Storczyki sibeliusa

Beata

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Beata »

U Ciebie to są prawdziwe giganty :super:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Kasia_Ra »

Bardziej od krzaczora podoba mi się tolumnia :D , pięknie zakwitła :klaska:
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: carpe diem »

Generalnie lubię rodzaj Coelogyne i fimbriata wiele razy 'chodziła mi po głowie'. Szczególnie po obejrzeniu portretów jej kwiatów. :serce: Moje wątpliwości budził jedynie pokrój rośliny. :niepewny:
Zaprezentowany storczyk rozwiał wszelkie rozterki - na ten gatunek, choć ma piękne kwiaty, zdecydowanie nie mam miejsca. :u3:
A tak w ogóle, to gratuluję pięknie rozrośniętego i zdrowo utrzymanego egzemplarza oraz obfitego kwitnienia. :klaska:

Zatrzymuje też imponujące kwitnienie bordowej Lc, a i sam rozmiar storczyka niczego sobie :]
Z takich 'na metry' mam C amethystoglossa i od 2 sezonów nie mam szczęścia zobaczyć jej kwiatów, ponieważ przy podlewaniu i przestawianiu łamię te długaśne psb. :zdegustowany: W tym roku jeszcze wszystko przede mną...
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Dzień dobry

Spóźnione. Tak miałem na święta:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Iwona1905 »

Piękne święta :klaszcze: :super:
Pozdrawiam Iwona
sylwia

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sylwia »

Piękne kwitnienia. Czy storczyk na 2 foto to Bc. Maikai? Bardzo mnie się podoba i wciąż go szukam, ciężko jest go zdobyć.
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

sylwia pisze:Czy storczyk na 2 foto to Bc. Maikai?
Tak, to ona. Z wymiany "uporczywych niekwitnących". Jak zaczęła, to co roku o tej samej porze, od połowy grudnia. Polecam, choć to nie mój kolor :). Szkoda tylko, że kwitnie raz do roku. Ale za to płodna, nie choruje i, tfu!, szkodniki jej nie tykają.
sylwia

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sylwia »

Możesz napisać co robisz żeby zakwitła i w jakich warunkach ją trzymasz? Jest śliczna choć nie przepadam za różem.
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Wisi sobie na południowym oknie, centralnie przed szybą, bez żadnego cieniowania. Rośnie w grubej korze z pumeksem, w przezroczystej, mocno podziurawionej doniczce, bez żadnych koszyczków czy osłonek.
Podlewam przez namaczanie, jak przeschnie, czyli prawie zawsze co tydzień, bo z racji dziur przesycha dość szybko. Nawożę różnie, wiosną z azotem, a latem z potasem, jak wszystkie, jaki nawóz pierwszy się nawinie, nawet rozpuszczoną polifoską. Jesienią i zimą nie nawożę, poza tym, co jest już w wodzie akwariowej.
W tym roku muszę pomyśleć o szerszej doniczce, bo z tej wyrasta i dodatkowo ją rozsadza - tyle ma korzeni, że dzielić to się boję, chyba, że coś samo odpadnie.

Obrazek
sylwia

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sylwia »

Dziękuje bardzo za wiadomość o uprawie tej Bc. A jeśli będzie Pan ją przesadzał i coś odpadnie to proszę pomyśleć o mnie chętnie kawałek kupię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ