Storczyki u Marka cz.2

Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Karolkaaa »

Marku był taki czas że Mini Mark było królem parapetów teraz przyszedł czas na Japonice, dalej jednak nie zmienie zdania że MM jest przepiękną roślinką bo jej pomarańczowe kropeczki są poprostu cudowne :) :)
Uwielbiam go.
Chodź mój okaz już prawie rok nie kwitnie :( ech...
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: nina1611 »

MM wygląda ślicznie!!! :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: -Maroka- »

Marku u ciebie jak zawsze jest co podziwiać :)
s. japonica przepiekna :serce: z wytęsknieniem czekam co moja wywinie ;) , dendrobium :serce:
no i te saboty ach.. teraz prawie u wszystkich królują tylko nie u mnie :zły:
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Agnieszko MM jak to mówią "stary ale jary" , zawsze na fali. Ciesze się że podoba się Tobie ujęcie . też bardzo lubię tego zadziornego malucha. jest taki wyzywający ze swa warżką...

Alu wpadaj nawet jeśli są te niezwykłe , zawsze jesteś mile widziana ,a Twój wpisik tym bardziej!

Kasiu bardzo dziękuję , obiekt , a raczej "elemencik" to ci on jest.
Zawsze wychodzi przed szereg :D

Karolinko było dokładnie tak jak piszesz ale ten zawadiaka u mnie nadal ma bardzo wysokie miejsce . Przyznam się Tobie że Sedirea nie podbiła tak mojego serca jak MM gdy go kupiłem.

Małgosiu stokrotne dzięki.

Karolinko(Maroka)życzę Ci z całego :serce: aby sedirea nic nie wywinęła i zakwitła. Kwiatuszki małe o ciekawym kształcie z tą tylną ostrogą , lekko pachną ale nie jest to zapach zniewalający.

Wśród braci storczykowej jakoś nic nowego nie chce zakwitnąć. Philadelphia zaczyna rozstawać się z kwiatami , jedynie phalaenopsisy maja sporo pedów ale to jeszcze trochę , no i "zielenina" zaczyna podnosić głowę ;)
w pełnym rozkwicie jest

Paphiopedilum Leeanum

Obrazek
Obrazek

paphiopedilum venustum

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Może jestem mało wyrafinowana, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się Paphiopedilum Leeanum . Mogę oczy sycić jego widokiem bez przerwy. Wszystko mi się w nim podoba: i kolor, i kształt, i proporcje i połysk.
Zdjęcie paphiopedilum venustum jest rewelacyjne :klaszcze: - pięknie oddaje jego kolory i strukturę. Uważam, że sam model jest bardzo ciekawy, ale na pewno nie ujęłabym tego w kategorii urody ;-)
Awatar użytkownika
nieinna
VIP
VIP
Posty: 242
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: nieinna »

Marku Paph. Venustum jest zadziwiający i prawdę mówiąc coś w tym jest, co napisała Kasia. Pieknie zdales relację z jego rozkwitu, przyglądając się ujęciu samego "bucika" z ciekawą jak to określiłeś fakturą od razu miałam skojarzenie z mapą żył na brzuszku, którą było u mnie widać kiedy byłam w ciąży ;)
Leeanum też piękne w swojej okazałości. W piękny sposób patrzysz na Twoje roślinki i w piękny sposób nam to przekazujesz :)
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: katarzynka575 »

Mareczku zdjęcia jak zwykle piękne . Sabotki ach te sabotki :serce: będę podziwiała u Ciebie leanum z "mojego" kwitnienia nic nie będzie .Chyba zalałam środek i widzę że pochewka zrobiła się ciemna :(

Więc jak najczęściej pokazuj swojego trzygłowego smoka :D i jego kolegę oczywiście też
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: lucyna »

Marku, jak ja tęsknię za widokiem kwiatuszków MM na żywo :oczy: , a twoje zdjęcia jeszcze to uczucie nasiliły. No cóż zachciało mi się przy nim grzebać to teraz mam dwa, ale zielone :gwizdać:
Nobile śliczne :D
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Bożena »

Trzy dni nie byłam na forum i stęskniłam się za sabotkami Marka chytruska :P lubię do Ciebie zaglądać, żeby się na te cudowności pogapić ;)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Kasiu(Kasia_Ra) ja się bardzo ciesze że masz z czego wybierać( co prawda nie ma tego dużo) i piszesz otwarcie o swych odczuciach. Leeanum jest bardziej stonowane a venustum wręcz krzyczy zatrzymaj się i spojrzyj na mnie, dlatego ono do mnie bardziej przemawia.
Bardzo dziękuje za pochwały fotek ,ukłony w Twoją stronę od storczyków ;)

Agatko bardzo szczególnie , serdecznie i cieplutko Cię witam w moim wątku. Pamietam Ciebie i Twoje wpisy jeszcze z FO tym bardziej będzie miło je czytać tutaj. Zawsze fascynowała mnie Twoja artystyczna dusza w fotografii i to co chciałaś pokazać aż krzyczało do widza jakością fotek i sposobem wyrazu.
Fascynowały mnie twoje pomysły więc się ciesze że zaglądasz tutaj.
(...) przyglądając się ujęciu samego "bucika" z ciekawą jak to określiłeś fakturą od razu miałam skojarzenie z mapą żył na brzuszku, którą było u mnie widać kiedy byłam w ciąży (...)
Wiesz przyznam się Tobie że wstawiając te zdjęcia z fakturowanym "bucikiem"miałem bardzo podobne skojarzenie, dlatego w miarę moich i sprzętowych możliwości te zbliżenia . Co prawda nie posunąłem się tak daleko z przyrównaniem bo już dostałem " prztyczka w nos" i trochę wyhamowałem na tym forum ... ;)
Obiecuję nocną wizytę u Ciebie w wątku bo to jest mój czas... :)

Kasiu(katarzynka575) przykre to co spotkało sabotka i Ciebie. Wiem jak bardzo ostatnimi czasy się z nimi wszystkimi zaprzyjaźniłaś, więc to duża strata . Tym bardziej że kwiaty jego są ciekawymi i wartymi posiadania w swej kolekcji . Jak na sabotki są duże i tym cieszą oczy.

Lucynko wierzę Ci bo wiem sam po sobie że ten zawadiaka ma coś takiego w sobie że przykuwa wzrok . Choć ze mną jest już kawałek czasu to nadal jest nieduży i to mi się w nim bardzo podoba.

Bożenko miło mi to przeczytać że tęskno ci do odwiedzin sabotków u Marka "chytruska" :0 , a czemuż to tak.... :D to tylko Ty wiesz ?????????????? , bo ja nieeeeeee :( ;)

Dzisiaj nadal to co kwitnie czyli Sedirea japonica i Phalaenopsis Mini Mark :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Specjalna dedykacja dla Lucynki - MM

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ