Skromna kolekcja Kasi K

Kasia_K

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Kasia_K »

Dziękuję Wam za odwiedzinki i miłe słowa :*

FM póki co wygląda na zdrowego, otworzyło się już 5 pączków, korzenie ma ładne więc mam nadzieję, że przetrwa :) Z kolei coś niepokojącego dzieje się u mojego drugiego MM, pierwszy przedłuża pędy i pączki się rozwijają ale za to drugi (kupiony przez Internet) marnieje. Wygląda jakby stożek wzrostu był uszkodzony i listki "poszły bokiem"
Tak to wygląda

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo od korzenia wychodzi takie coś...wygląda jak listek...

Obrazek

Obrazek

Też martwi mnie, że MM są takie nietrwałe, choć mój pierwszy MM jakoś odżył, po kwitnieniu sklepowym strasznie zmarniał, korzenie też nie były w najlepszym stanie więc go przesadziłam i myśląc, że nie przetrwa kupiłam drugiego. Okazało się, że pierwszy przetrwał i wypuścił 2 pędy a drugi marnieje.....

Teraz optymistycznej - postępy u mojej Princess :)

Obrazek

oraz moje nowości z Sosnowca: Phal mariae oraz Dtps. Purple Martin :) na Martina polowałam już od dłuższego czasu więc tym bardziej się cieszę, że go w końcu spotkałam :)

Obrazek

Princesska chyba się u mnie zaaklimatyzowała, czego nie mogę powiedzieć o tetraspisach C1 i zwykłym, są u mnie praktycznie tyle ile princesska a pędy stoją w miejscu... :/ Zwykłego to musiałam nawet przesadzić, bo korzenie miał w kiepskim stanie, praktycznie zostały tylko te powietrzne, mam nadzieję że sobie poradzi... U C1 korzenie są w porządku a mimo to stoi w miejscu :/ Może coś doradzicie co do warunków, w jakich powinny być trzymane? :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Kaktus »

Kasiu,widzialam Twoj wpis na FB i tak wlasnie pomyslalam ,ze to musisz byc Ty :D
Co do zakupow,juz sie wypowiedzielam,jeszcze raz gratuluje i oby pieknie rosly i kwitly :)
MM ,Fm ,wiadomo ,cos jest nie tak z tymi krzyzowkami ,czesto padaja.Moj MM dogorywa ,wiec jak Ty kupilam drugiego ,FM padnie lada chwila ,teraz siedzie w mecharium ,ludze sie ,ze ruszy :(
Princeska pieknie sie zapowiada :klaszcze:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Iwona1905 »

Kasiu gratuluję nowości szczególnie po długim wyczekiwaniu jest to wielka radość :D Twoja Princesska ma już wykształcone dwa pączki u mojej jeszcze nie widać , ale kupiłyśmy ją w podobnym czasie , ja koniec lutego na wystawie w Warszawie (też z pędem). Sądzę że zakwitną w podobnym czasie ;)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Bober »

Gratuluje nowości !!!!!!! Martin jest wspaniały, u mnie wypuścił nowy pędzik :D Zauważyłam, że rośnie zdecydowanie szybciej jeśli ma więcej światła ;) Pączusie na Princessce wyglądają cudnie :inlove: a tetraspisy myślę, że ruszą z pędzikami :ok: Moja lueddemanniana od Kasi też zatrzymała pęd a teraz już ma dwa pączusie więc myślę, że Twoje też niedługo zaczną rosnąć :super: Twój MM wypuszcza chyba keiki, kurczę nie wiem co jest grane z tymi krzyżówkami że tak padają :( Mój FM też nie ma stożka wzrostu i nawet nie widzę żadnego ruchu u niego, żadnego korzonka nic :oczy: Może kiedyś ruszy, bo listki ma ładne, sztywne, będę czekać :)
Gratuluję nowości z Sosnowca są piękne, powiem szczerze, że też chciałam pojechać, ale nie miałam jak :oczy: Może na jesień się uda gdzieś pojechać :D
Pozdrawiam, Pati!
Kurkuma

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Kurkuma »

Nowości bardzo ładne. Na pewno niedługo wypuszczą pędy kwiatowe. Princess Miki to moje oczko w głowie, ale na razie podziwiam je u innych.
Ten listek od korzonka to chyba nowa roślinka będzie. Mam nadzieję, że to tylko kaprys MM i że będzie ładnie rósł i kwitł.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Kasia_Ra »

Zazdroszczę kolejnej wystawy i możliwości zdobycia kolejnych cudeniek :klaszcze: .
A pączki na Princess już coraz grubsze :D
Kasia_K

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Kasia_K »

Dziękuję Wam za miłe słowa :*

Pati, skorzystałam z Twojej rady i zapewniłam Martinowi więcej światła i pędzik ruszył :)

W końcu się doczekałam, moja Princess :) na żywo jest jeszcze piękniejsza, i ten zapach :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to nowości z dzisiejszej wystawy w Krakowie:

Phal Samera z dwoma pędzikami :)

Obrazek

Phal fasciata z 4 pędzikami :)

Obrazek

Chętnie zabrałabym ze sobą jeszcze kilka sztuk, ale zwyciężył zdrowy rozsądek i po długim namyśle wybrałam te dwa :)
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Bober »

Po pierwsze gratuluję ślicznych nowości :klaszcze: Szczerze nie mogę doczekać Phal. Samera :0 Po drugie jestem zachwycona twoją princess, ciesze się, że tak pięknie Ci rozkwitła :)
Mój pędzik na Martinie również ładnie rośnie i już powoli zaczynają rosnąć pączki ;)
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Iwona1905 »

Gratuluję pięknego kwitnienia PK ,,Miki" oraz nowości :D oby jak najszybciej zakwitły :super:
Pozdrawiam Iwona
Ewcia_1971

Re: Skromna kolekcja Kasi K

Post autor: Ewcia_1971 »

Piękne phale :)
Dzisiaj przesadzałam mojego tetraspisa, korzonki ma takie sobie i też mam nadzieję, że sobie poradzi.
Dtps. Purple Martin u mnie przedłuża pęd, ale nie widzę przyrostu nowych korzonków, a również korzonki miał takie sobie. Mam nadzieję, że będzie dobrze.
ODPOWIEDZ