Storczykowa galeria Kasi

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Efka »

Czarnuszek jest niesamowity, żeby nie brak miejsca, to pewnie sprawiłabym sobie podobnego. "Żyłkowany" bardzo ciekawy, a u żółtego spodobał mi się różowy nosek :D . Baaardzo jestem ciekawa, ile nowości zagości na Twoich parapetach, Kasiu, w nadchodzącym sezonie :D :anioł: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_Ra »

Karolkaaa pisze:Czekam na rozkwit MM :D
Nawet sobie nie wyobrażasz, Karolino, jak ja czekam i jak to powoli idzie :zdegustowany: . Ale z drugiej strony, im bliżej wiosny zakwitnie, tym mniej się będę obawiała o niego i jego kwiatki, więc nie ma tego złego, co by na dobre ... :-)
-Maroka- pisze:Kasiu żółtasek naprawdę ma coś w sobie, chociaż czarnuszek też go dogania
poluje na takiego czarniaka ;)
Jak ja przestałam polować na swojego, to od razu nadziałam się na drugiego :hyhy: . Teraz poluję na tęczowego, w związku z tym przybył mi drugi czarnuszek lol . To niebezpieczne czegoś szukać, bo przy okazji znosi się do domu inne cuda, więc uważaj na parapety Karolino :-)
Efka pisze:Czarnuszek jest niesamowity, żeby nie brak miejsca, to pewnie sprawiłabym sobie podobnego. "Żyłkowany" bardzo ciekawy, a u żółtego spodobał mi się różowy nosek :D . Baaardzo jestem ciekawa, ile nowości zagości na Twoich parapetach, Kasiu, w nadchodzącym sezonie :D :anioł: .
Och, Milenko, ja sama jestem ciekawa :O , jako że poszukuję usilnie tęczowego, w związku z tym jakieś są tego reperkusje :rumieni: . Dziś buszowałam w internecie na ten temat i już wiem jak się tęczuś nazywa: Phal. Brother Sara Gold !!! Nawet znalazłam sklep Anglii, gdzie go sprzedawali i wszystko wyliczyłam z przesyłką włącznie, a potem syn zajrzał mi przez ramię i rzucił: mamo, to są funty, a nie euro :rumieni: lol No więc dalej będę szukać po marketach ... Losy mojej kolekcji można na bieżąco obserwować :P
Aha, jeśli chodzi o żyłkowanego, to jego stare kwitnienie jest na 16 stronie mojego wątku, bo ja ciągle nie mogę uwierzyć, że to ten sam storczyk O_O
Aha 2, w trakcie buszowania po internecie weszłam na stronę z kartki mojego buraczka, o którym mówiłaś, że przypomina Picolo Red i oni tam mają opisane wszystkie storczyki, więc to jest jednak Picolo Red, a Ty możesz zostać jego Matką Chrzestną :padam:
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Efka »

Kasia_Ra pisze: To niebezpieczne czegoś szukać, bo przy okazji znosi się do domu inne cuda, więc uważaj na parapety Karolino :-)
To jest jakaś prawidłowość, Kasiu, ja też tak mam. Jak jakiegoś szukasz, to wszystkie inne wpadną Ci w ręce, tylko nie ten lol . Z Oncidium poszło Ci ekspresowo, tęczowego też na pewno trafisz :super: .
Kasia_Ra pisze:Aha, jeśli chodzi o żyłkowanego, to jego stare kwitnienie jest na 16 stronie mojego wątku, bo ja ciągle nie mogę uwierzyć, że to ten sam storczyk O_O
To może być kwestia braku słońca (najprawdopodobniej), albo braku jakichś składników w nawozie. Ciekawe, jak będzie wyglądał przy kolejnych kwitnieniach.

Kasia_Ra pisze:Aha 2, w trakcie buszowania po internecie weszłam na stronę z kartki mojego buraczka, o którym mówiłaś, że przypomina Picolo Red i oni tam mają opisane wszystkie storczyki, więc to jest jednak Picolo Red, a Ty możesz zostać jego Matką Chrzestną :padam:
Bardzo Ci dziękuję :padam: , jestem zaszczycona taką propozycją i oczywiście się zgadzam :klaszcze: :* !
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: marwes63 »

Kasiu czarnuszek,murzynek czy tam jeszcze inaczej mu , nieważne jest bardzo ładny i swym ciemnym kolorem przykuwa wzrok.Powiem jeszcze że nie duża ilość takich storczyków na rynku czyni go fajnym obiektem poszukiwań. Więc tym większe brawa dla Ciebie że już go masz! Gratuluję !
Kasiu teraz co do twojego żyłkowanego to ja popieram Milenkę tutaj jest ewidentny brak światła i kwiat po prostu się nie wybarwił.
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: nieinna »

Kasiu śliczności u Ciebie, pomysł z doświetleniem niezwykle praktyczny, bez zbytniego..komplikowania. Czarnuszek piękny... udało mi się takiego samo ostatnio upolować w zwykłym markecie budowlanym. Ciekawa jestem jak nam będą rosły, będę śledzić u Ciebie i porównywać ;)
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: dorotka_kk »

nie wiem czy było to pisane, ale mój czarnuszek zdecydowanie lubi jaśniejsze klimaty, odrazu po przeprowadzce na parapet południowy przedłużył pęd i wypuścił nowy :)
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Mariusz3357 »

Twoje nowe woskowce są cudne,co jeden to piękniejszy :0
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_Ra »

Milenko, dziękuję za odwiedzinki, Matko Chrzestna Phal. Picolo Red :) . Rzeczywiście, żyłkowany wygląda blado z poświatą seledynu, więc to efekt niedoboru światła. Liczę na następne żywsze kwitnienia, ale to się dopiero okaże :P

Marku, dziękuję za komplementy pod adresem czarnuszka, a mnie nie ma co gratulować, tylko uszu natrzeć :rumieni: . Ach ten niedobór światła :załamany: , na przyszłą zimę lepiej się przygotuję :niepewny:

Agatko , dziękuję za uznanie dla mojej "konstrukcji" doświetlającej, cieszę się z niej bardzo i już chodzi mi po głowie druga żarówka, ale to wszystko zależy od finansów w przyszłym miesiącu :gwizdać:
Ja swojego drugiego czarnuszka też dopadłam w budowlanym :hyhy: . Chętnie wpadnę do Ciebie popatrzeć na "braciszka" :-)

Dorotko, dziękuję za informację, tego nie wiedziałam, a taka wiedza jest bardzo przydatna :padam: Akurat tak się złożyło, że jeden stoi na południowym oknie, a drugi - ten z młodym pędem - pod żarówką doświetlającą, ale na przyszłość będę pamiętać :*

Mariusz , wielkie dzięki za uznanie ( też uważam, że są cudne :oczy: )

Wczoraj słońce zaszalało w mojej wsi, więc złapałam czym prędzej za aparat i oto efekt.
Południowy parapet
w słoń parapet.jpg
Tu zbioróweczka, a w środku moja Phal. Philadelphia, której pierwsze kwiaty już się zwijają
w słoń zbior.jpg
w słoń czarnusz.jpg
Piegusek na co dzień cieszy moje oczy, ale dopiero teraz udało uczwycić się to "coś". Widać kocha słoneczko :-)
pieg w sł prześw.jpg
w słoń pieg..jpg
A tu chciałam się pochwalić sukcesem z moim Mikołajem, czyli różowym Oncidium. Zostało przesadzone, ponieważ w środku znalazłam gnijącą Psb i kupkę zbitego sphagnum. Po przesadzeniu długi czas mieszkało w namiocie foliowym, co zaowocowało trzema nowymi przyrostami :super:
róż onc przyr 1.jpg
róż onc przyr 2.jpg
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, o 21:27 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: kokolidek »

Kasiu :super: , gratuluję sukcesu z różowym Oncidium :D
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: nina1611 »

piękne słoneczne zdjęcia :ok:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Zablokowany