Storczyki sibeliusa

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Kasia_Ra »

Witam się w Twoim wątku i cieszę się, że go odkurzyłeś :)
Już z dzisiaj pokazanych mam dwie miłości: pierwsza - Oncidium Tiny Twinkle ( cynamonowy zapach Hmmm :ok: ) , a druga - Bc. Maikai, nią zachwycałam się u naszej forumowej koleżanki, ale nadal ogromnie mi się podoba :super:
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Efka »

Wszystkie zaprezentowane b.ładne - Rossioglossum wygląda imponująco :0 , Bc. Maikai zachwyca kolorem i delikatnymi kwiatami, a Oncidium Tiny Twinkle bardzo podoba mi się od zawsze, ale jakoś dotąd nie trafiło na parapet - Twoje pięknie zakwitło :ok: . Gratuluję :super: !
Equestris gubi pąki pewnie z braku światła, mój późną jesienią/zimą w ogóle kończy kwitnąć, więc nie masz na co narzekać, jeśli tylko gubi pąki.
Czekam na kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Sylwia3 »

Rossioglossum Grande piękne!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: kasia74 »

Rossioglossum Grande piękne moze kiedyś się na nie skuszę, Oncidium Tiny Twinkle to również moje marzenie ale skoro piszesz ze dość trudne to się nad nim zastanowię tym bardziej ze ta grupa storczyków jakoś nie bardzo u mnie rośnie. Bc. maikai tez mam i nie prawdą jest że nie pachnie, powąchaj ją późnym wieczorem lub w nocy. Moja kwitła na przełomie roku i dość mocno pachniała ale tak jak mówię w nocy.
pozdrawiam Kasia
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Osobista interwencja w postaci Moderatora przyspieszyła kolejny post ze zdjęciami :) No i piękne słońce za oknem.

Zima w pełnym odwrocie, katlejaste zaczynają produkcję pseudobulw, a ja osobiście dostąpiłem WIELKIEGO ZASZCZYTU. Konkretnie dwa dendrobia łaskawie raczyły zlitować się nad moją osobą i wydały na świat kilka kwiatów.
Pseudobulwy, korzenie, keiki i co tam jeszcze aż w nadmiarze. Wiosna, lato, jesień na dworze, miejsce ocienione, zimą próg drzwi balkonowych , z temperaturą maksymalną 21st, minimalną 14, a to powietrza, nie ich stanowiska, gdzie na dodatek ciągnie z nieszczelnych drzwi, i taki efekt.
Pierwsze z nich to dendrobium 'Berry Oda'. Zawsze podobała mi się ta burza kwiatów. Mam już kilka lat, w zeszłym roku zakwitło AŻ trzema kwiatami. Teraz było więcej, oczywiście na jednym pędzie, żeby nie było, ale utrzymują się naraz ze 3. Rozwinie się jeden, to drugi automatycznie więdnie. Znielubiłem.

Obrazek

Drugie to dendrobium Stardust Chiyomi. Zawsze chciałem Firebirda, ale teraz okazało się, że mam to pierwsze. Miejsca zajmuje za 3, psb. zwisają, a kwiat jest JEDEN! Na takie wielkie bydlę! Zalążki się pojawiają, postoją i schną. Na swoje usprawiedliwienie ma tylko tyle, że zaraz po zakupie zostało zmasakrowane przez dwie fale przędziorków.

Obrazek

Obrazek

Ciężko mam z nimi.
Żeby było śmieszniej, totalny chłodnolub - coelogyne cristata, który stoi obok i w domu, i na dworze, a kupiony rok temu w Dreźnie i to prawie bez korzeni, kwitnie sobie w najlepsze. I bądź tu mądry.

Obrazek

Obrazek

Na pociechę Specjalista zidentyfikował mi phalaenopsisa jako zdecydowane Liodoro. Zakwitł ponownie, mimo szpetnego wyglądu i podobno pachnie, choć ja nic nie czuję. Obok niego hybryda z kwiaciarni, też dzielnie walcząca z chorobą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz mój aktualny ulubieniec - Król Artur. Właściwie kupiony w Tychach bez fiszki i nazwy, ale wygląd kwiatów jednoznacznie na niego wskazuje. Przeglądając Wasze wątki zauważyłem, że dzieli się jeszcze na odmiany, może udałoby się komuś zgadnąć, co to konkretnie za Król?
To jego trzecie kwitnienie, ale po raz pierwszy podwójne. Jak w zegarku, na przełomie lutego i marca.

Obrazek

Obrazek

Niezmordowane epidendrum ballerina 'Fireball'

Obrazek

Obrazek

Na koniec zapowiedź kwitnienia u promenei, będzie obfite, jedna z psb. wypuściła aż 3 pędy! Każdy musiał dostać podkładkę, bo jak na taką małą roślinkę bardzo źle się prowadzi :).

Obrazek

kasia74 pisze:Rossioglossum Grande piękne moze kiedyś się na nie skuszę, Oncidium Tiny Twinkle to również moje marzenie ale skoro piszesz ze dość trudne to się nad nim zastanowię tym bardziej ze ta grupa storczyków jakoś nie bardzo u mnie rośnie. Bc. maikai tez mam i nie prawdą jest że nie pachnie, powąchaj ją późnym wieczorem lub w nocy. Moja kwitła na przełomie roku i dość mocno pachniała ale tak jak mówię w nocy.
Kasiu, r. grande polecam, bezproblemowe, choć ilością i wielkością kwiatów nie dogoni r. Rawdon Jester. Na oncidium testuję uprawę w samym sphagnum i w jego przypadku sprawdza się wyśmienicie, może spróbujesz? A maikai nie zdążyłem dokładnie wywąchać, spróbuję następnym razem.

Na razie tyle

Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: katarzynka575 »

Zajrzałam dzisiaj i do Ciebie

Fajnie że mamy tu następnego storczykowo zakręconego kolegę i to jakiego wytrawnego .
Piękne masz okazy ,tylko podziwiać .

Ja uśmiałam się z opisów Twoich dendrobium i jakbym siebie czytała . Wiem co czujesz . Moje dendr. .O.B też jeśli już zakwitnie to aż 3-4 kwiatuszkami a dendr. phal tylko raczy mnie keikami aż boję się do nich zaglądać :D

Fajnie że trafił Ci się king Artur to jeden z sabotków z którym się nie dogadałam i odszedł ode mnie :(
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: nina1611 »

Brawa dla Promenei za tyle pączków! będzie piękny widok :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
SYLJED

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: SYLJED »

sibelius pisze:Osobista interwencja w postaci Moderatora przyspieszyła kolejny post ze zdjęciami :) No i piękne słońce za oknem.

I to mi się podoba :)
Miło było obejrzeć Twoją kolekcję na żywo.
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: felekkartofelek »

Alu u Ciebie pięknie!
Zazdroszczę takiej dorodnej kępy Paph. King Artur. :D
Trzymam :super: za Promenee.
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Sylwia3 »

Tak czytam sobie o Twoich Dendrobiach, podziwiam jakie są ogromne aż tu nagle widzę..
Na koniec zapowiedź kwitnienia u promenei, będzie obfite, jedna z psb. wypuściła aż 3 pędy! Każdy musiał dostać podkładkę, bo jak na taką małą roślinkę bardzo źle się prowadzi :)

i zamiast zostawić komentarz jak pięknie rosną Ci storczyki to pokładam się ze śmiechu po tym zdaniu lol
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
ODPOWIEDZ