Z elfowej krainy storczyków cz.II

Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Efka »

Justynko, podziwiam Twoje poświęcenie dla zdjęć. Słoneczna sesja super :super: !
Ja bym musiała przesunąć ścianę do sąsiadów, żeby zyskać teraz więcej słońca do zdjęć, więc nie próbuję. Jeden mały kąt się nadaje.

Bardzo ładnie zakwitło Twoje Oncidium, śliczny kolor i oryginalne kwiatki - jeszcze podobnej hybrydki nie widziałam. Szkoda, że nie da się powąchać ;( , na pewno zapach jest równie ciekawy.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: katarzynka575 »

Justyś świetne foteczki, czy Twoje różowe oncidium jeszcze kwitnie :0 ?
A czy to oncydium które mi dałaś też będzie takie żółciutkie ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: nina1611 »

żółte Oncidium . . . prześliczne!!! :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Henryk »

Justynko,zaległości nadrobione, :rumieni: wiec mogę się zameldować i gratulować kolejnej części.
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: -Maroka- »

ja też uwielbiam oncidia, zapach jest cudowny
niestety obecnie już żadnego nie mam - poszły w świat, ale poluje :P
piekne kwitnienia, szczególnie ten żółciutki ;)
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: kasialb1 »

Oncidia zjawiskowe i te ich drobne kwiatki, super :)
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Bożena »

Justysiu piękne te Twoje Oncidia, niestety nie są to moje ukochane storczyki ale mam jedną na swoim parapecie.
Weszłam kiedyś do kwiaciarni żeby kupić doniczki i zauważyłam na podłodze w samym rogu z usuniętymi drobnymi żółtymi kwiatuszkami, zapytałam sprzedawczyni, co to za sierotka ?, a ona na to, że odda mi ją za 5 zł :) i zabrałam do domku :). Ma 5 bulwików , ale żadna nie jest tak duża jak ta co kwitła więc na kwiatki trochę sobie poczekam, widzę jednak że warto czeka na takie cudeńka :)
Pozdrawiam Bożena .
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Elżbieta »

Justynko cieszy mnie :D ,że tak pięknie chce Ci zakwitnąć Onicidium.One wiedzą,że się je kocha i dlatego tak nam dogadzają ilością kwiatów ;) .aphiopedilum ma prześliczny kolorek.Czy znasz nazwę,czy to N-ek?
Restrepia też jest :super:
:*
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: jus222 »

Lucynko- ciężko z tym słoneczkiem tej zimy. Cały tydzień go znów nie było. I nie zapowiadają zmian, chyba do wiosny już tak będzie ponuro. Dobrze, że mam kolorowo i pachnąco na parapetach ;)

Bichette- już napisałam pw.
Rzeczywiście to oncidium jest rzadko spotykane, ale czasami uda się go gdzieś kupić.
Mam sentyment do niego, bo to jedyny storczyk, który został u mnie od początku kolekcji. Mam go bodajże od wiosny 2009 roku.

Kasiu_Ra- dziś wąchałam oncidium. Mimo braku słońca, pachnie słodko i troszku "dusząco". Gdyby świeciło słoneczko, zapach byłby zupełnie inny.

Iwka2- dziękuję bardzo. Oncidia należą do moich, ulubionych storczyków. Ze względu na zapach - je mam.

Felekkartofeelek- oncidium już zmieniło kolor. Znam go i wiem, że kilka dni po otworzeniu kwiatka, dolny płatek przebarwia się na kremowy kolor. Górne płatki pozostają żółte, ale kolor ten lekko wpada w zieleń. I wtedy zaczyna pachnieć i to jak...

Efko- hihi...czasami tak jest. Zimą kładę se przynajmniej na dywanie. A letnie zdjęcia nieraz robię, leżąc na trawie, albo co gorsza... na parkingowym asfalcie. Ciekawe, co myślą o mnie Sąsiedzi :hyhy:
Przesunięcie ściany - zabrzmiało conajmniej "inspirująco". Jakby się udało, to Sąsiedzi mieliby cudny widok, a Ty... wspaniałe miejsce na zdjęcia :gwizdać:

Katarzynko575- tak, oncidium różowe wciąż kwitnie. To chyba 9 pęd.
Oncidium żółciutkie ( Twoje też) - będzie żółte przez 1,2 dni. Potem kolor zmieni...

Nino1611- dziękuję bardzo.

Henryku- jak bardzo mi Ciebie brakowało na forum. Wciąż mam w pamięci Twój kwietnik z oświetleniem :gwizdać:

Maroka- widać, fanów oncidiów jest więcej. I racja. One zasługują na naszą uwagę ;)

Kasiulb- dziękuję.

Bożenko- i Miałaś rację. Każdy kwiat jest "wart zachodu". Życzę Ci, Byś kiedyś Ujrzała kwiaty na Twoim oncidium.

Elżbieto- dziękuję. Oncidia rzeczywiście potrafią zaskoczyć kwiatuszkami. Choć są maleńkie, to za to, ilością kwiatów - nadrabiają.

Dziś, jak pisałam w wątku sprzedażowym, zajrzałam do katlejki - hybrydy tęczowej. I...korzonki - wyschnięte. Tylko dwie psby żywe.
Podzieliłam na dwie części. Jedna część zostaje u mnie, będę ją reanimować. Narazie suszy się, po moczeniu w Topsinie. Bo po "zapachu" podejrzewam jakieś choróbsko grzybowe:

Obrazek

A teraz już same dobre wieści. Phalaenopsis biały i jego pędzik ładnie rośnie:

Obrazek

Biedak dostał doniczkę nr14 i już stoi na parapecie:

Obrazek

Pączek na sabotku coraz większy:

Obrazek

I kwitnące...oncidium, jak pisałam wcześniej, po zmianie koloru. Dla porównania - druga fotka z kwiatkiem dopiero się otwierającym:

Obrazek

Obrazek

I kilka ujęć: multiflory, oncidium i krówki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Adamon »

Oncidium fajnie kolorek zmienia, a sabotkowy pączek nieźle zakręcony ;-)
Obrazek

. . .
ODPOWIEDZ