Storczyki SYLWII - cz.2

jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: jus222 »

Sylwio,
Ja wciąż się zachwycam Twoją kolekcją. Bardzo różnorodną i jakże piękną.

Kwitnienia katlejek należą do moich, ulubionych, bo są bardzo efektowne. Nie da się przejść obok nich obojętnie :klaszcze:

Całe mnóstwo kwitnień falenopsisów, pączki na sabotkach... I nowość - paphiopedilum. Można by wymieniać jeszcze godzinami, ale po co, skoro i tak, nie wszystko zostanie pochwalone...

Brawa dla orchidei i Opiekunki :klaszcze:
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: felekkartofelek »

Burana mimo ,ze trochę wyblakła to prześliczna. :inlove:
Różowa katlejka jest taaaaka słodziutka. :V
Falenopsisy piękne, tyle kolorów. :hypnod: :hypnod:
Super prezent, niech ładnie rośnie.
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: izzy »

Sylwek moja kochana powiedz mezowi, ze sie spisal na medal z prezentem :D

Piekne katlejowate, zreszta co ja tu mowie, wszystkie sa cudne :) jutro bede mogla konkurowac bo moja Potinara wlasnie sie otworzyla a i jeden z Paphiopedilow (Insigne amerykanski gigant) postanowil zakwiecic :)

Wesolych Swiat! :* :* :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: marwes63 »

Witaj Slylwio jestem pełen podziwu i uznania że jeszcze wczoraj znalazłaś czas aby napisać i wstawić swoje piękności.
Rozumie wszelkie zaległości , bo wiem ile Ciebie i wszystkie pozostałe forumowiczki kosztował okres przedświąteczny zdrowia i włożonej pracy. :padam:
Catleje ładnie się prezentują , a czego Ci zazdroszczę to na pewno ślicznie pachną.
Różowa choć już pewnie kończy kwitnięcie to i tak zachwyca.
Sylwia3 pisze:Venustum rośnie- ale tak powoli że rozwinie się chyba za 2 miesiące
Wiesz możemy sobie podać dłonie (na odległość i wirtualnie ;) , moje identycznie się zachowuje, jest podobnej wielkości , pokażę jutro w wątku u siebie. Jednak sama myśl że doczekam się jego kwiatu bardzo buduje . Podejrzewam że podobnie jest i u Ciebie.
Fajnie że Twoje niezawodne hybrydy phalaenopsis kwitną one rozweselają pomieszczenia i wnoszą odrobinę wiosny. Przyznam się że tęsknię do niej jak i storczyki :D
Super że Twój mąż Tomek (mikołaj) trafia w Twoje upodobania !-storczyk dany od :serce: i jeszcze "paputek". :super:
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: katarzynka575 »

Sylwka ja kiedyś przez Ciebie dostanę zawału .
Nadrobiłam i szczęka mi opadła ,zresztą jak zwykle kiedy zajrzę do Ciebie :0 .

Catleyki cudne ,różowa mmmmyyy a druga nawet mimo bledszych kolorków wygląda rewelacyjnie .
Sabotek- no cóż one potrafią tworzyć napięcie w okół swego bytu . Pyzak jest ale kiedy pokaże swe lico hmm oto jest pytanie ? ;) Tak czy tak ich listki są tak śliczne że na razie będziemy podziwiać je :D

Prezent od mężusia mikołaja uroczy niech jak najdłużej Ci kwitnie .

Phal. wszystkie masz ładne .
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczne kwitnienia i zapowiedzi :) . Jako kolorowo, wiosennie ...
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: bichette »

Sylwio, jak zwykle pieknie u Ciebie, wiele sie dzieję. Burana śliczna, jak zwykle moje serducho jest przy niej :serce:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: Sylwia3 »

Tomeczku :*

Tak jakoś wyszło że nie miałam kiedy zdjęć wstawić
Venustum strasznie powoli się rozwija- każdego dnia jest coraz większy i odrobinę bardziej rozwinięty ale nadal nie chce pokazać buźki.




Małgosiu
:*




Mariusz
- dziękuję
Twoja Burana też na pewno zakwitnie bez problemu- one są całkowicie bezproblemowe w doprowadzeniu do kwitnienia.





Milenko- dziękuję :*
Ivanagara na razie pokazuje drugą pochewkę w pochewce i coś tam już w środku widać ale to coś jeszcze się nie wyszło.




Justynko :*
Też kocham Cattleyki - ich kwiaty są najpiękniejsze.
Phalaenopsisom widać że brakuje sloneczka bo opadło mi trochę pąków mimo że stoją na południowych parapetach :( dobrze że już dzień trochę dłuższy.




Kamilu
dziękuję





Izuniu- :*
Mężowi przekazalam że się sprawił na medal :D
Twoja Potinara powala pięknem- nie mogłam się na nią napatrzec i prawie każdego dnia wpadam do Twojego wątku żeby ją podziwiać.





Mareczku-
:*
na szczęście okres przedświąteczny mamy już za sobą z czego bardzo się cieszę bo święta to nie jest najciekawszy okres dla mnie.
Różowa Cattleyka już jakiś czas temu przekwitła ale pozostały po niej zdjecia, które zawsze mogę obejrzeć- zapach miała cudowny. Zresztą Burana też pięknie pachniała.

Co co Paph. venustum- leń z niego straszny, niby się rozwija ale w takim żółwim tempie że nie wiem kiedy w końcu pokaze mordkę.






Kasieńko :*
jakbyś miała dostawać zawału to szybko dzwoń po karetkę bo nie chciałabym aby coś Ci się stało :*






Kasiu (Kasia_Ra
) :*






Agusiu (bichett)
:*
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: Bożena »

Sylwia, piękne masz storczyki, niesamowita ilość barw i wzorów....a pączuś sabotka uroczy, tych kwiatków nigdy się nie ma dość, można tysiące pączków oglądać i nigdy się nie znudzą.....czekam na jego pełny uśmiech :)
Pozdrawiam Bożena.
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki SYLWII - cz.2

Post autor: Karolkaaa »

Pączusie się zawiązują,, :) ach ach miód malina.
Phalki, sabotki, cattleyki oooo zawału dostane :D

Prezent od mikołaja ;) ;) :*
Swoją drogą ostatnio bardzo.. że tak powiem modny się zrobił ten paphio.. na wystawie było ich pełno :) :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
ODPOWIEDZ