Storczyki sibeliusa

Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: kasia74 »

Pawle nie moge napisać choć kilku słów w Twoim wątku. Neofinetia :serce: jak ja uwielbiam te ich malutkie białe kwiatuszki. Zapach przyznaj sam ma oszałamiający i nie przejmuj się ja tez nie potrafię go rozpoznać, ktoś, gdzieś kiedyś pisał ze to zdaje się czekolada z czym zmieszana ale już nie pamiętam dokładnie :rumieni:
Moja jeszcze w pączkach, ale muszę Ci powiedzieć że mnie zaskoczyła w tym roku, bo na jesieni wypatrzyłam dwa cosie, natomiast jak niedawno ruszyła ze wzrostem okazuje się ze będą trzy pędy. :hyhy: Odmianę z różowymi ostrogami też mam, ale jeszcze mi nie kwitła, chyba jest to jeszcze za młoda roślinka. Za to u mnie zaczęła kwitnąć krzyżówka neofinetii z coelestisem blue, na razie kwitnie jeden pęd ale będą cztery. A i uważaj bo przynajmnie ja wsiąkłam, i teraz nie potrafię przejść obojętnie koło neofinetii lub jej jakiejś krzyżówki. Jest jeszcze kilka, które mi się marzą :gwizdać:
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Efka »

O kurka, ale robicie z Kasią smaka na Neofinetię :D !
Śliczna Pawle, gratuluję :super: ! Ponoć bywa humorzasta w kwitnieniu, więc podwójnie :super: :super: .
Ta cytrynowa też piękna, jest na czym oko zawiesić :) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: nina1611 »

śliczne kwitnienia :) i zdjęcia piękne :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: bichette »

No i mi smaka na neofinete narobiliście opisem zapachu. Że roślinka piękna wiedziałam od dawna, ale o zapachu nie.
Czy da się ja w donicy uprawiać z podłożem czy nie bardzo???
Cattleya śliczna.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
kinkonga

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: kinkonga »

Ojejku, odwiedziłam i się napatrzyłam, że hoho! Super kolekcja :ok: :ok: :ok:
SYLJED

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: SYLJED »

No ślicznie rozkwitła :D :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Kasia_Ra »

Neofinetia falcata :inlove: , cudowne kwiatuszki :super:
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Chciałbym się dziś pochwalić kolejnym Tadamem, choć nie tak wielkim jak wcześniej.

Jest to Laeliocattleya Netrasiri Waxy 'Jairug' AM. Ile mi zajęło odszyfrowanie bazgrołów na fiszce, nie napiszę, ale i tak fajnie, że ją miała. Wielkolud pochodzi z pudła z odpadkami z Wystawy w Sosnowcu w 2011r. gdzie go wypatrzyłem, a był w stanie skrajnego wysuszenia. Pierwszy przyrost mały w porównaniu do wcześniejszych i bezkwietny, kolejny miał dwa kwiaty, a w tym roku osiem. Szkoda,że rośnie bardzo wolno, wychodzi jak na razie jeden przyrost rocznie. Kwiaty średnie, grube i woskowe jak w nazwie. Pachnie, jak stwierdziła rodzinna komisja, liliami, przez cały dzień, ale najintensywniej rano i przed południem tak, że nie da się w pokoju wysiedzieć, tak jest duszno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Kolejny to tegoroczny dreznowy Doritaenopsis Tying Shin Blue Jay. Rzadko prezentuję coś, czego nie doprowadziłem osobiście do kwitnienia, ale ten delikwent kontynuuje kwitnienie na „kupnym pędzie”, zaczął kwitnąć na nowowypuszczonym i jeszcze trzeci mu w głowie. Pachniał delikatnie, ledwo wyczuwalnie, a jak przyszły upały i miał te 30 st, to już mocniej i nie trzeba było się do niego zbliżać, żeby poczuć.

Obrazek

Obrazek


Zakwitł mi też psychopsis na drugim pędzie, ale nie udało się złapać dwóch kwiatów na raz, może następnym razem.
Jeszcze mnie zaszczyciło Stardust Chiyomi, aż 2,5 kwiatka :). Na razie koniec. Za parę dni pokażę coelogyne.

Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
nieszka
VIP
VIP
Posty: 1011
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: nieszka »

Paweł mimo iż nie lubie cattleyi i swoich się pozbywam, Twoja jest piękna przypomina mi czekoladke , którą widziałam na wystawie w Dreźnie :D Ślicznie się błyszczy i jest do schrupania :P
Gratuluje takiego pięknego kwitnienia :klaszcze: :super:
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: bichette »

Piękna Cattleya, jestem nią zachwycona, gratuluję :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
ODPOWIEDZ