Storczyki Gabi. Cz. I :)

gabriella_0305

Post autor: gabriella_0305 »

Oto Jeden z biedaków, który zmarniał prawie całkowicie . Jeszcze nie wiem co z nim będzie, korzenie nowe zawiązuje - są zdrowe. Ale liście biedak ma straszne! Po przesadzeniu go czekam.
Kilka dni temu zauważyłam pierwsze oznaki nowego życia :) Oby się udało! :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I co z tymi liśćmi? Czekać aż same się zregenerują? Czy jakoś im pomóc. Kwitnie na biało. Kwitł całe 2 lata, non stop. Aż nagle zmarniał... Może być przesilony?
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: dorotka_kk »

nie podoba mi się ta plama na liściu :anioł: ja bym ją odcięła i ranę zasypała cynamonem ... i przede wszystkim jakiś oprysk przeciw grzybkom
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: katarzynka575 »

Witaj Gabi .

Widzę że kochasz storczyki i ratujesz je od śmierci . Tan kwitnący z pierwszej strony śliczny :D .

A biedaczek ma chęć życia to widać .
Czy ta plama to efekt poparzenia ? Zrobisz jak uważasz ale ja bym te pomarszczone liście podcięła nawet o połowę żeby storczyk nie inwestował już w te liście z których i tak już nic nie będzie .A miał siłę na nowe .Mam u siebie chyba ze dwa takie . Jeden prawie natychmiast po obcięciu liści ,a ma je bardzo długie ,można powiedzieć że odżył i co było miłym zaskoczeniem wypuścił nowe liście ,korzeń i pędzik :D I jeśli zdecydujesz się na ich podcięcie pamiętaj przesyp rany cynamonem Trzymam kciuki za niego
Pozdrawiam Kasia
gabriella_0305

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: gabriella_0305 »

Plamę właśnie podejrzewam o poparzenie, stał w lecie za blisko okna..
I obetnę mu liście, zasypię cynamonem. :)
Dzięki za radę :*
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: kasia74 »

Dobrze ze udało Ci się tego z pierwszego zdjęcia uratować, bo on jest śliczny :serce:
pozdrawiam Kasia
gabriella_0305

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: gabriella_0305 »

dorotka_kk pisze:nie podoba mi się ta plama na liściu :anioł: ja bym ją odcięła i ranę zasypała cynamonem ... i przede wszystkim jakiś oprysk przeciw grzybkom
Były wszystkie odgrzybiane Topsinem przy przesadzaniu w nowe podłoże. :)
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: jus222 »

Witaj ;)
Ale biedaki Ratujesz. :super:
biedroneczka

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: biedroneczka »

Bardzo ładny kolorek storczyka.Gabi ratuj tego storczyka :(
gabriella_0305

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: gabriella_0305 »

Witamy!
Po pierwsze, to storczyk, który został pokazany na samiuśkim początku. Ma już 6 kwiatów, jeden jeszcze nie rozkwitł. Dwa pączki opadły zanim urosły... ale za to... pęd zaczął się wydłużać!

Obrazek
Obrazek

Niezmiernie mnie to cieszy! Bardzo ładnie wygląda, ma ciekawe ubarwienie.. Ach. :D
Natomiast drugi storczyk na mym oknie, który miał takie bardzo liche liście ( tak, jak radziłyście - ucięłam je w połowie i posypałam cynamonem) na początku nie bardzo coś go brało. Myślałam, że całkowicie padnie..
A tu niespodzianka! :)

Obrazek

Pozostałe 3 maleństwa wypuszczają nowe listeczki, piękne grube, zielone korzonki..
Jestem taka szczęśliwa! :V
Maja77

Re: Storczyki Gabi. Cz. I :)

Post autor: Maja77 »

Witam się u Ciebie w wątku Gabi. Pierwszy storczyk cudowny! Gratuluję udanej reanimacji. :super:
ODPOWIEDZ