się jakby się uśmiechał. Zresztą skoro ma taką opiekę to się nie dziwię. Bambi mam nadzieję, że jak najszybciej rozkwitnie. Trzymam kciuki za Doris. Widać, że chce żyć. :-)
Pozdrawiam, Mateusz
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: felekkartofelek »

Marysiu piękności.

Pełno u Ciebie pączków. :ok:

Niestety mój reanimek też był taki jak twój. Odpadły mu liście. Twój jeszcze ma w miarę dużo korzeni, a mojemu został jeden :beksa: . I do tego nadłamany. Niestety mimo moich starań goldenek padł. :beksa: :-(
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: myrtille1986 »

Marysiu coś Ty zrobiła!!!Chcesz mnie do grobu wpędzić??Ten maluszek jest cudowny.Chyba jak mu robiłaś zdjęcia to się zarumienił :rumieni:
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
Awatar użytkownika
Uni57
VIP
VIP
Posty: 586
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:21
Status: Aktywny

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: Uni57 »

Jagódko, właśnie dlatego są to Rumiane Panienki - bo są dwie, tylko jedna kwitnie. Mocno są zrośnięte, na razie nie oddzielam. Jakby co, to jedna pójdzie do Teściowej. ;)

Liczę, że Dorisek zrobi użytek ze swoich korzeni, bo ma naprawdę liczne i silne. Także w tych korzeniach nadzieja - i w tej kuleczce. Strasznie byłoby mi przykro, jakby padł, był kupiony w przesympatycznych okolicznościach podczas szalonego, powystawowego rajdu storczykomianiaczek po łódzkich marketach ogrodniczych. :D
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: tom_mix »

Miniaturki fantastyczne :oczka: Szczególnie ta pierwsza. Coraz więcej osób ja ma. Muszę taką samą znaleźć :serce:

Trzymam :ok: za Dortiska. Widać że ma korzonki zdrowe, więc powinien szybko pokazać się piękny basak keiki
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: nina1611 »

ten cytrynek jest cudny!!! :serce:
rumiane Phal. są boooskie! :serce:
a za reanimka trzymam kciuki!!!!!
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Uni57
VIP
VIP
Posty: 586
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:21
Status: Aktywny

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: Uni57 »

Moi kochani, właśnie skończyłam sesję fotograficzną moich storczyków w pracy - Dendrobium Nobile jednak ma pączki, czyli będzie moje własne, osobiste kwitnienie. :super: Mało tego towaru, ale zawsze coś. Dendrobium w sumie nie moje, tylko Szefa, ale ja się nim opiekuję. :gwizdać: Jednak nieszczelne okno pomogło.

Aha, czy mogę je teraz przesadzać? Jakieś takie ma podłoże sparszywiałe... 8)
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: lucyna »

Co do Dendrobium to niech się specjaliści wypowiadają :-)
Miniaturka ślicznie Ci kwitła, mam taką samą i myślę czy jej do ciebie nie podesłać może Ty jej przemówisz do rozumu, bo mnie nie słucha i nie kwitnie :młotek:
Zawsze jest nadzieja, nawet jak trzonu nie ma, ale są korzenie. Mój feniks jest na to przykładem. Mam w tej chwili trzy bez stożka i czekam cierpliwie :-)
Pączek na sabotku miodzio :ok: Pozostałe też optymistyczne :-)
Czekam na cdn ;-)
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Unikwiatki. Drużyna storczyków.

Post autor: tomkoc »

Witam u Ciebie Marysiu :) Piękne kolorowe foteczki. Brawa dla Equestrisa za pączusie, niedługo je rozwinie :) Reanimek - ciężka sprawa ale będę trzymał kciuki. Co do przesadzania Dendrobium, ja bym się wstrzymał. Nigdy nie wiadomo do końca jak zareaguje roślina. Najlepszym czasem na przesadzanie jest pojawianie się nowych przyrostów a co za tym idzie nowych korzonków. Chociaż słyszałem już taką opinię, że korzenie Dendrobiom są potrzebne jedynie do tego aby utrzymać roślinę w podłożu :sly:
ODPOWIEDZ