Storczykowa Chatka IV

Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Basia »

Śliczne Phalkowe kwitnienia :serce:

Co do cosia, też mam takiego 'dziwnego' Phal. powiedz, czy to peloric? Mój to peloric i myślę, że ma zbyt popsute geny... Nawet liście wyrastają dziwne, korzenie ledwo zipią a roślina rozszczepiła stożek wzrostu na dwa osobne...
......
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Bożena »

Lucynko bardzo fajny ten zawijasek, ciekawe co z niego wyrośnie? Koniecznie musisz nam zdawać regularnie relację z jego zawijania :)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: kasia74 »

Lucynko zdjęcia w plenerze jak zwykle piękne, ten tęczowy jest bajeczny, też mi się zawsze takie podobały. :D
pozdrawiam Kasia
kinkonga

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: kinkonga »

Zdjęcia cudne jak zawsze ;) Zawijaska też będę podglądać, bo ciekawa jestem co z tego będzie!
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: eva »

Masz aż dwa tęczowe?- Niektórzy to mają szczęście ;)
Ja nie spotkałam jeszcze ani jednego :/
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Sylwia3 »

Lucynko kochana ja jak zwykle zaległości mam ale przeglądnęłam wszystkie strony zaległe i oniemiałam! :V

Jak zobaczyłam jakie masz cudne Cattleyki to mało z wrażenia nie padłam!!! Nie dziwię się że się nie oparłaś i je kupiłaś bo przecudne są!!!

Phalaenopsisy w tej pięknej scenerii ogrodu - bajecznie.

A storczyki w szklarence widać że są zachwycone :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: tom_mix »

Przybyłem, zobaczyłem, uwierzyłem :D jednak masz u siebie też inne kolory storczyków lol nie tylko fiolet w wszystkich wariacjach.

A to coś za piękną multiflorą to co to? Czyżby hibiskus bagienny?
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: lucyna »

JAGODA, zrozumiałaś aluzję :język: Koleżanka mało się wpisuje, oj mało :gwizdać:
Cieszę się kochana, że jednak zaglądasz :*

MARKU, w chatce nie ma odpowiedniego tła to włóczę storczyki po ogródku :D
Ostatnio marzy mi się prawdziwy aparat, ale są ciągle ważniejsze wydatki :/

BASIU, to nie peloric tylko taki ''arlekinowaty''. Musiał być jednak nieźle pędzony, bo nie mogę sobie z nim poradzić :zdegustowany:

BOŻENKO, KINGO nie wiem czy w ogóle coś z tego kikuta wyrośnie :niepewny: Myślę , że może się to zasuszyć :oschły:

KASIU, u Ciebie pewnie jeszcze jest miejsce na takiego :hyhy:

EWUNIU, co do tego bardziej różowego to myślę, że miałam szczęście, bo nigdy już takiego w sklepie nie widziałam :D

SYLWUNIU, mam słabość do Cattleyi i dobrze, że nie mam za często okazji do ich kupowania :D
Storczyki w szklarence w większości ładnie rosną, ale widzę, że nie wszystkie są zachwycone. Podsumowanie zrobię na koniec sezonu i pewnie w przyszłym roku kilka zostanie w chatce. Zmorą są też ślimaki, które niewiele sobie robią z rozsypywanego granulatu :/

TOMKU, Ty niedowiarku ;)
To nie hibiskus, a zwykła malwa :D
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Sylwia3 »

Lucynko u mnie w szklarence Phalaenopsisy wogóle rosnąć nie chciały dlatego nigdy więcej ich do szklarenki nie wynosiłam, natomiast Cattleye były za każdym razem zachwycone. Przyrosty wypuszczały w zastraszająco szybkim tempie.
A ślimaki to jest duży problem niestety, no i u mnie jeszcze mrówki szaleją choć teraz i tak jest ich mniej dzięki radom Mery aby postawić w szklarence naczynka z wodą z cukrem- potopiły się gady!!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: lucyna »

SYLWUNIU, Phalaenopsisów nie wynosiłam. Cambrie mamy i siostry szybciutko puściły pędy w szklarence i wróciły do domów na kwitnienie :ok: Vandy w wazonach mają pędy, a wiszące moc nowych korzeni :ok: Sabotek chyba w końcu ruszył w zielone :ok: Zygopetalum czują się świetnie :ok: Zdrowe Cattleye ładnie rosną :ok:
Nie wiem dlaczego te biedniejsze nie mają chęci na walkę i Dendrobia nobile nie wyglądają zachwycająco :do bani:
Mrówki zlikwidowałam proszkiem z Substrala :ok: Ślimaków nie mogę niczym przegonić :do bani: :do bani:
Zablokowany