Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

kinkonga

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: kinkonga »

Witam!
Melduję się u Ciebie w wątku ;) do tej pory przejrzałam pierwszą część i coś mi się zdaje, że zanim dobrnę do końca Ty już otworzysz kolejny wątek :P
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: marwes63 »

Małgosiu czemu roślinki tylko Tobie robią niespodzianki ;( ;) , gratuluje to tylko świadczy o znakomitych warunkach jakie stwarzasz storczykom. Brawa w tym wypadku to za mało!!!
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: nina1611 »

kinkonga pisze:Witam!
Melduję się u Ciebie w wątku ;) do tej pory przejrzałam pierwszą część i coś mi się zdaje, że zanim dobrnę do końca Ty już otworzysz kolejny wątek :P
Kinkonga, witam serdecznie :)
i zapraszam jak najczęściej ;)

marwes63 pisze:Małgosiu czemu roślinki tylko Tobie robią niespodzianki ;( ;) , gratuluje to tylko świadczy o znakomitych warunkach jakie stwarzasz storczykom. Brawa w tym wypadku to za mało!!!
Marku, dziękuje za odwiedzinki :)
u Ciebie też niespodzianek nie brakuje :D
i mam nadzieje , że będzie ich jak najwięcej ;)




kilka zdjęć


do niedawna jeszcze mała sadzonka Phal. bronze maiden , teraz juz lekko podrosła ;)


Obrazek


Vanda coerulea i rosnące korzonki ;)

Obrazek


pączek na Phal. valentinii :D

Obrazek


i nowy pęd Phal. valentinii

Obrazek


Phal. I-Hsin Salmon Copper Star ;)

Obrazek


i Phal. venosa x Phal. speciosa ;)

Obrazek


Obrazek
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: Mariusz3357 »

Wcale nie wygląda,że Phal. bronze maiden to sadzonka :V Wygląda jak dorosły okaz :D Copper Star jest cudowny,ten jego kolor :0
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: Kasia_Ra »

Jakie śliczne liście ma Phal. bronze maiden :oczka: , a mój ulubieniec - Phal. I-Hsin Salmon Copper Star - wcale się nie oszczędza tylko kwitnie na potęgę :klaszcze:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: bichette »

Phal. bronze maiden ma śliczne liście, bardzo ładna roślina, chyba już dorósł i niebawem zakwitnie.
Cooper star ślicznie wygląda z tyloma kwiatuszkami, pewnie ślicznie teraz pachnie, czy zapach jest intensywny, czy delikatny?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
kinkonga

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: kinkonga »

Kolekcja bardzo pokaźna ;) Cały czas coś tam znajdzie się w kwiatach i jest co oglądać ;p Nie mogę się nadziwić niektórych maleńkich kwiatuszków. Vandę będę podglądać, bo troszkę na nie choruję. Jak M. pozwoli to będę sobie musiała sprawić.

Ogromne gratulacje także dla orchidarium! Super sprawa z takim storczykowym domkiem, ale to nie jest zabawka dla mnie, bo będąc w wieku studenckim nigdy się do końca nie wie, gdzie będzie się mieszkać za jakiś czas. Ja bardziej choruję na oranżerię i już zapowiedziałam M. że jak w końcu dorwiemy swoje cztery kąty to ja chcę takie cudo. Po prostu to musi być nieziemskie uczucie - siedzisz sobie na wygodnym fotelu na zabudowanym szkłem tarasie lub balkonie z ciekawą książką. Cisza, spokój i storczykowa dżungla dookoła ;)

Wątek pokaźny, ale jest co oglądać i na pewno będę wracać, bo rośliny śliczne i ujęcia bardzo ładne ;)
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: Karolkaaa »

Małgoś może zaczne od tego że poluję na Copper :) ale jeszcze się wacham.
Co o niej powiesz by mnie zachęcić??!
Gratuluję korzonków i pędzików...
Mała sadzonka która była małą ale już nie jest małą a dużą ( :D :D :D wariatka :) ) ma przepiękne liście one dodają uroku, nawet jeśli nie kwitnie :*
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: kasialb1 »

Małgosiu dużo się dzieje u Ciebie, jak zawsze i ciekawe kwitnienia jedno po drugim, gratuluję :super:
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Niektóre z moich storczyków-u Małgorzatki :) część VII

Post autor: nina1611 »

Mariusz3357 pisze:Wcale nie wygląda,że Phal. bronze maiden to sadzonka :V Wygląda jak dorosły okaz :D Copper Star jest cudowny,ten jego kolor :0
Mariusz, dziękuje :)
no z Phal. bronze maiden to już taka podrośnięta sadzonka :D

Kasia_Ra pisze:Jakie śliczne liście ma Phal. bronze maiden :oczka: , a mój ulubieniec - Phal. I-Hsin Salmon Copper Star - wcale się nie oszczędza tylko kwitnie na potęgę :klaszcze:
Kasiu, dziękuje :*
tak, Phal. I-Hsin S.C.S. kwitnie juz od stycznia i cały czas przedłuża pęd, szkoda tylko , że zapach ma bardzo delikatny ;) ale i tak go uwielbiam, szczególnie za kolor :)
bichette pisze:Phal. bronze maiden ma śliczne liście, bardzo ładna roślina, chyba już dorósł i niebawem zakwitnie.
Cooper star ślicznie wygląda z tyloma kwiatuszkami, pewnie ślicznie teraz pachnie, czy zapach jest intensywny, czy delikatny?
Agniesia, dziękuje :)
Zapach Phal. I-Hsin Salmon Copper Star dalej jest bardzo delikatny, ale wyczuwalny ;)

kinkonga pisze:Kolekcja bardzo pokaźna ;) Cały czas coś tam znajdzie się w kwiatach i jest co oglądać ;p Nie mogę się nadziwić niektórych maleńkich kwiatuszków. Vandę będę podglądać, bo troszkę na nie choruję. Jak M. pozwoli to będę sobie musiała sprawić.

Ogromne gratulacje także dla orchidarium! Super sprawa z takim storczykowym domkiem, ale to nie jest zabawka dla mnie, bo będąc w wieku studenckim nigdy się do końca nie wie, gdzie będzie się mieszkać za jakiś czas. Ja bardziej choruję na oranżerię i już zapowiedziałam M. że jak w końcu dorwiemy swoje cztery kąty to ja chcę takie cudo. Po prostu to musi być nieziemskie uczucie - siedzisz sobie na wygodnym fotelu na zabudowanym szkłem tarasie lub balkonie z ciekawą książką. Cisza, spokój i storczykowa dżungla dookoła ;)

Wątek pokaźny, ale jest co oglądać i na pewno będę wracać, bo rośliny śliczne i ujęcia bardzo ładne ;)
Kinkonga, dziekuje za miłe odwiedziny :)
taka oranżeria to i w moich marzeniach jest :D ale obecnie nie mam miejsca na takie cudeńko, może kiedyś, z czasem . . . coś się wybuduje ;)
Karolkaaa pisze:Małgoś może zaczne od tego że poluję na Copper :) ale jeszcze się wacham.
Co o niej powiesz by mnie zachęcić??!
Gratuluję korzonków i pędzików...
Mała sadzonka która była małą ale już nie jest małą a dużą ( :D :D :D wariatka :) ) ma przepiękne liście one dodają uroku, nawet jeśli nie kwitnie :*
Karolka, dziękuje :*
hmm jakby Cię tu zachęcić :D
przede wszystkim kolor . . . w każdej fazie kwitnienia jest inny :serce: na początku ciemny, bordo-czerwień, później lekko czerwonawy, a pod koniec lekko wypłowiały czerwony :) ale uwielbiam go w każdej fazie :D
i nie żałuję, że go kupiłam :)
jedynie zapach mógł być bardziej intensywny, ale cos tam da się wyczuć :)

kasialb1 pisze:Małgosiu dużo się dzieje u Ciebie, jak zawsze i ciekawe kwitnienia jedno po drugim, gratuluję :super:
Kasiu, bardzo dziękuje :*



dzisiaj mam urlop ;) więc czas zająć się kwiatami, działką i wieloma innymi rzeczami :)


Restrepia cloesii szykuje się do kwitnienia . . .


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Restrepia species obecnie kwitnie i tworzy kolejne pączki

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Promenaea limelight x citrata

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Masdevallia pinocchio jeden z dwóch pędów

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

drugi pęd

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i żółtaski ;)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Zablokowany