Z elfowej krainy storczyków cz.II

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: marwes63 »

Justynko życzę pięknych kwitnień i samych sukcesów w przygodzie z pleione. Warte są posiadania, choć bardzo delikatne.
Justynko nie wiem czy tutaj byłaś , pewnie tak ale jakby nie to podaję link

viewtopic.php?f=18&t=676" onclick="window.open(this.href);return false;
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: jus222 »

Lucynko- dziękuję. Kciuki się przydadzą, zwłaszcza, że chcę spróbować przechować cebulki do następnego sezonu.
A to mój pierwszy raz. Może być ciężko...

Kasiu_Ra- dziękuję. Liczę - ujrzeć, te urocze kwiatuszki. Już wnet...

Nino1611- dziękuję.

Katarzynko575- kwiatuszki będą, ale co potem? Hmm...może się uda je przechować. Ty Wiesz, co mi się marzy... Misa z krakowskiej wystawy - pełna cebulek pleione i ich kwiatuszków :gwizdać:

Bichette- zakwitną na różowo... Ale mnie bardziej interesuje dobry sposób na ich uprawę...

Marku-
dziękuję za linka ;) Oczywiście, że tam byłam i nie tylko tam.
Tak się naczytałam, że "głowa mała". I co? Znowu będę musiała uprawiać kolejnego storczyka - na kobiecą intuicję.
Na pewno na lato - pojadą na działkę do ogrodu. Ale, kiedy je mam zacząć je zasuszać? Pojęcia - nie mam :rumieni:

Czas najwyższy obudzić się ze snu zimowego, bo storczyki już od jakiegoś miesiąca czują wiosnę.
Pojawiły się pierwsze, wiosenne przyrosty, korzonki, liście i pierwszy, wiosenny pędzik ;)
Na moich parapetach już ruch...Wszystkie orchidee ( za wyjątkiem zakupionych jesienią) - dostały świeże podłoże, a niektóre z nich nowe, większe doniczki. Niektóre zmieniły parapety...
Mam troszku zdjęć zaległych :gwizdać:

To na początek, maleńkie, dorosłe dendr. aberrans, puszcza 4 psby(czwarta - niewidoczna na zdjęciu):

Obrazek

Kwitnienia hybryd falenopsisowych: multiflora, budyniowy z czerwonym środkiem, krówka i peloric:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęć ciąg dalszy...za moment...
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: jus222 »

Sabotek już przekwitł. Ale zdążyłam zrobić małą, słoneczną sesję:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak co roku, tak i w tym roku. Zakwitła maleńka polystachya fallax. Nieco później, niz zwykle - bo zawsze kwitła w styczniu, lutym. Będzie 4 kwiatuszki z :serce: , narazie rozwinięte są trzy:

Obrazek

Obrazek

I pierwszy pędzik wiosenny na phalaenopsisie półminiaturce ciemno różowej hybrydzie z Łodzi. To niesamowity storczyk. Mam go od 2011 roku i bodajże, już czwarte albo piąte kwitnienie tej rośliny u mnie się szykuje. A stary pęd jeszcze nie usechł:

Obrazek
Kasia_K

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Kasia_K »

Justynko piękna słoneczna sesja :) nie mogę się napatrzeć :)
justyna1

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: justyna1 »

Super sesja Justynko,zwłaszcza sabotka :D
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: katarzynka575 »

Justyś wiem że marzysz o pełnej misie z pleione i na pewno będziesz taką miała w przyszłości :ok:

No dzieje się u Ciebie, widać wiosna idzie dużymi krokami :D
Dendr. aberrans pięknie się "produkuje" ;) ale będzie widok jak zakwitnie

Phal . kwitnące ślicznie wyglądają w słonku zresztą jak zwykle

Szkoda że sabocio już przekwitł i zasuszył następnego pączka . Na pewno następne kwitnienie będzie już takie jakie być powinno, długieeee z dużą ilością pączków jak u mnie .

Polystachya fallax ale to słodziak śliczne ma kwiatuszki .

No powiem Ci że Twoja pół miniaturka jest niesamowita faktycznie co chwila puszcza pęd i faktycznie to będzie chyba jej 5 kwitnienie . I proszę jaki skarbeczek i z przeceny , kto by to pomyślała że nikt jej nie chciał . Czekała na Ciebie :D
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: nina1611 »

cudowne kwitnienia! a polystachya najpiękniejsza :D :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: Kasia_Ra »

Phalenopsisy w słońcu wyglądają doskonale :super: A "bibułkowy" Sabocio prześliczny :serce:, będę czekała na kolejne jego kwitnienie.
Półminiaturka odwdzięcza się, jak tylko potrafi, za przygarnięcie i dobrą opiekę ;)
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: marwes63 »

Justysiu ja niestety nie mam możliwości przyjścia do Ciebie i oglądania wątku przy przetworach z własnych owoców ale mam tę możliwość ze zasiadam z dobrym winem, laptopa mam na kolanach, w kominku się pali i przeglądam wątki.
Akurat w tej chwili jestem zauroczony Twoim mikrusem Dendrobium aberrans ,to delikatne dendrobium chwyta za serce tym bardziej że kwiaty ma w kolorze bieli.
Ostatnimi czasy akurat ten kolor mnie rozkochał w sobie , czystość i delikatność .
Niegrzeczne by jednak było jak bym nie wspomniał o pozostałych pięknościach które akurat kwitną u Ciebie .
Justynko to ulotne piękno kwitnących storczyków kojarzy mi się z ulotnym porannym wiatrem który nas goni zanim zabłyśnie słońce... .
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Z elfowej krainy storczyków cz.II

Post autor: bichette »

Justynko, dendrobuim wyglada zdrowo i pięknie, kwitnienia wszystkie piękne, ale sabotek wymiata, on jest piękny, szkoda tylko że one nie kwitną długo. Czy nie kryje jeszccze jakiegoś pączka?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
ODPOWIEDZ