Storczyki Jagnet

Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Falki o białych kwiatach są ostatnio dość powszechne w marketach, dlatego staram się nie kupować przekwitniętych, bo może trafić mi się "białasek" ;) Ten biały stoi sobie już u mamy w pokoju, raczej go oddawać obcym nie będę, jakby nie było - to storczyk przeze mnie uratowany. Na wiosnę na pewno wznowi wzrost i może w przyszłości wyda chociaż o jeden kwiatek więcej :D
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Mam dla Was nowość :klaszcze: Dzisiaj przyszłam do domu z Leroy Merlin z takim oto nabytkiem: tęczowy falenopsis. Zakup kolejnego storczyka to niby normalne dla storczykomaniaka. Jednak u mnie kolekcja z braku miejsca i warunków powiększa się bardzo powoli, nadal rozsądek bierze górę :wstyd: . Za 10 dni będą moje imieniny, więc postanowiłam mieć bardziej kolorowo na parapecie. Był akurat jeden w takim kolorze, od dawna szukałam "falka" w podobnych odcieniach, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. Storczyk ma 2 pędy, dużo zdrowych korzeni, jeden liść trochę uszkodzony. Dokładnie go obejrzałam (wyjęłam z celofanu), wygląda na to, że nie ma "pasażerów" :ok: Ciekawe ile pąków zmarnieje. I dobra wiadomość: dzisiaj po południu słońce do moich podopiecznych zaglądało, więc jest nadzieja, że niedługo pochwalę się "własnymi" kwitnieniami.
Załączniki
falek tęczowy I.JPG
falek tęczowy III.JPG
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: nina1611 »

od dawna szukam takiego cudeńka :serce: :serce: :serce: uroczy! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Kasia_Ra »

Też choruję na takiego od kiedy zobaczyłam go na forum, ale nie spotkałam jeszcze w sklepie :(
Widać miał być Twoim prezentem :-) , Śliczności :inlove:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2013, o 14:15 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Agunia

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Agunia »

Piękny i też jest poszukiwany przeze mnie :D
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Kasiu, Agusiu dziękuję za pochwały :D Ta hybrydka chyba faktycznie czekała na mnie ;). I jeszcze dodatkowa niespodzianka - kwiatki lekko przyjemnie pachną :klaszcze:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: bichette »

Śliczna nowość Agnieszko, na 21 stycznia będzie kolorowo, niech utrzymają Ci się wszystkie pączki.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: jus222 »

Śliczna nowość :D
Kasia_K

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Kasia_K »

Przepiękny ten tęczowy !!! , właśnie takiego szukam i szukam i nic...:( A ten Twój jest po prostu bajeczny :)
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Kasiu_ K życzę Ci znalezienia takiego tęczowego jak mój. Kwiaty ma nie tylko urocze, ale w ciągu dnia przyjemnie pachnące. Po zakupie w ciągu tyg. zrzucił kilka pąków, ale 2 otworzyły się i pozostałe dzielnie trzymają się, urosły trochę, więc mam nadzieję, że też się rozwiną.

Falenopsis woskowy, którego pokazywałam wcześniej, ma już 14 rozwiniętych kwiatów, czyli tyle ile zawiązał u mnie pąków :D
Załączniki
woskowiec zbliżenie kwiatu.jpg
woskowiec b 14 kwiatów.JPG
ODPOWIEDZ