Storczyki sibeliusa

Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: carpe diem »

Stanhopea przecudnej urody :hypnod:
Zapach..., no cóż, nie można mieć wszystkiego. :D
Szczęściem w nieszczęściu kwiaty tego rodzaju nie są trwałe i te parę dni można przecierpieć z zamkniętym nosem ;-)
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Dzień dobry!

Myślałem, że to już koniec spektakularnych kwitnień w tym roku. Jednak storczyki to zaskakujące rośliny i lubiące zaskakiwać. Nadeszła pora śmierdziela, na szczęście jest ciepło i wietrzyć można od wczesnego ranka. I dobrze, gdyż ten postanowił podwoić liczbę kwiatów - w tym roku ma szesnaście! Kontynuując nową, świecką tradycję, zdjęcie z wyszcerzem, obrazujące wielkość rośliny:

Obrazek

Obrazek

A taką niespodziankę sprawił mi lirojowy zakup za 5 zł:

Obrazek

Spodziewałem się drobnych kwiatów, a ten ma 11cm średnicy i do tego w południe ładnie pachnie. Najlepsze jest to, że kupiłem wtedy dwie i zakwitła ta, która była w gorszym stanie i prawie bez korzeni. Druga za to produkuje nowe przyrosty wielkości pudełek od zapałek.
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Basia »

Piękne kwitnienia!
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Kasia_Ra »

Jak miło ujrzeć kwitnącego Dusiciela - jak wiesz jestem jego fanką :D
mira66

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: mira66 »

Bardzo ciekawa kolekcja , wielkość roślin i kwitnienia super. :klaszcze:
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Dusicielowi chyba konto na fejsie założę :D
Dobrze, że już Święta się zbliżają, kupi się śledzie, będzie dla Dusiciela doniczka, bo prawdopodobnie następny przyrost już z obecnej wyjdzie.
mira66 pisze:Bardzo ciekawa kolekcja , wielkość roślin ...
Tak to jest z katlejastymi, jak to sobie rosną, rosną, i mimo w miarę stałej ilości nagle robi się na parapetach ciasno. A małe nie są. Może kwitnienia mam monotonne, ale regularne i z tej całej gromady na palcach jednej ręki mogę policzyć, które jeszcze nie kwitły.
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: katpio »

Paweł chcesz żebym na zawał zeszła :D Piękne kwitnienie! Gratulacje! :)
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Brywieczór!

Prawie zapomniałbym jeszcze o niej! :D
Dwadzieścia pięć nowych przyrostów, a na nich dwadzieścia pięć pędów kwiatowych. To się nazywa rozmach. Bezapelacyjnie wygrywa w kolejce do śledziowego wiadra, albo nogomoczeniowej wanienki, jak i w konkursie na mój największy storczyk. Tym razem zapach wyczuwalny już w pobliżu rośliny, nie przy bezpośrednim wąchaniu. Od miesiąca kwitnie, jeden kwiat naraz na pędzie, a na tym max trzy. Muszę się postarać o fimbriatę dla porównania.

Obrazek

A tu kolejna niespodzianka: Tolumnia Karnda Red Sek. Zazwyczaj ta i inna, obie już w wątku prezentowane, mają po kilka kwiatów, okazyjnie po przekwitnięciu pędy rozgałęziając. A w tym roku od razu z grubej rury. Śmieszne, bo przy podlewaniu nic nie było, a tydzień później pęd miał prawie 20cm i rósł sobie radośnie i poziomo.

Obrazek

Obrazek
Joanna81

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Joanna81 »

:) Cudowne :serce:
Awatar użytkownika
kasinek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:03

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: kasinek77 »

Piękne olbrzymy! Purpurata zjawiskowa O_O
ODPOWIEDZ