Storczykowa Chatka IV

Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: lucyna »

Dziękuję wszystkim :* :* :*
Nie mam nikogo w tyle i bardzo tęsknię za spokojnymi godzinami spędzanymi z Wami :(
Mam okropny okres w pracy, bo właśnie w nocy mieliśmy inwentaryzację, a oprócz tego mamy towar na Święto Zmarłych i rozkładamy Święta B N no i wyprzedajemy ogród zewnętrzny :( Pracujemy na okrągło i sił już brakuje :(
Wcześniej każdy wolny dzień spędzałam w lesie zbierając grzyby i dzięki temu podreperowałam budżet, bo miałam odbiorcę ;)
Niedługo wrócę :*
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: lucyna »

Dawno temu dostałam od Celinki-Trzynastki kawałeczek Epicattleyi :D
Doczekałam się w końcu na jej kwiaty, wprawdzie tylko dwa, ale czy to ważne ? :D
Obrazek

Obie kwitnące :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: kasia74 »

Lucynko ta epicatleyka jest bardzo wdzięczna, jak już zaczęła Ci kwitnąć to zobaczysz ze niedługo będzie miała sporo kwiatków na jednym pędzie.
Cattleyka po lewej stronie jest cudna :serce: pewnie nie ma nazwy, więc marne szanse żeby gdzieś taką dostać ;(
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Kaktus »

Pieknie obydwie Lucynko ,ale jak Kasia pisze ,Cattleyka jest naprawde cudowna :serce:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: katarzynka575 »

Pięknie zakwitła a koleżanka po prostu cukiereczek :ok:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: tom_mix »

lucyna pisze:
Tomku, w każdym Obi są storczyki z tych samych firm. Oryginalnych Phalaenopsisów nie przyjeżdża wiele :/
Najgorzej jednak jak w obsłudze znajdzie się jakaś zakręcona storczykomaniaczka ;) bo wtedy to już ciężko coś ciekawego wyłowić normalnemu klientowi :D

Lucynko, w takim razie Opolskie Obi musi mieć bardzo "chorą" osobę na punkcie perełek, zawsze jak tam jestem są same pospolite :( czasem tylko przekwitnięte Vandy da się kupić w fajnej cenie :D


Czy ta keiczka z niekończącym się pędem ma kwiaty koloru żółtego w kropki? Mam jedną taką hybrydkę która ma właśnie takie pędy, które za nic w świecie nie chcą przestać się wydłużać i z czasem trzeba je ciachnąć.


Vanda jest cudowna, mój ulubiony kolor Vandowatych. Zygo też piękne, ale Cattleyki :serce: szczególnie Epicattleya, jeśli się uda to i moja 'Don Herman' tez zakwitnie ;)
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Karolkaaa »

Lucynko współczuje ilości pracy....ale ja też na brak nie narzekam..zmęczenie już wychodzi po mału.
Cattleyki śliczne! pachną chyba nie??
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: lucyna »

Kasiu, moja Epicattleya Don Herman to jeszcze maluszek, ale myślę, że jak zechciała zakwitnąć to może i zechce dorosnąć do normalnego rozmiaru doniczki :) Marzy mi się taki bujny krzak jak u Ciebie :D
Tak jak piszesz, Cattleya nie ma nazwy, bo to zwykły marketowiec :)

Kasiu, pisałaś gdzieś, że podobają Ci się Cattleye, ale nie masz warunków dla nich. Ja bardzo się ich bałam, ale stwierdzam, że są twardymi storczykami i nie potrzebują książkowych warunków do kwitnienia ;)

Katarzynko, fajnie, że Ci się podobają mimo, że nie są w Twoim ulubionym kolorze ;)

Tomku, to bardzo dziwne, że nie macie ciekawych Phalaenopsisów w Obi :pyt:
Storczyk z pędem gigantem jest koloru żółtego w paseczki :)
Ja uwielbiam Vandowate w słonecznych barwach, ale wczoraj w nowej dostawie zobaczyłam bordową, woskową Ascocendę i też bardzo mi się spodobała :gwizdać:
Trzymam kciuki z Twoją DH :ok:

Karolinko, jeszcze tylko rozłożymy BN i mamy dwa miesiące względnego spokoju. Padamy na pyski, ale nie zamienilibyśmy naszego ogródka na inny dział :D
Pomarańczowa pachnie i to nawet ładnie, ale DH nie wyczułam :niepewny:
Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: goskle »

gratuluje kwiatów na Epicattleyi - aż dwa kwiaty i to jest najważniejsze :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa Chatka IV

Post autor: Kasia_Ra »

Gratuluję kwiatuszków na Don Herman - są prześliczne :klaszcze: i Cattleya piękna !
Mimo, że nas w domu nie ma, bo ciężko pracujemy, to kwiatki i tak kwitną ;) , czyż ta nie cudowne z ich strony :pyt: :D
Zablokowany