Z elfowej krainy storczyków cz.II

Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: katarzynka575 »

Justyś widzę że i u Ciebie tak trochę różowo :D

Może w sztucznym świetle ale pięknie wyglądają kwitnące .

Ja już kocham Twojego sabocia jest słodziutki :serce: A czy Twój też ma dwa języczki w gardziołku jak mój ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Kasia_Ra »

Justynko, jakże się cieszę z tych włosków na ramionach lol , mogę spać spokojnie z myślą, że go polubiłaś :D
Ja jestem nim zauroczona, jak zresztą jego kolegą ( pięknie się obaj prezentują na zdjęciu :ok: ), jego delikatnym kolorem i tym, że jest taki eteryczny, jak z bibułki - ma rację córcia Milenki - on może w każdej chwili odlecieć. Niech go dobrze pilnuje kolega odlany z białej czekolady mniam mniam ...
Mimo sztucznego światła sesja całkiem udana :super:
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: lucyna »

Justynko, tylko trzy zdjęcia, ale widać co trzeba :D chociaż przydałoby się więcej ;)
Zarówno Phalaenopsisy jak i Sabotki ślicznie się prezentują :D
Życzę słońca :*
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: nina1611 »

śliczny ten sabociuś :*
taki subtelny, delikatny :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Henryk »

spróbuję mu zrobić zdjęcie w dzień, ale nie liczę na słoneczną sesję
Justynko,do Twoich fotek naprawdę niepotrzebne słońce.Właśnie takie są piękne,takie delikatne,pastelowe.To nie lada sztuka. :klaszcze:
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: bichette »

Justynko, sesja udana mimo sztucznego światła, a sabotek różowy jest cudny. Ciekawa historia z tym zapachem phal.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: tom_mix »

Justynko, pięknie Ci kwitną storczyki szczególnie ten różowy Sabotek i Onc. Mieke von Holm :super:
Nowości też ciekawe sobie sprawiłaś, ciekawe kiedy zakwitną?
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: jus222 »

Darku- dziękuję ;)
Niestety "Cappuccino" - już przekwitł. Teraz króluje różowy na telewizorze :gwizdać:

Justyno_1- Imienniczko - polecam sabotki. Zwłaszcza storczykomaniakom, którzy Mają ocieniony balkon lub ogród. Po wakacjach na świeżym powietrzu - lubią zakwitać.

Katarzynko575- To Twój wpływ :P Ostatnio w mojej kolekcji, jakoś tak bardziej różowo się zrobiło.
Sabotek nie ma podwójnego języczka, za to ma "zawinięty" do środka języczek. Widocznie się go "wstydzi" :gwizdać:

Kasiu_Ra- dziękuję. Cieszę się, że sabotki się podobają. Dobrze, że zrobiłam tę sesję w sztucznym świetle. Cappucino w poniedziałek przekwitł.
I dobrze, bo czekałam, by przekwitł - chcę go przesadzić i podzielić. Obecnie ma ponad 20 rozetek i już się nie mieści w doniczce :gwizdać:

Lucynko- ze słońcem u mnie krucho, a byle jakich zdjęć nie lubię wstawiać. Dziś tez będzie "skromnie" :gwizdać:

Nino1611- dziękuję. Chyba polubiłam róż z wąsami haha...
Mam do niego sentyment i dlatego zostanie w mojej kolekcji ;)

Henryku- dziękuję. Ale wiadomo...słońce pomaga odkrywać piękno storczyków z "innej" strony ;)

Bichette- dziękuję ;) Sabotki kocham od zawsze...Gdy zaczęłam interesować się orchideami, to one właśnie najbardziej przyciągnęły moją uwagę. To chyba w kształcie kwiatów się zakochałam. I miłość nie odpuszcza nadal...
Ale powiedziałam sobie, że najpierw muszę zdobyć doświadczenie w uprawie falenopsisów, by później móc próbować uprawy sabotków. Wciąż o nich marzyłam i...marzę.
Kocham: katlejaste, sabotki, dendrobia, masdevallie, oncidia i cambrie. Reszta - stanowi tylko "tło" dla tych najukochańszych i najbardziej wymarzonych...

TomMix- dziękuję ;)
Nowości narazie się aklimatyzują. Próbowałam przesuszyć dendr. harveyanum (powinno odpoczywać i mieć suszę zimą), ale psby się pomarszczyły, wtedy dostało "pic". I tak się zastanawiam, czy już go normalnie moczyć...Chyba będę obserwować i nawadniać, jak się zacznie marszczyć.
Storczyki kwitną, powoli się budzą - przesadziłam już dużą część kolekcji do świeżego podłoża. Zostało 18szt - do przesadzenia. Przy okazji jest przegląd kolekcji.

Dzięki informacji Syljed i zaangażowaniu Katarzynki575 - dziękuję Wam Dziewczyny :serce: nazwa sabotka ( w 99%) już jest mi znana. To prawdopodobnie jest ta krzyżówka sabotka, o którym Pisała Sylwia. Dowód, link znaleziony przez Kasię:

http://www.rv-orchidworks.com/orchidtal ... mense.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój jest bardzo, bardzo podobny. jedynie "czapeczka" jest jasna, ale to pewnie jest spowodowane brakiem słońca.
Tak wygląda mój Paph. Vietnamensexdelenatii:
s1.jpg
s2.jpg
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Kasia_Ra »

Coż, nadal mi się podoba :D może nawet bardziej, teraz naprawdę wygląda jak z bibułki, przez którą prześwituje światło ;)
Awatar użytkownika
nieszka
VIP
VIP
Posty: 1011
Rejestracja: 12 maja 2012, o 16:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: nieszka »

Śliczny paputek :V jakby brat mojego Paphiopedilum delenatii x primulinum
Śliczy różowiutki włochaty z wielkim "jajkiem" lol ups chyba skojarzenia mam na noc dziwne :rumieni:
Zapraszam do mojego storczykowego okienka
http://www.myorchids.bloog.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ag-Nieszka

Pamiętaj, zdjęcie jest własnością tej osoby, która je wykonała
ODPOWIEDZ