Storczyki u Marka cz.2

Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Fantastyczny :super:
Kasiu (Kasia_Ra) bardzo dziękuję , a skąd wiesz że wewnątrz pyzolka ma brodaweczki?
No, o tych wewnątrz to nie wiedziałam, widzialam te czarne z włoskami na płatkach :D , zresztą te płatki ( jak się je właściwie nazywa ???) są ślicznie wybarwione :serce:
A na te w środku, może podziałałby płyn na kurzajki, jak moje dzieci chodziły na basen i łapały toto - skutkowało lol
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Bożena »

Marek masz pięknego sabotka...te żyłki na dolnym płatku, niesamowite....co za niego chcesz ? ;)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Sylwia3 »

No i moja intuicja znów mnie ściągnęła w Twoje progi!
Co prawda widziałam tego przystojniaka już na zdjęciach i już go chwaliłam ale pochwalę go jeszcze raz- JEST CUDOWNY! Mareczku gratuluję tak wspaniałego okazu!!!
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Efka »

Gratuluję, Marku, umiejętności zaopiekowania się sabotkiem tak, aby zakwitł i wyglądał tak interesująco, jak w tej chwili :super: .
Niesamowite jest w nim połączenie tylu różnych wzorów i ozdobników, każdy fragment rośliny jest czymś upiększony :0 . Nawet "nosek" ma własny marmurkowy wzór O_O .

Matka natura tak je wszystkie dobrała, że o dziwo - tworzą harmonijną całość.

Nie do końca podniesiony daszek dodaje mu wyrazu i wspaniale wykorzystałeś to na zdjęciach, grą światła podkreślając detale.
Długo się przyglądałam zdjęciom - 2,3 i 4 najbardziej mi się podobają, a na nich linie na płatkach, które się załamują i zbiegają w środku kwiatu, a w tle i dookoła marmurki, kropki, plamki, włoski ...
:ok: ;) .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kokolidek »

Od wczoraj oglądam już chyba piąty raz - i nic nie napiszę, bo mnie zatkało ;) , ja się na takich "niezwykłych" nie znam :wstyd: . Co tu pisać, lepiej się :piwo: za sukces :D Zadaszony "dzbanuszek" :super:, chociaż mnie on się kojarzy z takim młodym, zielonym orzechem włoskim w mięciutkiej łupince :wstyd:
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: jus222 »

I znowu 5 stron do nadrobienia :gwizdać:

I co mogę tu napisać...chyba prawdę...
Aż mi ciarki po plecach przeszły...jak przeczytałam, że Twoja, chowana od dziecka, Sedirea zakwitła. Urocze, maleńkie kwiatuszki, najpierw w pączkach, a potem...śliczne kwiatuszki. To dopiero sukces :klaszcze:
To kwitnienie zapewne cieszy, jako, że taka roślinka, była pewnie u Ciebie długo. Wychuchana i śliczna.
A ja wciąż czekam na swoje, pierwsze kwitnienie siewki, może kiedyś się uda...

Za to paphiopedilum Venustum mnie zaskoczyło. Ale cudowna gardziel i ten "błysk w oku". Czekam na więcej zdjęć...

Marku, Zaskoczyłeś mnie wpisem, iż dendr. kingianum najmocniejszy ma zapach. A ja twierdzę, że zapachu oncidiów nic nie przebije. Pojedynczy kwiatuszek onc. twinkle White strong bardzo mocno pachnie wanilią. Aż dziw mnie bierze, że ma taką "moc" zapachu.
Podobnie onc. vo Holm i moje cytrynowo-kremowe oncidium.
Dendr. kingianum wąchałam tylko w sklepie i może dlatego wydaje mi się, że "słabo" pachnie :gwizdać:
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kasialb1 »

Ten sabotek jest rewelacyjny :super: :super:
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: dorotka_kk »

ja Cię suneee.... ale piękność :serce:
jestem pod ogromnym wrażeniem :padam:
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Agnieszko , Małgosiu, Lucynko, Kasiu (katarzynka575) aż mi się , ciepełko zrobiło od tylu Waszych miłych słów :rumieni:. Bardzo Wam dziękuję!
Będę nie skromny ,storczyk jest naprawdę piękny i przeszedł moje wszystkie oczekiwania co do niego.
Ta żyłkowana faktura na buziaku, paseczki na daszku , włoski, brodaweczki, kropki tworzy go niesamowicie pięknym.
Kasieńko dmuchałem i chuchałem na niego i jakoś się udało , nie tak jak z sedireą . Storczyk jest w mieszance sphangum z perlitem , seramisem i drobnymi kawałkami skałki wapiennej.

Kasiu (Kasia-Ra) bardzo dziękuję , i znów ta intuicja kobieca i spostrzegawczość dały znać o sobie ;) :D
Płatki o ile dobrze kojarzę to chyba płatki okółka, ale nie jestem pewien do końca.

Bożenko jak się pojawisz u mnie to się potargujemy :D

Sylwuniu mówią jaki pan taki kram ;) , a co do waszej intuicji kobiecej to nikt Was nie przebije :D.
Cieszę się bardzo że tak o nim piszesz, a ja jestem dłużny Tobie podziękowania za to że akurat roślina tego gatunku znalazła się na mojej liście chciejstw. Dziękuję :*

Milenko już parę razy pozwoliłem sobie dokładnie przyjrzeć się temu storczykowi i tak jak piszesz storczyk ma sporo elementów które dodają mu charakteru. Podziwiam Cię ,jesteś bardzo wnikliwym obserwatorem zresztą nie jest to już pierwszy raz ;) . Matka natura wyjątkowo zadbała o to paphiopedilum . Dziękuje Milenko.

Alu jesteś "The best"' nie miałem z kim opić mojego sukcesu więc mi bardzo miło jak z Tobą mogę się stuknąć :piwo: i porozmawiać na temat tej łupinki orzechowej :D . Dzięki :*
jus222 pisze:(...)
I co mogę tu napisać...chyba prawdę...
Aż mi ciarki po plecach przeszły...jak przeczytałam, że Twoja, chowana od dziecka, Sedirea zakwitła. Urocze, maleńkie kwiatuszki, najpierw w pączkach, a potem...śliczne kwiatuszki. To dopiero sukces (...)
Justynko a ja myślałem że ciarki to przechodzą od czego innego... ;) :D ,ale przyznam się Tobie że cieszy mnie niezmiernie to co piszesz na temat sedirei ii paphiopedilum ,a czy sukces ? może jakiś drobny.
jus222 pisze:(...)
Marku, Zaskoczyłeś mnie wpisem, iż dendr. kingianum najmocniejszy ma zapach. A ja twierdzę, że zapachu oncidiów nic nie przebije. Pojedynczy kwiatuszek onc. twinkle White strong bardzo mocno pachnie wanilią. Aż dziw mnie bierze, że ma taką "moc" zapachu.
Podobnie onc. vo Holm i moje cytrynowo-kremowe oncidium.
Dendr. kingianum wąchałam tylko w sklepie i może dlatego wydaje mi się, że "słabo" pachnie :gwizdać:
Justynko kwestia zapachów jaki e niosą nam kwitnące storczyki jest zależna od nas samych a doznania i odczucia każdego z nas są cechą indywidualną. Mam parę pachnidełek w domu i wiem jak pięknie i intensywnie pachną ale dla mnie dendrobium kingianum zapach był najbardziej intensywny choć nie powiem ze najładniejszy.

Kasiu(kasialb1), Dorotko bardzo Wam dziękuje moje drogie!

... dzisiaj jeszcze nie przedstawiana biała hybrydka phalaenopsis NN która została u mnie ze względu na ciekawy kształt kwiatuszków i najważniejsze nie jest duża;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Paphiopedilum Leeanum

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lut 2013, o 08:54 przez marwes63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Hybrydka urocza, rzeczywiście niespotykany kształt płatków. Taki albinosek z żółtym języczkiem i odrobiną piegów :serce:
Natomiast błyszczący Jegomość powala pięknym oliwkowym kolorem i zawadiacko wygiętym kapeluszem :D
ODPOWIEDZ