Storczykowy kwietnik IV

stah

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: stah »

No dobrze - gdzieś od 4 w nocy do 6 nad ranem - może i tak :P
Jak zawsze pokazujesz masę nowości i en masse są to cudowne roślinki, a pędzik na Tolumni wróży szeroki uśmiech po rozkwicie :D
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: tom_mix »

Cattleyki wyglądają całkiem nieźle :super: Widzę że masz "standardową" mieszankę dla tej bez korzeni, u mnie jak Epicattleya don herman straciła korzonki i nie chciała się w niczym ukorzenić dałem ją do mieszanki warstwowej. Na samym dole keramzyt, później chipsy kokosowe i na to warstwa mchu. Teraz już korzenie przechodzą przez spód, a wcześniej nie chciała się puścić :D Oby Twoja nie była taka uparta.

Kwiatuszki na Phalkach super, a pędzik Tolumni :serce:
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: eva »

Świetne nowości :V :)
Trzymam kciuki za Cattleyę, żeby jak najszybciej puściła korzonki.
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Alusia61

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Alusia61 »

Rysiu, piekne nowosci, ale najbardziej gratuluje pedzika na tolumni.
Wiem ze jestes ekspertem jezeli o Tolumnie idzie.
Musze poczytac twoje watki od poczatku bo jakos nie umiem mojej zmusic do kwitnienia.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: marwes63 »

Rysiu widzę że robi się u Ciebie katlejasto :D ,gratuluję nowości i tylko szkoda że nie kwitną bo mają naprawdę piękne kwiaty . Ja jeszcze widocznie nie dorosłem do tej grupy bo ich nie mam ,ale kiedy tylko przechodzę obok nich w marketach zawsze zatrzymują mój wzrok. Muszę się skusić na kupno ale jest tyle jeszcze innych marzeń storczykowych.
Gratuluję pędu na tolumni :super:
Jaganet

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Jaganet »

Witam serdecznie p. Rysiu :)

Urocza i wielka kolekcja storczyków :D Od niedawna zaglądam na to forum, przegladam kolekcje innych osób, ale Pani wątek wydaje mi się super ciekawy. Mnie zaintrygował ten metalowy wysoki kwietnik. W jaki sposób pielęgnuje Pani storczyki z najwyższych pięter, chyba potrzebna jest drabinka jak w ogrodzie :P ? Do podlewania wszystkich, nawet niżej zawieszonych też potrzebne jest zdejmowanie doniczek? Czy w otoczeniu storczyków jest nawilżacz? Rośliny spod sufitu nie przesychają zbyt szybko zwłaszcza w okresie grzewczym? Co Pani robi, że wiosną i latem falenopsisy wypuszczają pędy kwiatowe? U mnie od 7 lat zainteresowania storczykami, żadna hybryda phal. nie wypuściła pędu kwiatowego wiosną/latem. Jak u mnie latem pieknie słońce świeci, są potencjalnie doskonałe warunki do rozwoju pąków to żadna marketowa hybryda nie drgnie tylko rosną w liście. Natomiast, gdy nadchodzi ponura jesień, pod koniec września wszystkie hybrydy zaczynają nieśmiało wypuszczać pędy i pojawia się problem z brakiem odpowiedniej ilości światła do tworzenia pąków. Teraz na przełomie listopada i grudnia mam spore pędy, ale są wyciągnięte i mają tylko po 4-5 pąków. Doświetlam codziennie żarówkami florystycznymi od godz. 15-ej do 21-ej, ale to nie pomaga na zwiększenie kwitnienia. Nie wiem, może natrafiam na hybrydy tak napakowane hormonami przez producentów, że w ciepłych miesiącach roku nie można ich skłonić do kwitnienia?
Pozdrawiam Agnieszka z Warszawy
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Sylwia3 »

Rysiu widzę że Twojemu Paputkowi także spodobało się sphagnum :D
Niech zdrowo rośnie.
U mnie jeden Sabotek dopóki był w normalnym podłozu nie wypuszczał korzonków a odkąd jest w sphagnum rośnie wyśmienicie!

Pęd na Tolumni rośnie jak na drożdżach- już nie mogę się doczekać zdjęcia kwiatów! Wiesz może jaki ma kolor ta Tolumnia?
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: katarzynka575 »

Rysiu mimo że niekwitnące to pięknie wyglądają Twoje catlleyki .Trzymam kciuki żeby udało ukorzenić się tom bez nich I czekam z niecierpliwością na kwiatuszki Tulomni :D
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: dorotka_kk »

Rysiu, coś długo Cię nie ma ... :krzesło:
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: iwka2 »

Rysiu jak tam pędzik na Tolumi?
Pozdrawiam Iwona
Zablokowany