Storczyki Jagnet

jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: jus222 »

Uwielbiam takie, pękate pączuszki :super:
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Nowy Rok - słoneczko trochę pokazało się, jeden pąk już od rana zaczął pękać, a od wieczora "buźka" coraz bardziej otwiera się :P
Załączniki
rozkwitanie falka znajdy.JPG
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Efka »

Witaj, Agnieszko :) !
Masz piękne storczyki i podzielam zdanie, że sąsiadki nie mają racji - Twoje zdjęcia są najlepszym dowodem. Hybrydka zrobiła Ci ładny prezent, otwierając kwiatek akurat dzisiaj :super: !
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: jus222 »

Nie ma to, jak pękaty pączuś...pewnie już rozkwitł...
Sysia

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Sysia »

Sliczności nam pokazujesz a mnie szczególnie interesuje okaz na 1stronie obrazek nr.3 co to jest..
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Ten z 2 strony, o którego zapewne pytasz, to phal. bellina. Niestety to już pamiątkowe zdjęcie, roślinki od ponad roku nie ma u mnie. Zmarniała pewnej zimy, była posadzona w koszyczku z łupiny kokosa i nie miałam kontroli nad stanem korzeni. Obecnie już wszystkie storczyki mam posadzone w przeźroczystych doniczkach, więc żadne straty z powodu gnicia nie zapowiadają się tej zimy.

Oba pąki przygarniętej hybrydki już rozwinęły się w pełni :D . W tygodniu pracuję i nie mam kiedy zrobić dobrej fotki, ale w sobotę postaram się pokazać.
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Witam

Długo oczekiwane kwitnienie przygarniętego jesienią "falka". Niestety storczyk jest chyba jeszcze zbyt słaby, wydał tylko 2 kwiaty, z których jeden już przekwita po kilku dniach od rozwinięcia pąka. Korzenie ma w dobrym stanie, wyrosły mu nowe.
Zaczynam zastanawiać się, czy warto zajmować się takimi chorowitkami po przejściach? Spodziewałam się bardziej kolorowych kwiatów, nie przepadam za białymi, zwłaszcza zimą ;)
Załączniki
hybr. znajda III.jpg
hybr. znajda II.jpg
hybr. znajda I.jpg
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Kilka mniejszych falenopsisów uprawiam w parapetowej szklarence:
- nakrapiane liście - phal. Wiganiae - młoda roślina kupiona na wystawie we wrześniu nigdy jeszcze nie kwitła
- krótkie owalne liście - nieoznaczona miniatura (kupiona z białymi kwiatkami), zamiast nowego pędu ma na starym keika, czyli mini na mini ;)
- dłuższe wąskie liście - to phal. equestris var. rosea ta roślina z kwitnie mi od wiosny do jesieni nieprzerwanie na 2 pędach.
Załączniki
szklarenka storczykowa.jpg
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: nina1611 »

białaski też mają w sobie dużo uroku ;) mój pierwszy storczyk był biały :D właściwie to jest . . .bo jeszcze żyje ;)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: lucyna »

Witam następną storczykową samarytankę :padam: :D
Powiem Ci tak po cichutku, że ja też za białymi nie przepadam :rumieni: chociaż z reguły obficie i często kwitną ;)
Podaruj go komuś ;)
Masz śliczne storczyki, a niektóre to prawdziwe perełki :inlove:
ODPOWIEDZ