Bożenkowe Storczyki :)

Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Karolkaaa »

Bożenko masdevallie wspaniałe.
Ja sie odważyłam na nie dopiero po 3latach od pierwszego falka.

I taka dobra rada zastanawiam sie czy nie masz za wysoko sphagnum.
Jak będziesz podlewac nowe przyrosty mogą gnić. U masdevalli nowe przyrosty pojawiają sie przy mni ej więcej pierwszych korzeniach.
Ja pierwsze masd tez tak nisko wsadzilam a potem sphagnum zbieralam by widzieć każdy nowy przyrost i nie zalać później.
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Bożena »

masz rację Karolciu...już biegnę zdjąć,,,,,zostawię tylko przy samych brzegach doniczki
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Efka »

Gratuluję pięknych nowości, Bożenko. Ja przyznam się, że do niedawna nie zwracałam uwagi na Masdevallie, ale piękne zdjęcia kilku osób z forum sprawiły, że też zachciało mi się spróbować i teraz z ciekawością śledzę, jak to się udaje innym forumowiczom - powodzenia :super: !

(Myślę, że lepiej nie zaczynać od razu od tak ciężkich argumentów w wiadomym temacie :D . Jak wytłumaczysz, że czekanie na kwiat, które może, ale nie musi się zakończyć sukcesem, jest bardzo podobne do czekania na rybę - może od razu 'złapie klimat' lol ).
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: tom_mix »

Witam się i ja :D piękne storczyki masz już u siebie, a widzę ze choroba złapała na dobre, więc pewnie niedługo bedziesz szukać miejsca na nowe chciejstwa. Ciekawe jaki bedzie następny storczyk?
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Bożena »

Witaj Tomeczku, miło mi że do mnie zajrzałeś :) i przyznam się szczerze zaraziłam się tym virusem i to od Was .....bo od kilku miesięcy zaglądałam tu we wszystkie tematy o storczykach, wszystkiego się od Was nauczyłam ;) podlewania, nawożenia, chyba nie ma postu na tym forum którego nie przeczytałam....to jest jak HIF i nic już nas nie uleczy ;)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: marwes63 »

Bożenko zajrzałem i ja do Ciebie , jestem pod wrażeniem jak szybko wypływasz poza "boje " i nie boisz się głębokiej wody.
Niektórzy sięgają po storczyki botaniczne dopiero po nabytych doświadczeniach z hybrydami sklepowymi.U ciebie są już i to jedne z piękniejszych( moje osobiste zdanie) masdevallie" czyli dzieci porannej mgły". Życzę powodzenia w
ich uprawie, jak zakwitną ich kwiaty są naprawdę cudowne , takie inne jak wszystkie mają w sobie coś co po prostu urzeka.
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Bożena »

WitamMareczku i dziękuję za odwiedziny w moim skromnym wątku, wiem że kochasz masdevallie i całkowicie rozumiem Twoją troskę o moje roślinki, sama to czuję że porwałam się z motyką na słońce ale obiecuję Ci że postaram się aby im było u mnie dobrze,
Może troszkę Cię uspokoję jeśli Ci coś pokażę :)
Jakiś miesiąc temu kupiłam 5 listeczków masdevallii barleana…oczywiście od razu zmieniłam jej podłoże i po wierzchu przykryłam mchem.
Wczoraj za radą Karolinki zabrałam mech z okolic liści i jakież było moje zdziwienie już nie wspomnę o wielkiej radości, kiedy zobaczyłam dwa malusieńkie przyrosty, piękne, jasno zieloniutkie, cieszyłam się dosłownie jak dziecko.
Dziękuję Ci Karolinko , gdyby nie Twoja rada nie wiem kiedy bym je dojrzała ….a może by zgniły i nawet bym się nie dowiedziała że były .
Na dowód tego wielkiego wydarzenia, wstawiam foteczkę moich malusieńkich listeczków ;)
Obrazek
Pozdrawiam Bożena.
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: jus222 »

Witam się u Ciebie, Bożenko ;)

Piękna pierwsza fotka - prawie dla mnie, zakochanej w sabotkach.
Mini Mark - uroczy.
I nowe masdevallie śliczne, oby Ci zdrowo rosły :ok:
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: Karolkaaa »

Cieszę się Bożenko że mogłam ci pomóc.
Polecam się na przyszłość.

Ogromnie się również ciesze że wypatrzyłaś tym sposobem nowe przyrosty :D :D
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Bożenkowe Storczyki :)

Post autor: rysia13 »

Bożenko Masdevallie to nie moja bajka, chociaż kwiaty mają piękne. Miałam okazję nie raz podziwiać je u naszej forumowej koleżanki Elżbiety.
Ona ma busz masdevalliowy ;)
Cieszę się ,że zakupy udane :super:
Po to jest to forum , aby sobie pomagać i doradzać , :ok: świetnie ,że posłuchałaś rady Karoliny i nie musisz mówić ,że "na błędach człowiek się uczy". Życzę szybkiego kwitnienia :)
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
ODPOWIEDZ