Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: ajania »

U tetraspisa widać już kreseczki :D . Super.
Szkoda zasuszonego paczka u katlejki. Ich kwiatki są u mnie zawsze na wagę złota ;( .
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: nieinna »

No Małgosiu...nareszcie jestem na bieżąco w Twoim wątku (bo nowa część) :D :D Maluszkiem z pierwszej strony mnie rozłożyłaś na łopatki. Jest fantastyczny!
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: nina1611 »

-Maroka- pisze:no ja tez jestem pełna podziwu - widac silna bestia będzię :D
ja jednak trochę rozpaczam, bo bym widziała chociaż u ciebie jak kwitnie ;)
ale i tak jestem z niej zadowolona bo baaardzo zdrowo wygląda :P
Karolinko, są silne :D mam nadzieje że będą u nas dobrze rosły :ok:

ajania pisze:U tetraspisa widać już kreseczki :D . Super.
Szkoda zasuszonego paczka u katlejki. Ich kwiatki są u mnie zawsze na wagę złota ;( .

Ajania, dziękuje za odwiedzinki :)
z cattleykami to róźnie bywa. . . moja była świeżo kupiona i jeszcze podzieliłam ją na parę części więc przeżyła swoje i widocznie pączek nie wytrzymał :niepewny:

nieinna pisze:No Małgosiu...nareszcie jestem na bieżąco w Twoim wątku (bo nowa część) :D :D Maluszkiem z pierwszej strony mnie rozłożyłaś na łopatki. Jest fantastyczny!

Agatko, dziękuje za miłe słowa :* :* :rumieni:





a dzisiaj coś z orchidarium . . .


nareszcie oznaka życia . . . Taeniophyllum species zaczął przedłużać korzonka , mała rzecz a cieszy :D


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Haraella odorata, szaleje . . . wszystkie 4 pędy tworzą po jednym pączku a do tego pokazał sie 5ty pęd :hyhy:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Phal. equestris var. orange i rosnący pęd

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Phal. Mini Mark ;)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i moje oczko w głowie ;) Gastrochilus calceolaris 6 kwiatuszków obecnie kwitnie, zostały 4 pączki ;)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: felekkartofelek »

No pięknie się u Ciebie w orchidarium dzieje. :) Gastrochilus. :serce:
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: Efka »

Małgosiu,
Gastrochilus wygląda bajecznie, a Haraella jak mała hydra ;) .
Natomiast rosnący korzonek na tak 'egzotycznej' roślince, to nie jest mała tylko wielka rzecz i gratuluję :klaszcze: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: marwes63 »

Małgosiu wejście do Ciebie to taki fajny antydepresant jak się widzi tyle wspaniałości to człowieka buduje. Ma się więcej marzeń oczywiście mówię tutaj o storczykowych. :super:
...a tak jeszcze w temacie , mam pytanie. Na Twoich fotkach z orchidarium widzę taką fioletową poświatę . Powiedz mi proszę , jeśli to nie tajemnica ,czy ta świetlówka świeci światłem o temperaturze barwowej powyżej 8000K . Temat oświetlenia bardzo ostnio mnie nurtuje i nie ma to jak korzystać ze spostrzeżeń storczykarzy.
To jest bezcenne!
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: nina1611 »

felekkartofelek pisze:No pięknie się u Ciebie w orchidarium dzieje. :) Gastrochilus. :serce:
Kamil, dziękuje :rumieni: :*

Efka pisze:Małgosiu,
Gastrochilus wygląda bajecznie, a Haraella jak mała hydra ;) .
Natomiast rosnący korzonek na tak 'egzotycznej' roślince, to nie jest mała tylko wielka rzecz i gratuluję :klaszcze: .
Milenko, dziękuje :) to właśnie ten rosnący korzonek ostatnio najbardziej mnie ucieszył, kupując Taeniophyllum miałam wiele obaw, ponoć jest to dośc chimeryczna roślinka, dla tego pilnuje jej jak oczka w głowie i baaaardzo chciałabym kiedyś zobaczyć tego mini kwiatuszka . . . :niepewny: choć do tego bardzo daleka droga . . . ale może kiedyś się uda :ok:

marwes63 pisze:Małgosiu wejście do Ciebie to taki fajny antydepresant jak się widzi tyle wspaniałości to człowieka buduje. Ma się więcej marzeń oczywiście mówię tutaj o storczykowych. :super:
...a tak jeszcze w temacie , mam pytanie. Na Twoich fotkach z orchidarium widzę taką fioletową poświatę . Powiedz mi proszę , jeśli to nie tajemnica ,czy ta świetlówka świeci światłem o temperaturze barwowej powyżej 8000K . Temat oświetlenia bardzo ostnio mnie nurtuje i nie ma to jak korzystać ze spostrzeżeń storczykarzy.
To jest bezcenne!

Marku, dziękuje za tak miły komentarz :rumieni: :rumieni:
i już odpowiadam na Twoje pytanie, w orchidarium są dwie świetlówki firmy Hagen , jedna ma temperaturę barwową 6 700K, a druga ma dośc dużą temperaturę 18 000K i ma lekko fioletową barwę .
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: Efka »

Małgosiu, trzymam bardzo mocno kciuki, żeby Ci się udało obejrzeć kwiatuszka tej niezwykłej roślinki. Kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o istnieniu takich 'dziwolągów' 8) (sorry), co składają się z samych korzeni i jeszcze do tego kwitną, byłam pod wielkim wrażeniem tego, co natura potrafi stworzyć :V . Masz 'dar' do takich maluszków i wierzę, że to się uda :super: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: marwes63 »

Małgosiu bardzo dziękuję za odpowiedź :* , a jeśli mogę jeszcze dalej kontynuować temat to jeśli możesz odpowiedzieć jakie nasuwają Ci się spostrzeżenia przy stosowaniu rury świetlówkowej o tak wysokiej Temperaturze barwowej . Z tego co mi wiadomo akurat w tej świetlówce bardzo podbite jest pasmo fal niebieskich dlatego są to nieocenione świetlówki dla akwariów morskich gdzie roślinność w nich rosnąca ma bardzo mały dostęp właśnie do tej fali.
Małgosiu aby nie zaśmiecać Ci wątku takimi technicznymi sprawami to odpowiedź może być na PW choć myślę że wiele osób zainteresują Twoje spostrzeżenia . Ja przyznam się Tobie że stosowałem kiedyś 10000 K ale ze względu na wysokie ceny i brak jakiś szokujących efektów zrezygnowałem z niej.Teraz mam taką 8000 K, oczywiście nie samą i nie świeci cały czas. Na pewno co widać od razu to nie ma tak intensywnej fioletowej poświaty.
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: izzy »

Ani sie nie obejrzalam a tu kolejny watek - siodmy!! Szokujace :V

A jakie perelki, no ten Gastrochilus chwyca ze serce :) :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Zablokowany